Prlekija-on.net, sreda, 24. november 2010 ob 17:06

Rezultati 3. kroga PKL (19. - 21.11.2010):

72 : 76 (8:19, 21:15, 20:18, 23:24)
sobota, 20.11.2010, 17.00, OŠ Beltinci; Kous, Chowdhury

KK GMT Beltinci: Kukel M. 20, Cör 12, Bojnec 10, Zver 8, Fujs 7, Farkaš 6, Balažek 5, Gerenčer 2, Slavič 2, Kovač 0, Horvat 0, Ferčak 0
KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 20, Breg 12, Vernik 10, Arzenšek 10, Nerat 9, Kneževič 9, Cehnar G. 6

V soboto, 20.11.2010 je ekipa iz Beltinec po tednu dni premora odigrala svojo drugo tekmo v novi sezoni PKL proti ekipi iz Sladkega Vrha. Po dobrem štartu in zmagi v Ljutomeru smo domačini seveda pričakovali novo zmago. V ekipi je manjkal T. Kukel zaradi poškodbe, kar se nam je skozi tekmo zelo poznalo. Po slikanju domače ekipe v novih trenirkah in pod novim semaforjem se je tekma lahko začela. Igralci Beltinec so v prvi četrtini zgrešili vse mogoče in nemogoče mete izpod koša, iz razdalje ter tudi iz linije prostih metov, medtem, ko so igralci iz Sladkega Vrha  pametno in pridno polnili naš koš. Rezultat je bil temu primeren (8:19) in samo čudili smo se, da razlika ni bila še večja. V drugi četrtini smo se nekoliko razigrali, našli peterko, ki je začela igrati in tako smo na odmor odšli z dokaj ugodnim rezultatom (29:34), trdno odločeni, da jih v tretji četrtini ujamemo, prehitimo in zmagamo. Napeta in težka tekma se je nato nadaljevala. Domačini smo goste iz Sladkega Vrha nekajkrat ujeli, a jih nismo mogli prehiteti. Nazadnje je bil rezultat izenačen pri 52:52, nato pa so igralci Palome ušli na več kot 10 točk razlike (domačini smo izgubljali žoge, metali mimo proste mete, igrali slabo obrambo,…) kar do konca nismo mogli več ujeti. Končni rezultat je bil 76:72 za goste, ki so se popolnoma zasluženo veselili prve zmage, domačini pa bomo morali popraviti predvsem zavzetost in igro, tako v napadu kot v obrambi
sestavil: Tomaž Bojnec (KK Beltinci)

PŠK Ljutomer 2 : KK Sveta Ana
114 : 61 (27:17, 31:8, 28:23, 28:13)
sobota, 20.11.2010, 20.00, ŠIC Ljutomer; Feher, Glavnik

PŠK Ljutomer 2: Frangež 28, Jurkovič 25, Kosi 20, Munda 18, Šiškin 11, Preglej 6, Kolbl 4, Plohl 2
KK Sveta Ana: Markoč U. 14, Jug 11, Ferk 11, Bauman 11, Krajnc 4, Karner3, Kep 3, Kramberger 2, Vučkovič 2, Dolinšek 0

V soboto 20.11.2010 smo košarkarji mlajše ekipe iz Ljutomera gostili novince v ligi, ekipo Svete Ane. Začetek prve četrtine je hitro nakazal, da bodo imeli košarkarji s Svete Ane veliko problemov z hitrimi protinapadi domačinov, ki so povedli 10:2. To vodstvo smo domačini do konca prve četrtine še nekoliko povečali na 10 točk. Gostje so v prvi četrtini dosegli 3 trojke in s tem še nekoliko držali priključek z domačini. V drugi četrtini smo pa ljutomerčani prestavili v višjo prestavo in dobili polčas z rezultatom 58:22. To prednost smo do konca tekme še nekoliko povečali do končnih 114:61. Igralci PŠK2 imamo svoje misli osredotočene že na naslednji krog, kjer bomo poskušali nadaljevati z nizom zmag, čeprav naloga ne bo lahka,saj nas čaka neugodna SBK Gornja Radgona.
Sestavil: Frangež Blaž (PŠK Ljutomer 2)

KK Lindau Lendava : KK Gornji Petrovci
96 : 68 (24:20, 25:16, 22:17, 25:15)
nedelja, 21.11.2010, 17.00 SŠ Lendava; Semenič, Dundek D.

KK Lindau Lendava: Hozjan T. 24, Balažic 23, Horvatič G. 8, Kuk 8, Sijarič 8, Horvatič S. 7, Svetko 4, Žalig 4, Zrna 4
KK Gornji Petrovci: Lopert M. 19, Brinar 15, Domjan 9, Ismajlovič 7, Bodanec 6, Kerčmar R. 4, Lopert D. 4, Šinkec 2, Kerčmar D. 2, Ambruž 0, Rajnar 0, Kuronja 0

V nedeljo smo domačini gostili ekipo iz Gornjih Petrovcev. Vedeli smo, da tekma ne bo lahka in da moramo dat vse iz sebe. Prva četrtina je bila napeta ter dokaj izenačena.  Na obeh stran je sledilo kar nekaj zgrešenih metov. Od druge četrtine naprej so gosti prešli v consko obrambo. Sprva nam je delala nekaj težav, vendar po nekaj napadih smo jo uspeli strti ter si priigrali prednost 13 točk pred polčasom. S hitrimi protinapadi ter dobro obrambo smo tako nadaljevali vse do konca tekme. Čestitke gostom za borbenost.
Sestavil: Sandi Horvatič(KK Lindau Lendava)

PŠK Ljutomer 1 : SBK Gornja Radgona