Zala in Gašper 13., zmagala Nizozemska

Naša predstavnika Zala Kralj in Gašper Šantl sta skupaj zbrala 105 točk, 46 točk od žirije in 59 točk od telefonskih glasovalcev, kar je zadostovalo za končno 13. mesto

Prlekija-on.net, nedelja, 19. maj 2019 ob 10:42
Zala Kralj in Gašper Šantl v finalu

V soboto se je v Tel Avivu v Izraelu odvil finale 64. tekmovanja za pesem Evrovizije. Naša predstavnika Zala Kralj in Gašper Šantl sta skupaj zbrala 105 točk, 46 točk od žirije in 59 točk od telefonskih glasovalcev, kar je zadostovalo za končno 13. mesto. Slavil je Nizozemec Duncan Laurence s skladbo Arcade, ki je tudi sicer veljal za favorita.

Pesem Evrovizije je letos tudi malo prleška

V finalnem večeru je nastopilo 26 držav, poleg gostiteljice države Izrael in »velikih pet«, Italije, Francije, Španije, Nemčije in Velike Britanije, še 20, ki so bile izbrane v dveh predizborih. V torek so se poleg Slovenije, v finale uvrstili predstavniki Grčije, Belorusije, Srbije, Cipra, Estonije, Češke, Avstralije, Islandije in San Marina, v četrtek pa še Severna Makedonija, Nizozemska, Albanija, Švedska, Rusija, Azerbajdžan, Danska, Norveška, Švica in Malta.

Nizozemec je zbral 492 točk (televoting 261 točk, žirija 231 točk), italijanski predstavnik Mahmood je s pesmijo Soldi osvojil 465 točk (televoting 253 točk, žirija 212 točk), kar je zadostovalo za drugo mesto, tretje mesto pa je zasedel Rus Sergej Lazarev s pesmijo Scream, osvojil je 369 točk (televoting 244, žirija 125).