Kultura in izobraževanje
Izdali knjigo Kuhinja Koga
Promocija Koga je tudi bogata zbirka preprostih receptov

Ena od oblik promocije na Kogu je tudi bogata zbirka preprostih
receptov. Na prireditvi Antonovanje na Kogu, ki je letos potekalo petič, so izdali knjigo Kuhinja Koga, za katero so recepte posredovale pridne gospodinje, katerim so jih
posredovale njihove mame, babice ali dobre prijateljice.
| Antonovanje na Kogu |
Kar nekaj časa je trajalo zbiranje receptov, sedaj pa je priložnost, da ljubitelji spoznajo preproste jedi, ki so jih pripravljale žene vsak dan in tudi takšne, ki so se kuhale in pekle ob praznikih. Že bežen pregled knjige pokaže, da so se uporabljale sestavine, ki so jih žene našle na svojih vrtovih, njivah in blizu doma. Knjiga je dokaz, da so se ljudje prehranjevali sezonsko, skrbeli so za to, da je bila prehrana vsestranska.
Recepti so bili tudi del družinskih skrivnosti, saj so nekatere ženske slovele kot dobre kuharice, ki pa so nekaj teh posebnosti tudi nerade izdale.
Knjigo je možno dobiti pri Društvu Antonovanje na Kogu.
Več v kultura in izobraževanje
Kultura in izobraževanje
Potopisno predavanje v Ljutomeru: Babice v Gambiji
Družabno


