četrtek, 22. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Ceca poskrbela za uvod v pustovanje na Ptuju

V petek je na Ptuju nastopila Svetlana Ražnatović ‒ Ceca, ki velja za največjo balkansko glasbeno zvezdo in simbol turbo folka.

Otvoritveni koncert pustovanja na Ptuju
Otvoritveni koncert pustovanja na Ptuju

Tradicionalno 63. Kurentovanje, ki ga organizira Zavod za turizem Ptuj skupaj z Mestno občino Ptuj se letos sicer prične 11. februarja, komercialni, zabavni del pustovanja pa se je v Karnevalski dvorani (Arena Campus Sava Ptuj) pričel že v petek, 3. februarja.

Tega letos pripravlja organizator Družba Radio Tednik Ptuj d.o.o., ki si je zadal ambiciozni plan, da bo z raznovrstnim glasbenim programom zadovoljil glasbene navdušence vseh žanrov, kjer bodo lahko prišli na svoj račun tako ljubitelji slovenske narodno-zabavne glasbe kot hrvaške zabavne in klapske glasbe ter na koncu, kar je bila želja poslušalcev Radia Ptuj, tudi srbske folk glasbe.

Pustni Rock večer na Ptuju

V soboto je pustovanje bilo rokovsko obarvano

Na Rock večeru na Ptuju sta nastopili skupini Leteći odred in Siddharta.

Srbska folk glasba je tako bila na sporedu že za uvod v pustovanje, saj je v petek nastopila Svetlana Ražnatović ‒ Ceca, ki velja za največjo balkansko glasbeno zvezdo in simbol turbo folka. Pevka je na Ptuju pritegnila številčno publiko. Nastopil je tudi Miro Todosovski, makedonski pevec, ki sicer živi v Sloveniji.

Skupno bo organizator v dvorani Campus izvedel kar 13 dogodkov. Že naslednji sledi danes, v soboto, ko bodo na rock večeru nastopili Siddharta in Leteći odred.