Radgončanom prva točka v letu 2016

Arcont Radgona – Jadran Hrpelje Kozina 30:30 (13:16)

Prlekija-on.net, sreda, 17. februar 2016 ob 09:12
Arcont Radgona - Jadran Hrpelje Kozina

Prva domača tekma novega trenerja in prva točka v spomladanskem delu sezone za Arcont Radgono. Radgončani so v letošnji sezoni že dvakrat izgubili v Hrpeljah, v prvenstvu in pokalu, tokrat pa so pred domačimi gledalci uspeli iztržiti točko.

V izenačenem prvem polčasu sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu, a so gostje dosegli zadnje štiri zadetke in na odmor odšli s prednostjo 13:16. Primorci so vodili tudi večino drugega dela, največ za 4 zadetke. Vendar se borbeni domačini niso predali in v 29. minuti so uspeli izenačiti. Gostje so nato v zadnji minuti ponovno povedli, igralci Arcont Radgone pa so si točko priborili 13 sekund pred koncem, ko so odlično odigrali akcijo po izvajanju devetmetrovke. Gostje so po izteku igralnega časa imeli strel z devetih metrov, a je žoga končala v domačem bloku.

Tekmo Arcont Radgona - Jadran 2009 Hrpelje Kozina 30:30 (13:16), sta v Radencih, pred okrog 100 gledalci, vodila sodnika Tomislav Pajič in Ilija Pajič.

RK Arcont Radgona: Klemen Krajnc, Oštir; Fridrih 2, Miha Žuran, Zorko 6 (5), Ivanek 3, Kevin Krajnc 3, Štefanec, Falež 1, Tomič 4 (1), P. Slekovec. Trener: Mitja Žuran.
Sedemmetrovke: RK Arcont Radgona 3/3; RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina 6/5
Izključitve: RK Arcont Radgona 8 min; RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina 14 min

Rokometaše Arcont Radgona sedaj čaka premor do 12. marca, ko bo na vrsti gostovanje v Cerkljah.