Lep dosežek Radgončanov v prestolnici

Na Ljubljana Open 2018 osvojenih pet medalj

Prlekija-on.net, torek, 20. november 2018 ob 22:58
KK Radgona v Ljubljani

V dvorani OŠ Maksa Pečarja v Ljubljani je potekal mednarodni turnir v karateju "Ljubljana Open 2018", na katerem je sodelovalo 814 tekmovalcev iz 11 držav. Zraven je s petimi tekmovalci (Natalija Muhič, Kristjan Klemenčič, Blaž Klobasa, Mišel Čuček in Jaka Reihs), bil tudi Shotokan karate-do klub Gornja Radgona. Dosegli so pet medalj, kar je le dosežek v takšni konkurenci.

Najboljši posameznik je bil Jaka Reihs, ki je osvojil dve zlati medalji, in sicer v kategoriji kata malčki in kata malčki (8-6 kyu). Blaž Klobasa, Mišel Čuček in Kristjan Klemenčič so nastopili v kategoriji kate kadeti, kjer je največ pokazal Blaž Klobasa, ki je osvojil bronasto medaljo. S tem uspehom, si je ponovno priboril kategorizacijo mladinskega razreda po merilih Olimpijskega komiteja Slovenije. Natalija Muhič je v kategoriji kate članice osvojila bronasto medaljo. Zlato medaljo si je priborila tudi ekipa kadetov v postavi: Mišel Čuček, Kristjan Klemenčič in Blaž Klobasa. S petimi osvojenimi medaljami je Shotokan karate-do klub Gornja Radgona osvojil skupno 11. mesto med 106 nastopajočimi klubi, ter je bil tudi najboljši pomurski klub na tem tekmovanju.