Tudi tokratni ljutomerski obračun pripadel ekipi PŠK 2

4. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, četrtek, 1. december 2011 ob 18:292
4. krog PKL, foto: Vedran Tomšić

V 4. krogu PKL sta se med seboj pomerili ljutomerski ekipi PŠK Ljutomer 1 in PŠK Ljutomer 2. Zmagala je druga ljutomerska ekipa, ki je prejšnji teden v ljutomerskem obračunu premagala tretjo ljutomersko ekipo. PŠK Ljutomer 3 je izgubil s SBK Gornja Radgona.

PŠK Ljutomer 3 : SBK Gornja Radgona
48 : 79 (2:19, 15:21, 15:13, 16:26)
sobota, 26.11.2011, 9.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Juteršnik

PŠK Ljutomer 3: Govedič 22, Copot A. 6, Robnik 6, Kupčič 4, Filipič 4, Karba 3, Bogša 2, Glavnik 1, Leben 0, Pavličič 0
SBK Gornja Radgona: Rajnar 23, Novak 12, Kozic 11, Niderl 10, Gomboc 9, Zih 8, Budja 6

V prvi tekmi 4. kroga PKL, sta se v Ljutomeru pomerili ekipi PŠK Ljutomer 3 in SBK Gornja Radgona. Domačini smo šli v tekmo sproščeno, saj smo vedeli, da so gostje iz Radgone absolutni favoriti. A ta sproščenost se na igrišču ni poznala, saj žoga nikakor ni hotela skozi obroč. Gostje so zadevali in tako se je prva četrtina končala z rezultatom 2:19. V drugi četrtini smo se domačini končni nekoliko sprostili v napadu in začeli zadevati. Četrtina se je končala z rezultatom 15:21 in semafor je na ob polčasu kazal 17:40 v prid Gornje Radgone. V drugem polčasu smo domačini še bolj pritisnili v obrambi in na koncu celo dobili tretjo četrtino z rezultatom 15:13. Zadnjo četrtino so bolje začeli gostje, ki so z delnim izidom 0:11 svojo prednost še povišali. Domačini smo se uspeli pobrati in do konca smo dosegli še 16 točk. Zadnja četrtina se je končala z rezultatom 16:26. Končni izid tekme je bil 48:79 v prid gostov iz Gornje Radgone. Pri gostih nam je največ težav povzročal center Toni Rajnar, ki nam je nasul 23 točk. Pri domačih pa je najbolj izstopal Robert Govedič, ki je dosegel 22 točk. Gostom čestitamo za dobro in fer odigrano tekmo. Čestitamo pa tudi sodnikoma Miranu Zveru in Petru Juteršniku, ki sta svoje delo opravilo z odliko.
Sestavil: Andrej Copot (PŠK Ljutomer 3)

PŠK Ljutomer 1 : PŠK Ljutomer 2
61 : 63 (16:15, 9:21, 9:15, 27:12)
sobota, 26.11.2011, 11.00, ŠIC Ljutomer; Kous, Zver

PŠK Ljutomer 1: Kačarevič 24, Mesarič 20, Mihorič 9, Jakelj J. 4, Jakelj P. 0, Miholič N. 0, Črnjavič 0
PŠK Ljutomer 2: Frangež 15, Šiškin 13, Preglej 11, Munda 10, Kočevar 9, Kosi 5, Kolbl 0

V 4. krogu lige PKL je v Ljutomeru potekal mestni derbi med ekipama PŠK 1 in PŠK 2. Med ekipama ni skrivnosti in obetal se je zanimiv in tesen obračun med mestnimi rivali. V takšnem duhu je minila tudi prva četrtina, saj sta se ekipi nemalokrat izmenjali v vodstvu. V nadaljevanju pa je sledil popoln razpad sistema pri prvi ljutomerski ekipi. PŠK 2 je s kolektivno igro v obrambi popolnoma onemogočil napad nasprotnikov. Tudi v napadu so bili nevarni z vseh strani, na kar med drugim priča seznam strelcev. Tretja četrtina ni ponudila bistvenih razlik v primerjavi z drugo. Medtem ko je prvo ekipo grabilo malodušje, je druga zadevala kot za stavo. Razlika je naraščala z minute v minuto in zdelo se je, da je tekma že zdavnaj odločena. V četrti četrtini se je nato zgodil preobrat, ki je vsaj malo popestril drugače nezanimivo košarkarsko tekmo. PŠK 1 je zaigral kot prerojen, kar jim je z bolj ležerno igro omogočil tudi nasprotnik. Razlika se je začela hitro topiti, a za popoln preobrat je prvi ekipi zmanjkalo časa. Tako so se zaslužene zmage veselili v PŠK 2.
Sestavil: Miha Dominko (PŠK Ljutomer 1)

