V DSO Ljutomer število okuženih s koronavirusom še naraslo
Skupno število okuženih je sedaj 49, okuženih je 44 stanovalcev in pet zaposlenih

V ponedeljek so v Domu starejših občanov Ljutomer zaradi suma okužbe z novim koronavirusom testirali še 15 ljudi, pozitivnih je bilo pet. Skupno število okuženih je tako sedaj 49, okuženih je 44 stanovalcev in pet zaposlenih.
Trije stanovalci so bili testirani drugič, prvi test je bil negativen, tokrat pa so testi bili pozitivni. Dva pozitivna pa izhajata iz prvih krogov stikov. Pozitiven je dodatno tudi en zaposleni.
V ponedeljek je dom in Bioterme, kjer so nastanjeni zdravi stanovalci, obiskal minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Janez Cigler Kralj ter ob srečanju obljubil pomoč, saj v DSO sedaj rabijo pomoč strokovnjakov pa tudi psihološko pomoč ter zaščitno opremo, saj brez nje ne morejo varno skrbeti za občane.
Minister obiskal DSO Ljutomer in Bioterme ter ponudil pomoč in izrekel moralno podporo
Zahvalil se je vsej lokalni skupnosti za požrtvovalno delo in poudaril pomembnost komunikacije regijskih koordinatorjev zdravstvene nege in štabov CZ
Stanovalka DSO Ljutomer, ki je umrla v petek, je bila okužena s koronavirusom
Stanovalka je prejšnji teden bila hospitalizirana v UKC Maribor zaradi primarne bolezni in poslabšanja
Minister Janez Cigler Kralj ob obisku Prlekije obljubil pomoč
V skrbi, da se zaščiti občanke in občane ljutomerske občine, je vodstvo Občine Ljutomer seznanilo ministra za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Janeza Ciglerja Kralja s problemi, ki jih zaznava v času koronavirusa.


