petek, 23. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Pod stoletnimi hrasti brali poezijo

V dobri uri in pol prijetnega druženja so ustvarjalci lahko predstavili svoje pesmi, se o poeziji pogovorili z ostalimi ter prisluhnili branju poezij izbranih avtorjev

Branje poezije pod stoletnimi hrasti
Branje poezije pod stoletnimi hrasti
V torek, 4. avgusta, je v sklopu praznovanja 59. praznika Občine Ljutomer in v organizaciji Območne izpostave Javnega sklada Republike Slovenije (OI JSKD) potekal Dan kulture, v okviru katerega je v Parku I. slovenskega tabora potekalo branje poezije pod stoletnimi hrasti.

Zbrane je uvodoma pozdravila Mira Rebernik Žižek, vodja OI JSKD Ljutomer, nakar so v dobri uri in pol prijetnega druženja ustvarjalci lahko predstavili svoje pesmi, se o poeziji pogovorili z ostalimi ter prisluhnili branju poezij izbranih avtorjev. Domačim obiskovalcem so se pridružili tudi tuji ustvarjalci iz Hrvaške in gost iz Bosne, ter tako popestrili že tako pestro jezikovno prepletanje.

Zvečer je v atriju Mestne hiše potekala še prireditev Žlahtno zmešano.