KK GMT Beltinci : KK Sveta Ana
89:27 (22:7, 23:5, 20:14, 24:1)
sobota, 26.11.2011, 17.00, OŠ Beltinci; Kuster, Bilič

KK GMT Beltinci: Kukel T. 35, Kukel M. 15, Bojnec 13, Ferčak 8, Farkaš 7, Zver 5, Tinev 4, Gerenčer 1, Horvat 1
KK Sveta Ana: Breznik 13, Bauman 5, Kuzma 2, Vučkovič 2, Polenšak 2, Jug 2, Markoč 1, Krajnc 0

V četrtem krogu sta se tokrat v žuti areni srečali še neporažena ekipa iz Beltinec in košarkarji iz Svete Ane, ki so nas lansko leto na domačem igrišču presenetili in prav proti nam dosegli edino zmago. Tekma bi morala biti v Sveti Ani, a so igralci iz Sv. Ane prosili za zamenjavo termina, tako, da smo tekmo odigrali v Beltincih.Domačini smo na tekmi nastopili v okrnjeni postavi, saj so manjkali 3 igralci in pa še vedno poškodovani Cör, gostje pa so prišli v polni zasedbi.Tekmo smo bolje začeli domači igralci in hitro povedli, s tem, da je bilo na obeh straneh ogromno napak in pa izgubljenih žog. Tako se je prva četrtina končala z rezultatom 22 : 7.V drugi četrtini se je igra nadaljevala popolnoma enako in sicer z veliko izgubljenimi žogami na obeh straneh in kar nekaj zgrešenimi zicerji. Tudi ta četrtina se je končala z podobnim rezultatom 23: 5.Drugi polčas se je začel z nekoliko manj napakami in boljšo obrambo gostov ter slabo igro domačih igralcev. V tej četrtini so gostje prikazali tudi nekaj lepih akcij in četrtino izgubili za vsega 6 pik. Rezultat 3 četrtine je bil 20 : 14 za domačine.V zadnji četrtini pa so gledalci lahko videli pravo igro domačinov in igro skoraj brez napak in zelo močno obrambo, saj smo gostom dovolili vsega 1 piko, sami pa smo jih dosegli 24.Celotno srečanje je spremljalo tudi kar nekaj atraktivnih akcij domačinov z vsestransko igro in ogromno podajami, tako navadnih kot atraktivnih, vrhunec srečanja pa je dosegel Kukel T., ko je v eni od akcij zabil kar ‘’preko’’ treh gostujočih igralcev (Vilfan in še kateri komentator ne bi našel prave besede). Tudi obisk tekme je bil soliden (okrog 20 gledalcev).Gostujočim igralcem bi se zahvalil za dobro in borbeno igro skozi vseh 40 minut in pa za druženje po tekmi. Tudi sodniki so svoje delo opravili dobro glede na izkušnje.
Sestavil: Kukel Tilen (KK GMT Beltinci)

KK Lindau Lendava : KK Picerija Nona Lenart
94:42 (25:19, 22:5, 25:6, 22:12)
sobota, 26.11.2011, 17.30, SŠ Lendava; Semenič, Glavnik

KK Lindau Lendava: Balažic 33, Hozjan T. 19, Novak 10, Balaž 8, Svetko 6, Žalik 6, Horvatič G. 5, Horvatič S. 5, Zrna 2, Pamič 0
KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 13, Dokl 9, Dukarič R. 4, Holc 4, Dukarič S. 3, Zdravkovič 3, Topolnik 3, Erjavec 2, Zlodej 1, Koletnik 0, Polanec 0, Puntner 0

KD Sobota : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
83 : 72 (18 : 16, 24 : 22, 24 : 13, 17 : 21)
sobota, 26.11.2011, 20.30, OŠ 3 Murska Sobota; Chowdhury, Kous

KD Sobota: Pok 18, Kuzmič 17, Lukač 12, Ficko 12, Skandali 11, Melin 10, Brinar 3
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Stampfer 19, Cehnar L. 17, Breg 13, Arzenšek 9, Vernik 8, Cehnar G. 6, Cof 0, Kikl 0

