Prlekija-on.net, torek, 9. november 2010 ob 22:32

81:73 (24:17, 15:15, 23: 22, 19,:19)
sobota, 6.11.2010, 19.00, OŠ 3 Murska Sobota; Makovec, Glavnik

KD Sobota: Pok 21, Ficko 19, Vogrinčič 16, Bilič 14, Hari 10, Čep 1;
SBK Gornja Radgona: Gomboc 17, Novak in Niderl 15, Rajnar 13, Trstenjak 10,Kozic 2,Zih 1

Na tekmi 1. kroga PKL med ekipama KD Sobota in SBK G. Radgona se je zbralo, kar nekaj ljubiteljev pomurske košarke (približno 50). Čeprav so v večji meri prevladovali gostujoči navijači. Zato upamo, da bo naših soboških na naslednjih tekmah več.
Prvih 5 minut je bilo vidno spoznavanje nasprotnika na obeh straneh, saj si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti. Nato je v 6. minuti Sobota le nekako uspela spremeniti ritem igre in narediti delni izid 8-0. Gostje so nato nekako uspeli ustaviti nalet sobočancev in 1. četrtina se je končala s sedmimi točkami razlike. V 2. četrtini je bila slika zelo podobna. Domačini smo imeli najvišjo prednost v sedmi minuti te četrtine in sicer 11 (38-27). Na polčas smo odšli z prednostjo sedmih točk (39-32). V drugi polčas smo vstopili odločeni, da poskušamo prednost še povečati in si tako zagotoviti mirno končnico. Začeli smo dobro in počasi povečevali prednost, ki je prišla do najvišje točke (+15) najprej v 6. minuti 3. četrtine in nato še minuto kasneje. Nato pa je nastopila kriza v napadu, ko nam enostavno ni šlo, saj nismo zadeli niti čistih "zicerjev" in gostje so v tem obdobju spet prišli na 7 točk. Na srečo je ta kriza trajala kratek čas in smo uspeli ujeti ravnotežje. Rezultat pred zadnjo četrtino je kazal 62-54 za KD Soboto! Tekma je bila odprta in oboji odločeni, da dobijo to tekmo in PKL začnejo z zmago. Gostje so se počasi približevali saj so spretno izkoriščali sodniški kriterij, kar nam ni najbolje uspelo. Naj vmes omenim, da je Pok že v 1. četrtini dobil tehnično napako. Gostje so začeli pritiskati in se po seriji treh zaporednih trojk (9-3 delni izid) približali na vsega 2 točki (75-73). Nato smo se sobočanci uspeli zbrati in do konca dali še 6 točk. Gostje v zadnjih dveh minutah niso dali niti točke. Tako se je tekma končala z rezultatom 81-73! Čestitke vsem, ki so bili na in ob igrišču.
Člani KD Sobota naprošamo obiskovalce, da v samo dvorano ne prinašajo alkoholnih pijač.
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

KK Lindau Lendava : KK Sveta Ana
108 : 35 (26:10, 31:9, 21:7, 30:9)
nedelja, 7.11.2010, 17.00, SŠ Lendava; Zver, Juteršnik

KK Lindau Lendava: Balažic 21, Horvatič G. 21, Horvatič S. 19, Hozjan T. 19, Zrna 10, Žalik 8, Sijarič 6, Hozjan M. 4
KK Sveta Ana: Markoč U. 9, Ketiš 8, Breznik 5, Markoč D. 5, Karner 4,  Ferk 4, Bauman 0, Kranjc 0, Tomberger 0

Lendavčani, kot tudi košarkarji Svete Ane, smo dočakali začetek težko pričakovane sezone PKL-ja. Domačini smo v novo avanturo pod koši startali prepričljivo, medtem ko za novincem v ligi začetek pomurske košarkarske lige ne bo v lepem spominu.
Pred začetnim žvižgom sodnika je bila sicer premoč na strani gostov, saj so se ti zbrali v velikem številu, bilo jih je kar 11, medtem ko smo domači upali, da bomo imeli dovolj sape za celotnih 40 minut igre. Kljub številčnemu manku smo v igro stopili hrabro in čvrsto saj nismo vedeli kaj pričakovati od nasprotnika.
Kaj hitro se je pokazalo, da dolga klop Svete Ane ne bo imela kaj dosti pomena, saj smo Lendavčani z agresivno obrambo in hitrimi protinapadi zlahka prihajali do košev. Tudi na postavljeno obrambo nam ni bilo težko zadevati, saj sta bil razpoložena tako oba naša centra Balažic in Horvatič S. kot tudi naši ostrostrelci z razdalje, ki kljub dodatnih 50 cm niso imeli težav z realizacijo. Po prvi četrtini smo tako vodili za 16, ob polčasu je bilo že + 38, po tridesetih minutah +52, končalo pa se je z neverjetnih +73 v našo korist.
Tekma je minila povsem v športnem duhu, brez kakršnih koli incidentov, sodnika pa sta bila komajda opazna. Prva zmaga je v žepu... Čez teden dni gremo po novo...
Sestavil: Mitja Hozjan (KK Lindau Lendava)

