Namiznoteniške kadetinje in kadeti v Komendi

Državno prvenstvo za posameznice-ke in dvojice

Prlekija-on.net, sreda, 12. april 2017 ob 09:22
Državno prvenstvo v namiznem tenisu, foto: Mitja Županek

V Komendi je minuli vikend, 8. in 9. aprila, potekalo tokratno državno prvenstvo za kadetinje in kadete, posamezno in dvojice. NTS Mengeš je bil odličen organizator. Med skupno več kot sto prijavljenimi (101) iz 21-ih slovenskih klubov so se prvenstva udeležili tudi predstavniki treh pomurskih klubov: NTK Sobota je imel štiri igralke, NTK Kema Puconci dve igralki in enega igralca ter NTK Ljutomer eno igralko in enega igralca.

Največje presenečenje prvenstva sta v paru priredila Anamarija Horvat (NTK Sobota - prvo leto kadetinja) in Aljaž Goltnik (NTS Mengeš - šele mlajši kadet), saj sta se kot šele sedemnajsti par prvenstva prebila v polfinale in osvojila celo tretje mesto ! V prvem kolu sta najprej izločila s 3:0 nosilca številka 12 iz Velenja J. Jevšnik-a (med posamezniki je zasedel visoko 2. mesto) in A. Agrež-a, v osmini finala premagala s 3:0 osma nosilca prvenstva, dvojico iz Mengša: M. Zavec in V. Kobetič ter nato v četrtfinalu še zmagala s 3:1 proti tretjima nosilcema prvenstva F.Kolle in N. Belaj (Vesna - Cirkovce). V polfinalu pa sta, že zelo srečna z medaljo, doživela poraz z 0:3 proti navezi Žigon - Unger (Fužinar - Cirkovce), ki sta bila že v četrtfinalu usodna za navezo Ana Kovačec (Kema Puconci) in Aljaža Godca (Fužinar). Lep uspeh je v dvojicah pri kadetinjah dosegla Ana Kovačec (Kema Puconci) s soigralko Tjašo Novak (Kajuh - Slovan), ki je med posameznicami osvojila 2. mesto. Kot četrti postavljeni nosilki sta osvojili bronasto medaljo in šele v polfinalu izgubili z državnima prvakinjama iz Izole: Paulin - Ljuca. Tjaša Dervarič in Anamarija Horvat (NTK Sobota) sta v osmini finala premagali s 3:2 navezo Harkai - Cafuta (Kema-Muta) in v četrtfinalu s 3:0 izgubili s finalistki iz Mengša: sestrama Kobetič. Eva Horvat in Eva Grabnar (NTK Sobota) pa sta v osmini finala izgubili s 3:1 proti Kadiš - G. Kobetič (Fužinar - Mengeš), kateri pa sta Ana Kovačec (Kema) in Novakova (Kajuh-Slovan) premagali v četrtfinalu, v boju za medaljo. Dajana Gošnjak Stojko in Rok Kapun (Ljutomer) sta v mešanih parih izgubila v prvem kolu, kot tudi Dajana s soigralko iz Velenja pri kadetinjah in Rok s soigralcem iz Ptuja. Med posameznicami se je najdlje, med 8 najboljših, uvrstila Ana Kovačec (Kema Puconci), ki je v svoji kvalifikacijski skupini kljub tesnemu porazu proti Sari Tokič (Letrika) osvojila vodilno mesto in nato šele v četrtfinalu klonila proti V.Kobetič (NTS Mengeš). Tjaša Dervarič in Anamarija Horvat (obe NTK Sobota) sta v svojih kvalifikacijskih skupinah zasedli drugo mesto in se uvrstili v glavni del tekmovanja, kot tudi Blažka Harkai in Jure Smodiš (oba Kema Puconci). Smodiš je nato v glavni tabeli že v prvem kolu naletel na četrtega nosilca prvenstva Godca (Fužinar) in izgubil s 3:1. Med 16 najboljših kadetinj se je uspelo uvrstiti Anamariji Horvat, kar pa ni uspelo Harkajevi in Dervaričevi. Dajana Gošnjak Stojko (Ljutomer) in Eva Grabnar (NTK Sobota) sta v svojih kvalifikacijskih skupinah zasedli tretje mesto in se nista uvrstila v glavni del tekmovanja, kot tudi ne Eva Horvat (NTK Sobota) ter Rok Kapun (Ljutomer) s četrtim mestom v predtekmovanju. Vsi naslovi državnih prvakov so odšli v Izolo, v tamkajšnji klub Arrigoni. Pri kadetih je zmagal prvi nosilec Matija Novel, pri kadetinjah prva nosilka Lea Paulin, v mešanih parih sta bila prva Paulinova in Novel, v dvojicah kadetinj Paulin-Ljuca ter pri kadetih Novel (Izola) - Rosc (Savinja).