petek, 23. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Požar v Mariboru pogašen, premoženjska škoda znaša več milijonov evrov

Po prvih informacijah je zagorelo v enem od šotorov, v katerem so bili skladiščeni izdelki, ta pa se je nato razširil na druge bližnje šotore, ki so v celoti pogoreli.

Gašenje obsežnega požara v podjetju Plana
Gašenje obsežnega požara v podjetju Plana

Iz PU Maribor so sporočili, da je bil požar na območju Ledine v Mariboru ponoči pogašen, kljub temu pa danes na lokaciji še ostajajo pristojne službe, zato ljudi še vedno prosijo, da se lokaciji ne približujejo, ter s tem ne ogrožajo svojega zdravja ter ne ovirajo dela ljudi. V včerajšnji intervenciji je sodelovalo 230 gasilcev, 17 prostovoljnih društev in gasilci Gasilske brigade Maribor ter pripadniki drugih služb.

Po prvih informacijah je zagorelo v enem od šotorov, v katerem so bili skladiščeni izdelki, ta pa se je nato razširil na druge bližnje šotore, ki so v celoti pogoreli.

Po doslej znanih informacijah v požaru ni bil nihče poškodovan, nastala je škoda na gasilski opremi. Po prvi, nestrokovni oceni policistov, je prišlo do premoženjske škode v višini več milijonov evrov.

Danes so mariborski kriminalisti pričeli z ogledom kraja požarišča in ugotavljanjem vzrokov za nastanek požara.

Požar v Mariboru

V Mariboru izbruhnil velik požar

Prebivalce pozivajo, da se območju ne približujejo, oz. ne ovirajo intervencije, okoliškim prebivalcem pa svetujejo, da zaprejo okna.