PŠK Ljutomer 1 : KK Paloma Sladki vrh
77:62 (14:16, 21:14, 22:14, 20:18)
sobota, 6.11.2010, 18.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Feher

PŠK Ljutomer 1: Miholič S. 23, Domajnko M. 19, Mesarič A. 9, Rošker U. 7, Črnjavič T. 6, Sedmak S. 5, Jakelj J. 4, Jakelj P. 4, Vaupotič D. 0
KK Paloma Sladki vrh: Kneževič S. 28, Cehnar G. 12, Cof M. 8, Nerat N. 7, Breg M. 3, Arzenšek M. 2, Kikl M. 2, Horvat B. 0

Otvoritveno tekmo sezone so v novi ljutomerski dvorani odigrali PŠK Ljutomer 1 in KK Paloma Sladki vrh. Začetna postava domačinov je bila oslabljena, saj sta manjkala Matevž Domanjko in Jernej Jakelj, ki sta se ekipi pridružila v drugi četrtini. Prvo četrtina je zaznamovala igra Samota Miholiča, ki je zadel prve tri koše za domačine. Tekma je do konca četrtine bila izenačena. Slaba in neagresivna obramba domačinov je botrovala k lahkim košem nasprotnikov, ki so četrtino končali z dvema točkama prednosti. Drugo četrtino so domačini začeli bolje,  v igro sta se vključila Domanjko in J. Jakelj. Zadnje minute prvega polčasa so si domačini z boljšo obrambo in uspešno zaključenimi protinapadi priigrali nekaj prednosti in končali prvi polčas z razliko 35:30.
Tretjo četrtino so domačini začeli agresivno v napadu in niso pustili košarkašem iz Sladkega vrha, da jim sledijo. Odločilnih je bilo prvih pet minut, ko so si domačini priigrali največjo razliko. Zadnjo četrtino so gostje iskali rešitev za zmanjšanje razlike. Domačini so popustili v obrambi in ustavljali napade gostov z nepotrebnimi osebnimi napakami. Gostje so omenjeno izkoristili in z prostimi meti prišli do razlike deset točk. Na koncu so se Ljutomerčani le zbrali in pripeljali tekmo do konca. Tekma se je končala s petnajstimi točkami razlike v prid domačinom.
Sestavil: Niko Miholič (PŠK Ljutomer 1)

PŠK Ljutomer 2 : KK Beltinci
74:89 (14:21, 19:20, 27:23, 14:25)
sobota, 6.11.2010, 20.00, ŠIC Ljutomer; Kous, Semenič

PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 23, Frangež 11, Munda 9, Šiškin 9, Plohl 8, Kolman 6, Kosi 6, Preglej 2, Kolbl 0
KK Beltinci: Kukel T. 25, Zver 21, Cör 13, Kukel M. 12, Bojnec 11, Farkaš 5, Fujs 2, Horvat 0, Ferčak 0, Maučec 0, Tinev 0

Mlajši Ljutomerčani smo v prvem krogu doma, v novi športni dvorani gostili ekipo iz Beltincev. Začetek tekme je bil spodbuden za domačine, povedli smo namreč 6:0, vendar so nas gosti hitro ujeli in tudi prehiteli in so tako po prvi četrtini vodili 21:14. V drugi četrtini so gosti držali svojo prednost in so na polčas odšli s +8. Na začetku drugega polčasa smo se domačini bolj zbrali, nikakor pa nismo morali ujeti gostov, zato smo poskušali s consko obrambo, ki je na začetku zadnje četrtine prinesla rezultat in domačini smo po dolgem času spet povedli za +2. Vodstva pa nismo mogli obdržati dolgo in 3 minute pred koncem tekme so gosti pobegnili na +9, kar domačini nismo več uspeli nadoknaditi. V napadu nismo zadevali metov za tri točke, medtem ko so gosti lepo polnili naš koš s prostimi meti in  so tako na koncu zmagali za +15. Čestitke ekipi iz Beltincev, ki so z organizirano igro povsem zasluženo zmagali, medtem ko bomo mi morali svojo prvo zmago iskati prihodnje kolo v gosteh pri Sladkem Vrhu.
Sestavil: Luka Kosi (PŠK Ljutomer 2)

prosti: KK Gornji Petrovc