Maša Slavinec peta na kadetskem Evropskem prvenstvu v judu

Mašino peto mesto je druga najboljša uvrstitev prleških judoistov na kadetskih prvenstvih po osvojitvi naslova kadetske evropske prvakinje Urške Potočnik leta 2009.

Prlekija-on.net, sobota, 2. julij 2022 ob 07:53
Maša Slavinec in Patrik Vojsk po zaključku tekme

Evropskega kadetskega prvenstva, ki je potekalo v Poreču, se je udeležila Maša Slavinec, tekmovalka Judo kluba Križevci pri Ljutomeru. Na Evropskem prvenstvu je nastopilo 420 tekmovalcev iz 40 držav. Tekmovala je v kategoriji do 57 kg med tridesetimi judoistkami.

V prvem krogu izločilnih borb se je srečala s šesto nosilko tekmovanja, predstavnico Bolgarije, Gramatikovo. Maša je borbo predčasno zaključila z ipponom. Naslednja nasprotnica v izločilnih borbah je bila neugodna predstavnica Turčije Agar, borba se je nadaljevala v podaljšek, kjer je Maša zopet slavila z ipponom. V četrtfinalni borbi se je pomerila s tretjo nosilko tekmovanja Azerbajdžanko Alizado, kateri je morala priznati premoč in je nadaljevala tekmovanje v popravnih borbah. V prvi popravni borbi je premagala predstavnico Avstrije Rotenhoferjevo, v drugi borbi pa domačinko Ninčevič z ipponom v vsega 14 sekundah ter si s tem zagotovila borbo za medaljo. V finalnem delu se je pomerila s prvo nosilko tekmovanja Italjanko Stello, ki je Mašo premagala.

Maša je tudi v ekipi Slovenije za EYOF, ki bo potekalo od 24.7. do 30.7.2022 v Banski Bistrici na Slovaškem. V naslednjem tednu se bo tako udeležila zaključnih priprav na Kopah in pa skupnih treningov v Ljubljani.