četrtek, 22. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Zajel nas je močan dež, padala je tudi toča

V Ljutomeru smo okoli 15 minut imeli zelo močan naliv, kilometer vstran, na Spodnjem Kamenščaku pa je nekaj minut padala toča oz. sodra

Toča v Prlekiji
Toča v Prlekiji

V ponedeljek, okoli 13.30 so naše kraje najprej zajeli temni oblaki, nato pa močno deževje, ponekod je padala tudi toča oz. sodra, ki je oklestila pridelek. V Ljutomeru smo okoli 15 minut imeli zelo močan naliv, kilometer vstran, na Spodnjem Kamenščaku pa je nekaj minut padala toča velikosti lešnika. Sodra oz. toča je padala tudi v nekaterih drugih okoliških krajih.

Je pa vsega bilo konec po pol ure, ko je spet posijalo sonce, kupi toče pa so ostali.

V Ljutomeru je ponovno poplavilo tudi cesto pri železniškem prehodu proti Stročji vasi. Nekaj časa je bila neprevozna saj je bilo celotno cestišče pod vodo, vozniki pa so se obračali. Tudi pri podvozu na Jeruzalemski cesti je nekaj časa svetila rdeča luč in je podvoz zaradi velike količine vode bil neprevozen. Na Podgradju pa so gasilci PGD Podgradje iz kletnih prostorov stanovanjske hiše prečrpali okrog dva kubična metra meteorne vode.

Posledice toče

Tako je ponedeljkova toča naluknjala trto in vrtnine

Na manjšem območju v naši okolici je v ponedeljek padala tudi toča oz. sodra, ki je tam pošteno oklestila pridelek

Radarska slika
Najhuje je bilo ravno na območju Ljutomera, vir: Arso
Toča je v zadnjih letih večkrat klestila po severovzhodu

Vlada podprla izvajanje letalske obrambe pred točo na območju severovzhodne Slovenije

Ministrstvo bo zagotovilo 35 odstotkov sredstev, ostalo pa bodo prispevale vključene občine