V 4. Krogu PKL lige so nam v goste prišli neugodna in kvalitetna ekipa Palome iz Sl. Vrha. Oboji z željo po zmagi in nadaljevanja niza nepremaganosti. Potem, ko smo vedeli, da nam bo manjkal naš prvi center Bilič se nam je dan pred tekmo poškodoval še Žigo, Hari pa iz objektinvih razlogov ni mogel priti na tekmo. Tako smo ostali brez centrov, na tekmo pa je prišlo le 7 za igro pripravljenih igralcev. Gostje so prišli na tekmo z 11 igralci. V začetku tekme se je več ali manj »tipalo« nasprotnika iz obeh strani. Nobena ekipa si ni priborila bistvene razlike v 1. četrtini. Najvišjo so imeli igralci Palome ko so vodili v 6. Minuti s 6 točkami razlike (6 : 12). 1/4 se je končala z rezultatom 18 : 16 v korist domačinov. V drugo četrtino smo bolje vstopili domačini in s serijo 6 : 0 hitro prišli do vodstva z 8 točkami razlike a so se gostje ravno tako hitro vrnili s serijo 5 : 0 in tekma je spet bila povsem izenačena. V 5. Minuti pa je začel svoj serijski strelski pohod Kuzmiča, ki je z 10-imi zaporednimi točkami za Soboto držal korak z višjimi igralci Palome, a si vendarle nismo priborili neke oprijemljive razlike. Pod košem sta se Melin, Kuzmič borila do zadnjih atomov moči z nasprotniki. Polčas se je končal z rezultatom 42 : 38! Gostje so tretjo četrtino odprli sanjsko in v 3. minuti povedli z rezultatom 44 : 42. Kot se je kasneje izkazalo je to bilo zadnje vodstvo gostov. Lukač je v pravem momentu zadel trojko, Melin in Kuzmič sta dodala vsak svoje pod košem. Trojki Skandalija in Poka sta nas pripeljali na »varnih« +12 (60 : 48) v 8. minuti. Četrtino smo mirno pripeljali do konca z rezultatom 66 : 51. Za zadnjo četrtino smo se dogovorili, da igramo umirjeno na dolge napade, saj se nam je utrujenost precej poznala. Še najbolj pri Melinu, ki je zares imel težko delo pod košem z višjimi in skakalno dobro pripravljenimi gostujočimi igralci. Vedeli smo, da je potrebno razliko držati nad +10 in s tem obdržati določeno psihološko prednost, katermo smo si prigarali v 3. četrtini. Gostje so poizkušali na vse načine in bolj se je približeval konec tekme, bolj na »silo« so poizkušali gostje. Mi smo z mirnostjo v napadu in agresivno vendar pametno obrambo držali goste nad 10-imi točkami razlike. Za višjo razliko bi morali zadeti kakšen prosti met v končnici, a so bili zgrešeni prosti meti predvsem posledica utrujenosti in dokaz, da so vsi naši igralci, ki so stopili na igrišče dali res od sebe ne samo 100% ampak še kakšnega zraven. Konec tekme 83 : 72! Težko bi kogar koli izpostavili. Sobočanci smo včeraj odigrali zelo dobro tekmo z izjemnim moštvenim duhom in borbenostjo. Tudi gostje so odigrali dobro partijo in v celoti gledano je bila tekma zanimiva do konca, kljub naši »varni« razliki, katera bi se lahko hitro »stopila« če bi »zbezljali«, a na srečo nismo. Brinar in Ficko (ob pomoči celotne ekipe) sta opravila odličen posel v obrambi na Cehnarju, ki nam je »nasul« samo 17 točk. Veliko težav nam je povzročal tudi Stampfer, kateri nam je samo v 1. polčasu nametal 15 točk, k sreči pa v drugem ni nadaljeval s takim tempom in končal tekmo z 19 točkami. Pri Soboti ni nihče izstopal po točkah, Pok je dal 18 točk, Kuzmič pa 17 točk. Zahvala tudi vsem obiskovalcem, ki so si v lepem številu ogledali tekmo. Očitno so se ekipe odločile, da pošljejo svoje »vohune« na derbi, saj so si tekmo ogledali tudi predstavniki iz Radgone, Sv. Ane in Beltinec. Po tekmi je sledilo druženje in debata skupaj z včerajšnjimi nasprotniki.

Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)