Radgončani do pomembne zmage v Radencih

Odigran 3. krog v III. SNL, vzhod

Prlekija-on.net, nedelja, 3. september 2017 ob 19:41
Radenska Slatina - ŠNK Radgona

Lokalni derbi 3. kroga v III. SNL, vzhod, v Radencih, je po dramatičnih 90 minut zasluženo pripadel gostom iz Gornje Radgone. Novinca med tretjeligaši sta slabo začela tekmovanje in sta po dveh porazih potrebovala zmago, na koncu pa se je bolje izšlo Radgončanom, ki so v svojih vrstah imeli razpoloženega Tilna Klobaso. Številni gledalci, če pred tekmo ne bi močneje deževalo, bi jih najbrž bilo še kaj več, so lahko uživali, na koncu pa se je vse skupaj končalo prijateljsko.

Gostje iz Gornje Radgone so sicer povedli že v 23. minuti, ko je svoj prvi zadetek dosegel razpoloženi Tilen Klobasa. Nekaj upanja, vsaj za remi, je gostiteljem v 5. minut nadaljevanja prinesel Miha Šilec, ki je dosegel prvi zadetek Radenske Slatine v tem prvenstvu sploh. Toda veselje domačih navijačev, ki so seveda bili številčnejši, je spet pokvaril Tilen Klobasa, ki je dosegel zadetek za anale. Z velike razdalje je opazil domačega vratarja Uroša Hozjana izven svojega gola, ter ga presenetil za svoj drugi zadetek in zmago Radgončanov.

Radenska Slatina – ŠNK Radgona 1:2 (0:1)

Igrišče v ŠRC Radenci, gledalcev 260, glavni sodnik: Armando Šorli (Maribor), pomočnika: Tadej Friš (Sladki Vrh) in Mitja Bombač (Maribor), delegat: Boris Gabor (Ptuj).

Strelca: 0:1 T. Klobasa (23.), 1:1 Šilec (50.), 1:2 T. Klobasa /74.).

Radenska Slatina: Uroš Hozjan, Marko Turk, Martin Budja, Nejc Ajlec, Aljaž Tušak, Denis Potrč, Luka Ivanič, Rok Šteiner (od 84. Valentin Avsec), Miha Šilec, Alen Lebar (od 67. Denis Kavaš), Uroš Pihler. Trener: Željko Domjan.

ŠNK Radgona: Dragan Topić, Alen Klobasa, Miha Cvetko (od 72. Denis Senekovič), Borut Bračič, Tilen Klobasa, Uroš Pörš, Mitja Adam, Borut Uhan, Aljaž Kocet, Tilen Pintarič, Tjan Pučko (od 62. Denis Kolarič, od 76. Vid Benjamin Kranjc). Trener: Boris Lazić.

NK Radenska Slatina in ŠNK Radgona se bosta znova udarila že to sredo, 6.9.2017, in sicer spet v Radencih, ob 16. uri. Gre za tekmo osmine finala Pokala NZS na območju MNZ Murska Sobota, kjer bodo ljubitelji nogometa gotovo znova videli lepo tekmo. Pokalno tekmo, in sicer že polfinale, igrajo tudi mladinci ŠNK Radgona, in sicer v četrtek, 7.9.2017 ob 16. uri pri Gradu na Goričkem, proti istoimenski ekipi.

Rezultati ostalih tekem 3. kroga v III. SNL, vzhod: Bogojina – Avto Rajh Ljutomer 2:1, Tromejnik Gostišče Sukič – Polana 0:5, Lušt Beltinci – Rakičan 3:0, Hotiza – Grad 2:0, Turnišče – Odranci 1:6, Črenšovci – Čarda Martjanci 1:1.

Vrstni red po 3. krogu: 1. Polana 9, 2. Odranci 9, 3. Lušt Beltinci 9, 4. Avto Rajh Ljutomer 6, 5. Bogojina 6, 6. Hotiza 6, 7. Črenšovci 4, 8. Grad 3, 9. Turnišče 3, 10. ŠNK Radgona 3, 11. Tromejnik Gostišče Sukič 3, 12. Čarda Martjanci 1, 13. Radenska Slatina 0, 14. Rakičan 0.