Prlekija-on.net, torek, 16. november 2010 ob 20:37

Rezultati 2. kroga PKL (12. - 14.11.2010):

KK SE Kerčmar Gornji Petrovci : KD Sobota
54 : 73 (16:14, 12:11, 10:22, 16:25)
sobota, 13.11.2010, 17.00, OŠ 1 MS; Feher, Juteršnik

KK SE Kerčmar Gornij Petrovci: Brinar 12, Bratkovič 11, Ismajlovič 9, Lopert D. 7, Bodanec 7, Kerčmar D. 6, Šinkec 2, Ambruš 0
KD Sobota: Pok 30, Skandali 20, Žigo 12, Melin 9, Bilič 2, Lukač 0, Vogrinčič 0

Po poletnem premoru smo se prvič zbrali tudi igralci ekipe KK SE Kerčmar Gornji Petrovci in sicer v dokaj spremenjeni zasedbi. Ekipo so namreč zapustili Ranko Pavlovič (končal z igranjem), Miran Gomboc (SKB G. Radgona) in Bine Barbarič ( KK Radenska Creativ). Zaradi tega smo morali popolniti naše vrste, tako smo v ekipo povabili Lopert Dejana (KK Krog), Brinar Roka (KK Krog), Domijan Miho (mladinci KK Radenska Creativ) in Kuronja Aleša (do sedaj ni igral aktivni košarke).
Že na prvi tekmi nam je žreb namenil enega izmed najmočnejših tekmecev KK Murska Sobota, ki se je okrepila z Pok Davorinom (KK Radenska Creativ).
Prvo četrtino so boljše pričeli gostujoči igralci, ki so povedli 8:0. Vse koše je dosegel ravno Pok. Domačini smo odgovorili, kot se za aktualnega prvaka lige spodobi in dobili prvo četrtino z rezultatom 16:14.
Druga četrtina se je pričela podobno kot prva, saj so gostje naredili delni rezultat 10:0. Sledil je odgovor in prvi polčas se je končal v našo korist 28:26.
Začetek tretje četrtine je bil dokaj izenačen, čeprav so gostujoči igralci močno pritisnili na domačo zunanjo linijo. Ta pritisk je nekje po 5 minuti tretje četrtine začel roditi sadove, saj smo domači igralci popustili, tako v obrambi, kot napadu. To je privedlo do treh lahkih metov za tri točke. Tako so gosteje dobili to četrtino z rezultatom 22:10. Končni rezultat pred pričetkom zadnje četrtine je bil 38:48.
Pritisk na zunanjo linijo se je nadaljeval tudi v začetku zadnje četrtine, tako da domači igralci nismo zmogli še zadnjega preobrata v tekmi. To je uvidel tudi novi domači trener Vid Ismajlovič in postopoma menjal nekatere nosilce, ki so pričeli zadnjo četrtino. Gostje, ki so se v tem času že povsem razleteli so tako prednost povečali za končni rezultat tekme 54:73.
Novinca v domači ekipi (Brinar, Lopert), ki sta igrala na naši prvi tekmi letošnje sezone sta se izkazala z borbenostjo. Seveda se bo ekipa še morala uigrati, da bomo zopet lahko igrali na visokem nivoju celotno tekmo in premagovali nasprotnike kot je  KK Murska Sobota, kateri bi čestital za zmago.
Sestavil: Tomaž Bodanec (KK SE Kerčmar Gornji Petrovci)

KK Paloma Sladki vrh : PŠK Ljutomer 2
47 : 61 (13:20, 10:6, 12:18, 12:17)
sobota, 13.11.2010, 18.00, OŠ Sladki Vrh; Kous, Glavnik

KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 17, Kneževič 13, Cehnar G. 12, Breg 3, Horvat 1, Nerat 1, Vernik 0, Kikl 0
PŠK Ljutomer 2: Šiškin 13, Jurkovič 11, Frangež 9, Kosi 8, Preglej 8, Kolbl 5, Munda 5, Plohl 2

Dne 13.11.2010 ob 18.00 sta se v Sladkem Vrhu na tekmi 2.kroga Pomurske lige pomerila domača ekipa KK Paloma in gostje iz Ljutomera PŠK 2.
1.Četrtina
Gostje so tekmo boljše začeli in povedli z 2:7. Domačini so se zelo
mučili v napadu in le s težka prišli do koša, kaj še le zadeli. Tako
se je prva četrtina končala z rezultatom 13:20.
2.Četrtina
V tej četrtini so se domačini le zbrali in se približali na 3 točke zaostanka, a že v naslednjem napadu je Jurkovič zadel met za tri točke za goste, in spet so pobegnili na 6 točk. Domačini so strnili  vrste v obrambi se malo zbrali v napadu, tako da so na odmor odšli z 3 točkami zaostanka - 23:26.
3.Četrtina
Gostje so se v obrambi postavili v consko obramo in s tem zaprli pot do koša domačinom, ki nikakor niso mogli zadet iz razdalje. Gostje pa so z organizirano igro v napadu dosegali lahke koše, ki so le dodatno vplivali na živčnost v domači ekipi. 35:44
4.Četrtina
Domačini so zaigrali na vse ali nič. Dvakrat so imeli priložnost da bi se približali na 4 ali 5 točk zaostanka a so bili nenatnačni pri "zicerih"... Gostje so ostali zbrani in na koncu zasluženo slavili 47 : 61.
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma Sladki Vrh)

