Celje preko Kopra v finale

Na drugi polfinalni tekmi v Ljutomeru sta se pomerili ekipi RD Koper 2013 in RK Celje Pivovarna Laško

Prlekija-on.net, sobota, 21. april 2018 ob 20:58
RD Koper 2013 - RK Celje Pivovarna Laško

Ljutomer gosti štiri najboljša rokometna moštva na zaključnem turnirju Pokala Slovenije, ki se odvija v športni dvorani ŠIC. Na drugi polfinalni tekmi sta se pomerili ekipi RD Koper 2013 in RK Celje Pivovarna Laško. Veliki favoriti turnirja so Celjani, evropski klubski prvaki iz leta 2004, ki so na dosedanjih zaključnih turnirjih bili daleč najbolj uspešni, lani so osvojili že svoj jubilejni 20. pokalni naslov, Koper ima tri naslove.

Celje je z 29:27 premagalo Koper, v finalu se bodo tako pomerili s Krko, Koper pa bo nasprotnik Ormoža v tekmi za tretje mesto.

Rezultat iz minute v minuto lahko vidite tukaj.

V prvi polfinalni tekmi sta se pomerili ekipi RK Jeruzalem Ormož in MRK Krka iz Novega mesta, v finale pa so se uvrstili rokometaši Krke, kar je zgodovinski dosežek kluba.

Prvi gol na tekmi so dosegli Koprčani, a so Celjani nato skozi celoten prvi polčas vodili, največ za tri gole, na odmor pa so odšli z dvema zadetkoma prednosti. V drugem polčasu so Celjani nekajkrat vodili tudi s petimi zadetki prednosti, na zadnje še v 54. minuti (23:28). Koprčani so nato poskrbeli za napeto končnico s štirimi zaporednimi goli, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.