11. krog PKL 2008/09

PKL, sezona 2008/09

Matevž Jakelj, ponedeljek, 2. februar 2009 ob 09:47

SBK Gornja Radgona : ŠD Krog (petek, 30.1.; 20.30, OŠ Gornja Radgona) - Zver, Semenič
79 : 73 (27:23, 19:19, 18:13, 15:18)
SBK Gornja Radgona: Trstenjak 22, Niderl 15, Slavič 14, Novak 12, Flisar 8, Vukotič 4, Sluga 2, Cvetkovič 2
ŠD Krog: Kukel T. 25, Lopert M. 15, Kukel M. 12, Lopert D. 6, Brinar R. 6, Kolman 5, Kerec 3, Cipot 1, Bertalanič 0
Gostili smo ekipo KK Krog. Gostje so prišli v popolni postavi (12 igralcev). V začetku 1 četrtine so povedli in nekaj časa vodili. Domači smo »zakurblali mašino« v drugi polovici 1četrtine in jo končali z vodstvom 27:23. Vsa druga četrtina je bila zelo izenačena, dosti napak na obeh straneh, tako, da je bila ta četrtina izenačena - 19:19.
V drugem polčasu še več napak enih in drugih, kar se je pokazalo na rezultatu te četrtine, ki smo jo domači dobili z 18:13.
Zadnjo četrtino smo domači začeli s 9-imi točkami prednosti in to prednost pridno vzdrževali. Gostje so se nekajkrat približali, ampak smo z rutinsko igro pripeljali tekmo do konca in zmagali za 6 točk.
Gostje so imeli smolo pri metu izza črte 6,25, domači pa smo v obrambi odigrali zelo dobro, v napadu rutinirano pod koš, nekaj trojk in vse skupaj je imelo za posledico zmerno zmago in dodatni, zelo pomembni 2 točki.
Čestitke igralcem KK Krog-a, saj so pokazali zelo všečno igro.
Sestavil: Marko Borec (SBK Gornja Radgona)

KK Gornji Petrovci : PŠK Ljutomer 1 (sobota, 31.1.; 18.30, OŠ Šalovci) - Kous, Makovec
57 : 100 (22:19, 11:24, 14:30, 10:27)
KK Gornji Petrovci: Rajnar 18, Kerčmar D. 15, Farkaš 8, Gomboc 7, Bodanec 6, Ambruš 2, Šinkec 1
PŠK Ljutomer 1: Domajnko 41, Miholič S. 28, Jakelj M. 11, Črnjavič 8, Vozlič 7, Jakelj P. 5
Zelo pomembna tekma v borbi za FF predvsem za domačo ekipo. Na žalost domačinov je v domači ekipi manjkal Vid, Dule, Dean in Rok. Kljub temu smo zopet dobro odigrali 1. četrtino, katero smo dobili za 3 pike. Nato nam več ni stekel met z razdalje, popolnoma smo odpovedali tudi v obrambnem skoku in naša ladja se je počasi začela potapljati. Polčas + 10 za goste iz Ljutomera. V polčasu dogovor, da izboljšamo igro tako v obrambi kot v napadu. V nadaljevanju se je izkazalo da je na dogovoru tudi ostalo. Gosti so nas z odlično obrambo in hitrimi protinapadi popolnoma razbili in doživeli smo največji poraz katerega jaz pomnim. Upam, da kaj takega ne bomo doživeli v nekaj naslednjih letih. Naša naloga je sedaj, da na naslednje tekme pridemo v popolni postavi, kajti edino takrat lahko računamo na še kako zmago v nadaljevanju sezone. Za uvrstitev na FF pa jih nujno potrebujemo, kajti popravnih izpitov več ne bo. Ljutomerčani so dokazali, da so letos zasluženo na drugem mestu PKL. Največji delež k njihovi zmagi je predvsem s skoki v napadu in tudi obilico košev prispeval Domanjko. Tudi ostali in ekipa kot celota so pokazali neko homogenost in napredek v igri glede na lansko sezono. Fantje so pač v najboljših košarkarskih letih. Mi sigurno nismo in to se nam letos še kako pozna. Za drugo leto bomo morali pomladiti ekipo. Čestitke Ljutomeru na odlični igri in zasluženi zmagi.
Sestavil: Darko Kerčmar (KK Gornji Petrovci)

PŠK Ljutomer 2 : KK Lindau Lendava (nedelja, 1.2.; 10.00, OŠ Ljutomer) - Chowdhury, Makovec
79 : 66 (22:16, 21:18, 14:20, 22:12)
PŠK Ljutomer 2: Frangež 20, Munda 18, Šumak 16, Kosi 12, Kočevar 10, Marko 3, Šiškin 0
KK Lindau Lendava: Zrna 17, Hozjan T. 15, Magdalenič 11, Horvatič G. 10, Kuk 8, Sijarič 3, Hozjan M. 2, Svetko 0, Vidak 0
Nedeljsko dopoldne je postreglo z presenečenjem na uradnih stavnicah PKL lige. Favorizirani Lendavčani so se v jutranji boj podali brez močnih centrskih rezerv, ki jih imajo na voljo. Prav tako smo druga Prleška ekipa igrali brez nekaterih padlih borcev sobotnih nočnih bojev (Jurkovič, Ploha, Preglej), ampak se je eden izmed njih vseeno uspel priplazit do telovadnice (Marko). Žal, težko ranjen.
Prva četrtina je potekala v znamenju domače ekipe. Nekaj lahkih košev ter nekaj prestreženih žog je obrnilo rezultat v našo korist. Druga četrtina je potekala v podobnem vzdušju in na polčas smo odšli z 9 točkami razlike.
Drugi polčas so nas gostje z consko obrambo malo zmedli in tako naredili delni izid 10:0 ter povedli z 44:43. Minuta premora in nadaljevala se je izenačena igra na obeh straneh. Z rahlo prednostjo smo domačini vstopili v zadnjo četrtino. Ta je potekala večinoma v domačo korist. Z manjšim delnim izidom se nam je uspelo odlepit od Lendavčanov in rutinirano smo pripeljali tekmo do konca in vpisali še eno zmago v kanček slabšo sezono od prejšnje.
Komentarji sojenja so bili po koncu tekme deljeni, nam se je zdelo da je bilo korektno sojenje Gostje so bili večinoma nasprotnega mnenja. Zapisnikar je imel kar nekaj težav, ampak so delo zapisnikarske mize opravičili vrhunski merilci časa :) (Tomažek in Matek-poškodovan od sobotnega večera).
Čestitamo Lendavčanom za napeto in zanimivo tekmo.