SBK Gornja Radgona : KK Lindau Lendava
97 : 90 (20:16, 23:23, 30:15, 24:36)
sobota, 13.11.2010, 18.30, OŠ Radenci; Makovec, Chowdhury

SBK Gornja Radgona: Rajnar 31, Novak 20, Kozic G. 13, Gomboc 12, Niderl 10, Lončer 5, Budja 4, Zih 2, Belak 0
KK Lindau Lendava: Hozjan T. 23, Balažic 17, Zrna 15, Horvatič S. 12, Horvatič G. 11, Kuk 6, Svetko 6, Pamič 0

Na Martinovo soboto, se je v dvorani Osnovne šole Radenci odvijalo 2. kolo Pomurske košarkarske lige med domačimi SBK G. Radgono in gosti iz Lendave. V nadvse razburljivi in zanimivi tekmi, ki smo jo na koncu dobili domačini s 7. točkami razlike, velja posebej izpostaviti odlične navijače, ki so dokazali, da košarka v Radencih še vedno živi. Tako se skupini (približno 120) glasnih grl, ki nas je vzpodbujala skozi celotno srečanje dodeli nova kišta piva na naslednji tekmi.
Tekmo so bolje začeli Lendavčani, ki so povedli za nekaj točk, a to je blo njihovo edino vodstvo na srečanju. V nadaljevanju smo vajeti igre prevzeli domačini in prednost zadržali vse do zadnjega sodnišega žvižga.  Srečanje je bilo glede na sloves Pomurske lige dokaj normalno, brez večjih izgredov in sodniških napak, tako da lahko mirno rečemo, da je v soboto zmagala košarka. Prav tako velja omeniti, da je bila na tekmi skoraj dosežena stotica (Krap skoraj zadel za 3), ter met gostov v zadnji sekundi iz svoje rakete ki je postavil končni izid srečanja 97:90.
Vsem udeležencem tekme čestitamo za lepo košarkarsko predstavo.
Sestavil: Toni Rajnar (SBK Gornja Radgona)

KK Sveta Ana : PŠK Ljutomer 1
48 : 97 (12:23, 12:22, 9:25, 15:27)
nedelja, 14.11.2010, 16.00, OŠ Sveta Ana; Chowdhury, Semenič

KK Sveta Ana: Karner11, Kranjc 10, Breznik 8, Bauman 4, Ketiš 4, Markoč U. 3, Markoč D. 3, Vučkovič 3, Kep 2, Tomberger 0, Ferk 0
PŠK Ljutomer 2: Domajnko 29, Jakelj J. 21, Mesarič 21, Jakelj P. 10, Vaupotič 6, Črnjavič 6, Sedmak 4

No pa se je končno zgodilo! Imeli smo krst novih dresov in prvo tekmo v naši novi telovadnici na Sveti Ani, ter prvo tekmo Prekmurske košarkarske lige doma.
Tekma se je začela zelo borbeno. Domača ekipa je prvo polovico prve četrtine držala stik z gostujočo ekipo iz Ljutomera. V drugi polovici prve četrtine se je pokazala neizkušenost in zmeda v obrabi domače ekipe, kar so gostje dobro izkoristili in končali prvo četrtino z vodstvom 12:23. V drugi četrtini je prvih 5 minut imela pobudo gostujoča ekipa, saj je bil delni rezultat  v tem času 15:35. Po minuti odmora domače ekipe, so začeli zadevati tudi domačini. In tako se je prvi polčas končal z rezultatom 24:45 za goste. V tretjo četrtino so gostje stopili odločni, da rezultat še povišajo, kar jim je tudi uspelo. Domača ekipa je izgubila veliko žog in preprosto ni imela moči v obrambi proti Ljutomerčanom. Rezultat tretje četrtine je bil kar 9:25 za goste. Zadnja četrtina je minila bolj kot ne mirno, saj dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Delni rezultat te zadnje četrtine je bil 15:27 ponovno za goste. Po končani tekmi je na semaforju pisalo 48:97 za Ljutomerčane. Čestitamo PŠK Ljutomer 1 za zmago. Vendar vedite, da smo novinci in se še le uvajamo v igro. Se vidimo v gosteh.
Sestavil: Gregor Bauman (KK Sveta Ana)

Prosti: KK GMT Beltinci