Ljutomerski derbi pripadel ekipi PŠK Ljutomer 2

3. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 23. november 2011 ob 11:32
PŠK Ljutomer 2 - PŠK Ljutomer 3, foto: Vedran Tomšić

V 3. krogu PKL sta se med seboj pomerili ljutomerski ekipi PŠK Ljutomer 2 in novinci lige, PŠK Ljutomer 3. Zmagala je druga ljutomerska ekipa, ki je igrala le s šestimi igralci.

PŠK Ljutomer 2 : PŠK Ljutomer 3 (fotogalerija)
73 : 35 (15:6, 16:6, 27:8, 15:15)
sobota, 19.11.2011, 10.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Juteršnik

PŠK Ljutomer 2: Karba 20, Preglej 15, Kočevar 14, Munda 11, Frangež 7, Kosi 6
PŠK Ljutomer 3: Govedič 15, Karba 8, Leben 6, Pavličič 4, Robnik 0, Filipič 0, Bogša 2, Kupčič 0, Glavnik 0, Novak 0, Copot 0

V prvi tekmi 3. kroga sta se v jutranjih urah pomerili mlajši ljutomerski ekipi. V vlogi domačinov je bila ekipa PŠK2, katere dres je obleklo zgolj 6 igralcev. Na drugi strani je stala mlajša vendar številčnejša ekipa PŠK3.Tekmo so boljše odprli igralci PŠK2, ki so povedli s 5:0 in novincem dopustili prvi koš šele v 5 minuti. Maloštevilni gledalci so bili priča slabi in raztrgani igri obeh ekip z veliko izgubljenimi žogami na obeh straneh.Podobna igra je sledila tudi v drugi četrtini. Domačinom je v prvem polčasu uspelo z menjavanjem posamične in conske obrambe zmesti nasprotnike, ki so dosegli le 12 točk. Vendar dokaj dobra igra v obrambi ni bila nagrajena v napadu, saj so igralci PŠK2 nadaljevali z izgubljanjem žog in z zgrešenimi zicerji.V 3.četrtini so mlajši prleki nadaljevali z veliko zgrešenimi meti, kar so izkušenejši domačini izkoristili in z nekoliko bolj kontrolirano igro v napadu naredili neulovljivo razliko 38 točk.Pred zadnjim delom tekme je bil tako zmagovalec že odločen, vprašanje je bila samo še končna razlika. Zadnja četrtina se je končala s prijatelskih 15:15.Zanimiv je podatek, da sta tekmi bili doseženi le dve trojki (PŠK2). Verjetno je k temu pripomogla za košarko neugodna jutranja tekma. Obe ekipi se bosta morali hitro navaditi na zgodnje igranje košarke saj že v naslednjem krogu igrata ob 9h (PŠK3) in ob 11h ljutomerki derbi med PŠK2 in PŠK1.
Sestavil: Matija Kočevar (PŠK Ljutomer 2)

KK Picerija Nona Lenart : KD Sobota
67 : 81 (23:17, 12:26, 12:16, 20:22)
sobota, 19.11.2011, 16.30, OŠ Lenart; Maguša, Chowdhury

KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 17, Holc 14, Dokl 10, Polanec 8, Erjavec B. 8, Puntar 4, Topolnik 4, Erjavec P. 2, Koletnik 0, Zdravkovič 0
KD Sobota: Pok 28, Bilič 15, Lukač 12, Ficko 11, Melin 6, Žigo 5, Brinar 2, Hari 2

