Nov uspeh ljutomerskih odbojkaric

Ljutomerčanke po zmagi nad Mežico z lahkoto opravile še s Ptujčankami

Zoran Kosi, nedelja, 27. november 2011 ob 22:10
ŽOK ZM Ljutomer, foto: Vedran Tomšić

Igralke ŽOK ZM Ljutomer so v 6. krogu 3. državne odbojkarske lige - vzhod presenetile favorizirano ekipo ŽOK AS Prstec Ptuj, saj so jih v soboto v Ljutomeru premagale z maksimalnim izkupičkom.

ŽOK ZM Ljutomer : ŽOK AS Prstec Ptuj 3:0 (25:11,25:16,25:19)

Po zmagi nad Mežico, prejšnjo soboto, so ljutomerske odbojkarice ljubiteljem odbojke in zvestim navijačem pripravile še eno fenomenalno predstavo. Po dobri uri igre so popolnoma nadigrale favorizirane Ptujčanke, za kar so bile s strani enkratnih navijačev, katerih je bilo v dvorani ŠIC več kot 130, nagrajene z ogromnim aplavzom.

Trener Boris Smodiš je tekmo pričel z enako postavo kot proti Mežici. Domačinke so pričele še bolj silovito, kot prejšnji teden, in so si že po nekaj minutah priigrale prednost 7 : 1, tako da je trenerka Ptujčank morala vzeti prvo minuto odmora. Vendar tudi to ni pomagalo, Ljutomerčanke so še naprej pridobivale točko za točko. Publika pa v delirij, sodniška piščalka se na tribune sploh ni slišala. V prvem setu so bile ljutomerske odbojkarice preprosto za razred boljše od tekmic. Ptujčanke enostavno več niso vedele od kod jim preti večja nevarnost. Ali je to začetni udarec, ali blok, ali pa napad. Iz vseh pozicij so domačinke dobivale točke. rezultat prvega seta je bil neverjetnih 25 : 11.

V drugem setu so se gostje začetnih nekaj minut še uspele upirati razigranim domačinkam. Vendar to ni trajalo dolgo. Na krilih navijačev so domačinke s silovitimi servisi, fenomenalno igro v polju ter odličnimi, raznovrstnimi napadi iz vseh pozicij vzele igro v svoje roke in set dobile z rezultatom 25:16.

V začetku tretjega seta, pa so Ptujčanke dokazale, da gre za izvrstno ekipo, saj so že nekaj let v samem vrhu 3. DOL. Nekajkrat so celo vodile za dve oz. tri točke, vendar je trener domačih odbojkaric uspel z minuto odmora dodatno motivirati igralke, da so zmogle dohiteti gostje in jih na veliko veselje publike tudi prehiteti. Rezultat seta je bil 25:19 in slavje v dvorani se je lahko pričelo.

Na zadnjih dveh tekmah so igralke ŽOK ZM Ljutomer pokazale fenomenalno igro, ki jo krasi izjemna borbenost in kolektivni duh. Tokrat si prav vse igralke zaslužijo pohvale. Pohvalo pa si zaslužijo tudi navijači, kateri so v Ljutomeru resnično sedmi igralec, saj z navijanjem dobesedno polnijo igralke z energijo.

S tako igro in ob taki publiki obstaja velika verjetnost, da že letos osvojimo to, kar smo načrtovali šele naslednjo leto. To pa je uvrstitev v drugo državno ligo. Sicer je do konca še veliko tekem, toda takšen pristop obeta veliko.

S to zmago so se Ljutomerčanke zavihtele na 2. mesto v 3. DOL - vzhod, do konca jesenskega dela tekmovanja so še trije krogi. Naslednjo soboto Ljutomerčanke gostujejo v Slivnici, kjer jim bodo nasproti stale igralke Formisa. Tekma je ob 17.00 uri v OŠ Slivnica. Navijači vabljeni...