Ormožani novo sezono pričeli s porazom

V drugi polovici drugega polčasa so se sicer približali na dva zadetka zaostanka, a do preobrata ni prišlo.

Prlekija-on.net, sobota, 11. september 2021 ob 09:27
RK Jeruzalem Ormož - RD Urbanscape Loka

V petek, 10. septembra, se je pričela nova sezona Lige NLB v rokometu. Rokometaši ekipe RK Jeruzalem Ormož so jo pričeli s porazom proti RD Urbanscape Loka, ki so prevladovali večino tekme. Pomlajena domača ekipa si je že v prvem polčasu priigrala velik zaostanek. V drugi polovici drugega polčasa so se sicer približali na dva zadetka zaostanka, a do preobrata ni prišlo.

Škofjeločani so v prvem polčasu hitro prevzeli pobudo in bili večino časa v prednosti, imeli tri gole prednosti, tik pred koncem polčasa pa so prišli do petih golov naskoka.

Podobno prednost so držali tudi v uvodu drugega polčasa, gostitelji pa so se približali zgolj na dva zadetka zaostanka, nazadnje v 59. minuti, ko je za 26:28 zadel David BogadiStefan Damjanović pa je v 60. minuti postavil končni izid. Pri domačih je bil z osmimi goli najboljši strelec Martin Hebar, pri gostih pa Grega Jamnik s sedmimi.

Ormožani bodo v drugem krogu prihodnjo soboto gostili Slovan.

RK Jeruzalem Ormož - RD Urbanscape Loka 26:29 (11:16)
Hebar 8 (3), Čudič 5 (3) in Kosi po 5; Jamnik 7 (1), Damjanović in Pipp po 5.