V soboto 19.11.2011 smo odigrali drugo domačo tekmo, 3. Kroga PKL. V tekmo smo šli dokaj optimistično, saj smo vedeli, da je prišel k nam sodeč po lanskih rezultatih, zelo neugoden ter dober nasprotnik, in sicer ekipa iz Sobote. Že v prvem napadu so gostje pokazali, da je ekipa s tradicijo, ter napad zaključili preko Zdenka Biliča, kateri je imel še eno priložnost iz prostega meta, katerega je tudi uspešno zadel . Seveda smo upali, da se ne ponovi tekma proti Ljutomer 1, kateri so nas popolnoma potolkli s temi ''koš fouli''. Ampak dobro, po hitrem izvajanju izpod koša, smo zadeli preko Šijanca. Nato smo začeli igrati dobro obrambo, kar je bilo od začetka za pričakovati, saj smo to trenirali in nekako verjeli v samega sebe, da nam lahko uspe. V samem nadaljevanju tekme, sta se ekipi bolj kot ne, spoznavali. Vendar smo od 3 minute dalje pohodili plin, ter nasprotniku ušli na 11 točk razlike (20:9). Vendar ekipa iz Sobote je izkušeno vzela minuto odmora, in s tem prekinila našo serijo. Prva četrtina se je končala v našo korist. Nato smo, da ne rečem, pregoreli v želji da premagamo nasprotnika. Vendar so bile pred nami tri težke četrtine in kljub naši neizkušenosti smo verjeli da nam lahko uspe. Seveda je to ekipa iz Sobote še kako dobro izkoristila, ter prepričljivo dobila drugo četrtino z rezultatom 12:26. Na odmor smo šli z neko mero optimizma, saj smo videli da lahko z še boljšo obrambo, ter kakšnim hitrim protinapadom tekmo tudi dobimo. Ob koncu druge četrtine je rezultat na semaforju kazal 35:43. Drugi polčas se je pričel za ekipo picopekov zelo slabo, saj nismo zadeli koša prve 3 minute. Gostje pa so zato rutinirano zadevali preko Poka, Biliča ter kapetana Melina, kateri so popeljali ekipo iz Sobote na 17 točk razlike. Nikakor nismo našli recepta, kako uspešno zaustaviti njihovega najbolj vročega igralca Poka, kateri nam je povzročal ogromno težav. Vendar smo se vrnili po dveh trojkah Polanca ter enem prodoru, ter košu Šijanca. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 47:59 v prid gostujoče ekipe. Verjeli smo da tekmo lahko dobimo, ter v četrtino šli odločno ter po štirih odličnih, ter organiziranih napadih zmanjšali razliko na 5 točk. Nato so gostje dosegli v 3 minutah 14 košev. Pri picopekih je dobil peto osebno napako Šijanec, ter moral zapustiti igrišče. Vendar se nismo predali, ter zmanjšali rezultat po štirih zaporednih koših ter eni trojki Dokla ter Erjavca. Eno minuto pred koncem je bil rezultat 67:73, vendar so gostje v zadnji minuti naredili razliko, ter s tem tekmo rutinirano da ne rečem mirno pripeljali do konca. Moram priznati, da nam manjka izkušenj za te končnice. Pohvalil bi ekipo Sobote kot zelo fer tekmeca. Seveda ne smemo pozabiti na delo sodnikov Magušo ter Chowdhurya, katera sta opravila svoje delo več kot odlično.
Sestavil: Koletnik Rok, KK Picerija Nona Lenart

SBK Gornja Radgona : KK Sveta Ana
85 : 64 (19:13, 25:22, 16:12, 25:17)
sobota, 19.11.2011, 19.00, ŠD Radenci; Horvat, Mlinarič

SBK Gornja Radgona: Rajnar 22, Niderl 20, Novak 15, Kuhar 12, Budja 6, Jurjovič 5, Zih 3, Belak 2, Kozic 0
KK Sveta Ana: Fanedl 14, Polenšak 11, Markoč 10, Krajnc 8, Jug 7, Bauman 6, Breznik 6, Weingerl 2, Vučkovič 0, Kuzma 0

