sobota, 24. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Reke predvsem na vzhodu naraščajo, verjetna so razlivanja

Danes bodo reke v večjem delu države naraščale, izraziteje v vzhodni polovici Slovenije, kjer bo vodnatost rek velika.

Mura v Veržeju
Mura v Veržeju

Po podatkih Agencije RS za okolje (Arso) je vodnatost rek v vzhodni, južni in deloma osrednji Sloveniji velika, drugod po državi pa srednja. Pretoki rek v porečjih Dravinje, Sotle, spodnje Save in Kolpe, ki so ponoči narasle, so zjutraj ustaljeni, naraščajo pa še Mura, Ledava, Pesnica, Savinja v zgornjem toku in reke v porečju Krke. Krka se je v spodnjem toku zjutraj začela razlivati. Reke na zahodu države večinoma počasi upadajo ali pa so njihovi pretoki ustaljeni.

Danes bodo reke v večjem delu države naraščale, izraziteje v vzhodni polovici Slovenije, kjer bo vodnatost rek velika. Obseg poplavljenih površin ob Krki se bo čez dan nekoliko povečal, razlivala se bo na običajnih območjih.

Zvečer in v noči na nedeljo so verjetna razlivanja rek in manjših vodotokov v Podravju, Pomurju, Posotelju in zgornjem delu porečja Savinje. V nedeljo bodo reke v večjem delu države začele upadati, pretoki kraških rek v porečjih Krke in Ljubljanice ter spodnje Save pa bodo ustaljeni. V ponedeljek se bo vodnatost rek počasi zmanjševala.

Reka Ščavnica je ob 19. uri v Pristavi imela vodostaj 166 cm in pretok 17.4 m³/s, Mura v Petanjcih vodostaj 280 cm in pretok 424 m³/s, Drava na Ptuju pa vodostaj 517 cm in pretok 479 m³/s.

Dež v Prlekiji

Na vzhodu bodo močneje narasli vodotoki, možna bodo razlivanja

V manj kot 24 urah bo predvidoma padlo še okoli 40, krajevno do 80 litrov dežja na kvadratni meter. Ob tem bodo vodotoki na vzhodu močneje narasli in ponekod tudi poplavljali.

Objavljeno: 29. marec 2025 Vodnatost rek v vzhodni, južni in deloma osrednji Sloveniji je...

Objavil/a ARSO vode dne Sobota, 29. marec 2025