Veržej izpadel iz Pokala Slovenije

Farmtech Veržej - Zavrč 0:4 (0:0)

Prlekija-on.net, četrtek, 17. september 2015 ob 08:32
Farmtech Veržej - Zavrč

V sredo, 16. septembra, je v Veržeju bil odigran 2. krog Pokala Slovenije 2015/2016, kjer sta se pomerila domači Farmtech Veržej in Zavrč. Veržej je s porazom zaključil tekmovanje, Zavrč je bil boljši s 4:0.

V prvem polčasu so si nekaj priložnosti za vodstvo priigrali gostje, najlepšo v sredini polčasa ter tik pred koncem, a jim ni uspelo zadeti. Veržej v prvem polčasu ni imel pravih priložnosti, tako da je ostalo pri 0:0.

V drugem polčasu je Zavrč še bolj pritisnil na vrata domačih, kar se jim je obrestovalo v 56. minuti, ko je domači vratar Matej Duh pri posredovanju žogo izpustil ter nato podrl gostujočega napadalca, sodnik pa je pokazal na belo točko. Z bele točke je bil uspešen Dejan Polić. Zavrč si je tudi po vodstvu priigral številne priložnosti, Veržej pa je le redko prihajal pred vrata gostov.

Zavrč je vodstvo povišal v 75. minuti, ko je Polić iz prostega strela lepo podal pred vrata domačih, kjer se je sam znašel Aleks Pihler ter zadel za 2:0. Ko je o napredovanju Zavrča bilo že vse več ali manj jasno, je v 87. minuti še drugič zadel Polić ter minuto pozneje še Dejan Glavica po nesebični podaji Roka Zorka, ko sta se sama znašla pred domačim vratarjem.

Zveneče ime v Zavrču
Veržej je tako izpadel iz nadaljnjega pokalnega tekmovanja, v soboto pa v 2. SNL gostujejo v Tolminu. Iz Zavrča pa je ta teden prišla novica, da jih je okrepil nekdanji španski reprezentant Alberto Riera. 33-letni vezist je med letoma 2007 in 2009 odigral 16 tekem za špansko reprezentanco in dosegel štiri zadetke. Člansko kariero je začel pri Mallorci, nato pa jo nadaljeval v Bordeauxu, Espanyolu, Manchester Cityju, Liverpoolu, Olympiacosu, Galatasarayu, Watfordu in Udineseju. V sredo še ni igral.

V spodnjem videu si lahko ogledate vse štiri zadetke Zavrča.

200; Polić 56. (11-m), 87., Pihler 75., Glavica 88.

Farmtech Veržej: Duh, Polajžer, Kavaš, Domjan, Srnec (58./Pelcl), Kouter, Kaučič (66./Vaš), Lukač, Kušnik (49./Vinkovič D.), Vok, Mauko; trener: Zlatko Gabor

Zavrč: Kovačić, Novoselec, Mužek, Datković (46./Rogač), Ruano Castellanos, Cvek, Polić, Batrović (65./Pihler), Tahiraj, Glavica, Muslimović (78./Zorko); trener: Slavko Matić

Mura - Celje 0:3 (0:2)
TKK Tolmin - Maribor 0:3 (0:0)
Rudar Velenje - Krka 3:2 (2:2)
Ilirija - Domžale 1:3 (0:1)
Ivančna Gorica - Olimpija Ljubljana 1:3 (0:1)
Drava Ptuj - Triglav Kranj 6:4 (1:0)