To soboto smo Radgonci dočakali tudi prvo domačo zmago in se s tem zavihteli na 4. mesto. Po pričakovanjih se je tekma pričela v umirjenem ritmu, brez kakršnih koli posebosti. Tako sta ekipi v prvem polčasu igrali predvsem stacionarno brez poudarka na protinapadih. Kljub temu smo bili domačini skozi to obdobje ne preveč hitre igre ves čas v rahli prednosti, ki se je gibala okrog 10 točk. Velja izpostaviti, da so gostje iz Sv. Ane v tem času zadeli par zelo pomembnih trojk, ki so še jih ohranjale v igri za končno zmago. Rezultat polčasa je bil 44 – 35 v prid domače ekipe. Drugi polčas se je pričel v enakem ritmu kot se je pričel prvi in tako smo zopet spremljali dokaj statično košarko, ki je proti koncu tekme postajala vse bolj živahna, na trenutke celo atraktivna. Za boljše vzdušje na tribuni je poskrbel Kiki (20 točk), ki je s posamičnimi akcijami do dobra ogrel publiko. Tekma se je na koncu končala z 21. točkami naskoka in zmaga je zasluženo ostala doma. Zahvale gredo gostom za zelo pošteno in fer srečanje ter sodnikom za korektno opravljeno delo ter posebna zahvala Veteranu Gombocu za uspešno vodenje ekipe iz klopi.
Sestavil: Tomaž Novak (SBK Gornja Radgona)

KK GMT Beltinci : KK Lindau Lendava
90 : 56 (23:12, 22:13, 20:16, 25:15)
sobota, 19.11.2011, 19.30, OŠ Beltinci; Makovec, Glavnik

KK GMT Beltinci: Vöröš 18, Kukel M. 17, Zver 15, Farkaš 10, Kukel T. 8, Fujs 7, Ferčak 7 Štihec 6, Bojnec 2
KK Lindau Lendava: Balažic 20, Hozjan T. 11, Zrna 9, Žalik 6, Novak 3, Balaž 3, Horvatič S. 2, Kuk 2

V soboto smo odigrali 3. tekmo v tej sezoni, po anketi sodeč je bilo vprašanje, če bo arena žutih ostala neporažena. Tako smo se odločili, da tekmo zmagamo in hkrati našo areno ohranimo nepremagano v celotni sezoni. Tekma se je začela precej izenačeno, a smo domačini hitro strnili vrste v obrambi in gostom preprečili lahke koše, ter tudi sami zadeli nekaj lahkih košev, tako se je 1. četrtina končala s rezultatom 23:12. Tudi v drugi četrtini, ki smo jo začeli s premešano peterko se je naš ritem nadaljeval in smo z lepimi akcijami in dobro obrambo vztrajno višali prednost tako smo jo končali s 22:13, in to kljub temu da so bili prvi igralci večino četrtine na klopi. Tretja četrtina je minila brez kakršnih posebnosti, domačini smo nadaljevali svojo igro, gostje pa so še nekaj časa poskušali s consko obrambo, ki pa je v začetku četrtine prinesla nekaj sprememb saj smo domačini slabo odreagirali nato pa smo pa 2 zadetih trojkah Marka Kukela in eni Grege Farkaša spet postavili stvari na mesto in strli consko obrambo. V zadnji četrtini smo domačini z nekaj lepimi akcijami in hitro igro ter dobrim skokom v napadu obvladovali situacijo in prednost povišali na 30 točk in na koncu celo do 34 točk razlike. Gostje so prikazali lepo in borbeno igro ampak niso bili kos čvrsti obrambi domačinov in razigranim igralcem domače vrste. Tako je bil končni rezultat 90:56 in zaslužena zmaga domačinov, ki so tako ohranili areno nepremagano.
Zahvalil bi se gostom za fer in borbeno igro do konca. Tudi sodnika sta svoje delo opravila z odliko.
Naslednji 2 tekmi nas prav tako čakata v domači dvorani, tako da upamo, da bo ostala žuta arena nepremagana še naprej.
Sestavil: Marko Kukel, KK GMT Beltinci

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : PŠK Ljutomer 1