Po vodstvu Ormožanov, Krka z delnim izidom 11:1 odločila zmagovalca

Na prvi polfinalni tekmi sta se v Ljutomeru pomerili ekipi RK Jeruzalem Ormož in MRK Krka iz Novega mesta

Prlekija-on.net, sobota, 21. april 2018 ob 17:05
MRK Krka - RK Jeruzalem Ormož

Ljutomer gosti štiri najboljša rokometna moštva na zaključnem turnirju Pokala Slovenije, ki se odvija v športni dvorani ŠIC. Na prvi polfinalni tekmi sta se pomerili ekipi RK Jeruzalem Ormož in MRK Krka iz Novega mesta. Ormož tretjič nastopa na zaključnem turnirju Pokala Slovenije, do sedaj se lahko pohvalijo z dvema bronastima kolajnama, tudi tokrat pa jim ni uspel preboj v finale.

Rezultat iz minute v minuto lahko vidite tukaj.

Ljutomerska dvorana je bila nabito polna, Ormožani so imeli bučno podporo s  tribun, vključno s svojo navijaško skupino, a je Krka bila boljša. Zmagali so s 37:28. Preboj v finale je za Krko največji uspeh v zgodovini kluba, Ormožani pa se bodo v nedeljo ob 14.30 uri pomerili za tretje mesto z ekipo RD Koper 2013, ki jo vodi slovenski selektor Veselin Vujović. Koper je v drugi polfinalni tekmi zgubil s 27:29 proti RK Celje Pivovarna Laško. Tekma za tretje mesto bo pol ure prej, kot sprva predvideno.

Ormož cel prvi polčas lovil Krko

Krka je takoj na začetku tekme povedla s 3:0, Ormož pa je v prvem polčasu ves čas zaostajal za Krko. Krka je v 25. minuti zadnjič v prvem polčasu vodila s 15:13, nato pa so sledile ormoške minute, ko so povedli s 15:17, a je Krka do konca polčasa izid izenačila.

Strelski mrk Ormožanov ob koncu tekme

V drugem polčasu je pobudo ponovno prevzela Krka, v 43. minuti je bilo 26:23, a je Ormož na krilih navijačev prišel do vodstva s 26:27 v 48. minuti. Nato pa je sledil popoln strelski mrk Ormožanov, ki so do konca tekme dosegli le še en gol, Krki pa je uspevalo vse, tudi goli preko celega igrišča v prazna vrata, tako da so tekmo zaključili z delnim izidom 11:1. Ob tem je zgovoren tudi podatek, da sta vratarja Ormoža na tekmi zbrala vsega eno obrambo, na drugi strani pa vratar Krke enajst.