Veržej Dravi zabil štiri gole in zmagal v gosteh

Drava Ptuj - Farmtech Veržej 2:4 (0:2)

Prlekija-on.net, sobota, 24. oktober 2015 ob 23:07
Farmtech Veržej

Farmtech Veržej se je v 12. krogu 2. SNL, v soboto, 24. oktobra, v gosteh pomeril z Dravo Ptuj. Gledalci so videli šest golov, štiri v domači mreži, Veržej pa je na kocu slavil s 4:2 in se povzpel na četrto mesto lestvice.

Veržej, ki na zadnjih treh tekmah ni uspel zmagati, je na Ptuju povedel v 24. minuti, uspešen pa je bil Sebastjan Petek, ki je v tej sezoni dosegel že sedmi zadetek in je vodilni strelec lige. V 37. minuti je Veržej vodil že z 2:0, ko je svoj prvi gol v letošnji sezoni dosegel Jure Srnec.

Takoj na začetku drugega polčasa, je Rok Kidrič znižal vodstvo gostov in dal upanje domačim, da bodo v drugem polčasu obrnili izid v svojo prid, a je že v 56. minuti Veržej ponovno vodil z dvema zadetkoma razlike, ko je David Vinkovič dosegel svoj četrti gol sezone. Drava se je ponovno približala na gol zaostanka v 66. minuti, ko je zadel Aleš Čeh, a do preobrata ni prišlo, saj je Arpad Vaš v 81. minuti Veržeju zagotovil tri točke na težkem gostovanju. Veržej letos ponovno igra veliko bolje v gosteh, kjer so dosegli 11 točk od 17. Naslednjo tekmo bo Veržej odigral v soboto pri Zarici iz Kranja.

300; Kidrič 46., Čeh A. 66.; Petek 24., Srnec 37., Vinkovič D. 56, Vaš 81.
RK: Čeh N. 70.

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Rešek, Tomažič Šeruga, Lonzarić, Horvat, Čeh A., Tisaj (46./Kidrič), Lavrinc (64./Zlatnik), Čeh N., Kato (46./Krajnc)

Farmtech Veržej: Andrejč, Polajžer, Srnec, Lukač, Čuk, Kouter, Trstenjak, Vok (52./Vinkovič D.), Kaučič (55./Ropoša), Vaš, Petek (84./Kušnik)

Šenčur - Zarica Kranj 5:0 (2:0)
Kalcer Radomlje - Roltek Dob 2:1 (1:1)
Ankaran - TKK Tolmin  0:3 (0:1)