4. krog Tip-tours Pomurske košarkarske lige

4. krog Tip-tours Pomurske kosarkarske lige

Matevž Jakelj, sreda, 12. december 2007 ob 16:42

KK Krog : KK Beltinci
52:67
(6:15, 23:17, 12:15, 11:20)
Strelci za KK Krog: Brinar V. 4, Kolman 2, Kerec 0, Lopert M. 22, Lopert D. 7, Brinar R. 17
Strelci za KK Beltinci: Cör 25, Balažek 8, Horvat 0, Žižek 0, Zver 24, Farkaš 10

sobota, 8.12.2007 ob 13.30 (OŠ Krog) - Juteršnik, Miser

Ekipa Kroga je igrala četrto domačo tekmo z ekipo iz Beltinec. Beltinci do tedaj še brez zmage so prišli iskat prvi dve točki v Krog, kar se je opazilo tudi v pristopu k igri. Domačini, delno oslabljeni na vsaki poziciji in brez prave požrtvovalnosti v obrambi. Beltinci so od prve sekunde tekme zaigrali dobro uigrano cono in so jo držali do zadnje sekunde tekme, kar jim je prineslo tudi končen uspeh. Seveda je k temu znatno pripomogla neučinkovitost domačega napada, z meti za tri točke in pol razdalje ter marsikatere nepotrebno izgubljene žoge. Prvo četrtino smo brez zadete trojke, ter brez pravega odgovora na Beltinško cono zaključili z 6:15. Drugo četrino je na trenutke kazalo, da se bo domačim vseeno odprlo( štiri zaporedno zadete trojke)in prvič povedli na tekmi. Ampak veselje ni dolgo trajalo saj so se gostujoči košarkarji organizirali ter zaključili polčas z trojko in rezlutatom 29:32. Drugi polčas se je za domačo ekipčo ponovila zgodba iz prve četrtine glede na zadete trojke. Celotni drugi polčas kljub številnim poskusom samo ena zadeta trojka :S z domače strani, kar je povzročilo nezbranost v napadu ter obrambi in posledično nepotrebno zapravljene žoge. V zadnji četrtini so domači poskusili  z zadnjim naletom, ampak edina trojka ki je bila zadeta je bila zadeta v ¾. Koši so se zaprli za domačo ekipo, kar je gostujoča ekipa s pridom iskoriščala in poviševala razliko na končnih 52:67. Čestitke ekipi iz Beltinec za prikazano kolektivno igro.
Sestavil: Primož Ferko (KK Krog)

SBK Gornja Radgona : KK Gornji Petrovci
46:69
(12:15, 11:14, 10:18, 13:22)
Strelci za SBK Gornja Radgona: Niderl 22, Slavič 9, Flisar 7, Korošec 4, Neuvirt 2, Cvetkovič 2
Strelci za KK Gornji Petrovci: Bratkovič 23, Ficko 12, Gomboc 8, Kerčmar R. 7, Rajnar 6, Bodanec 5, Ambruš 3, Čep 3, Kerčmar D. 2

sobota, 8.12.2007 ob 19.00 (OŠ Apače) - Dundek T., Kous

Tekma se je začela zelo izenačeno, čeprav smo bili domačini zelo »okrnjeni«.
Prvi polčas je bil v znamenju veliko osebnih napak gostov. Krčmar in Bratkovič sta oba imela že po 3 osebne in dobila, vsak še tehnično.
Radgončani smo zgrešili ogromno prostih metov in »zicerjev«. Gosti so zadevali kot za stavo.
Ob polčasu razlika +6 za goste. Tretja četrtina se je nadaljevala slabo za domačine – ogromno zgrešeni metov in žog nasploh. Gosti so »dali gas« in ustvarjali vedno večjo razliko. Do konca tekme so ustvarili razliko preko 20 točk in tekmo dobili z +22 točk.
Pohvala domačim za zelo fer igro in zapisničarski mizi za odlično opravljeno delo.
KK Gornji Petrovci so tudi tokrat upravičili vlogo favorita in ambicije za osvojitev PKL. Čestitke!
Sestavil: Marko Borec (SBK Gornja Radgona)

KK Lindau Lendava : PŠK Ljutomer 1
67:70 (20:11, 18:21, 15:20, 14:18)
Strelci za KK Lindau Lendava: Svetko 8, Seršen 0, Zrna 24, Vidak 0, Hozjan M. 11, Horvatič S. 6, Kuk 18
Strelci za PŠK Ljutomer 1: Jakelj P. 2, Miholič S. 21, Jakelj M. 16, Črnjavič 3, Miholič N. 2, Jakelj J. 3, Zemljič 0, Domajnko 15, Vozlič 5, Belšak3
sobota, 8.12.2007 ob 18.00 (SŠ Lendava) - Chowdhury, Dundek D.

V 4.krogu je ekipa KK Lindau  dočakala svojo prvo tekmo na domačem terenu in sicer proti PŠK Ljutomer 1. Domača ekipa je na tekmo spet  prišla oslabljena vendar smo bili pripravljeni na obračun. Obe ekipi sta po porazu proti KK Gornji Petrovci spet hoteli prit na zmagovalno pot, tako se je obetala težka in izenačena tekma.
Prvih nekaj minut obe ekipi nista mogli zadet, vendar po začetni zmedenosti obeh ekip so se koši vendarle začeli polnit. Igralci Lendave smo izkoristili nekaj odprtih šutov za 3 in prvo četrtino končali z 20:11. Na začetku druge četrtine se slika ni kaj dosti spremenila in Lendava je povedla s +15. Sledil je padec v igri domačih igralcev kar so gostje izkoristili in se približali na –6. Izzid polčasa 38:32 za Lendavo.
V tretji četrtini se slika na igrišču ni bistveno spremenila in Ljutomer se je čisto približal ter po koncu tretje četrtine zaostajal le še za piko 53:52.  Na vrsti je bila napeta končnica.
V zadnjo četrtino smo bolje vstopili Lendavčani in s trojko Zrne povedli za 4. To pa je bilo tudi zadnje vodstvo domače ekipe. Ljutomerčani so izkoristili slabe napade in neizkoriščene proste mete domačinov in povedli za 5. KK Lindau se je ob končnici približal še na piko zaostanka, vendar do preobrata ni prišlo. Končni rezultat 70:67 za PŠK Ljutomer 1.
sestavil: Mitja Hozjan (KK Lindau Lendava)