Veržej za konec sezone visoko izgubil

Farmtech Veržej - Ankaran-Hrvatini 0:4 (0:1)

Prlekija-on.net, nedelja, 31. maj 2015 ob 13:33
Farmtech Veržej - Ankaran-Hrvatini

V soboto, 30. maja, se je Farmtech Veržej v zadnjem, 27. krogu 2. SNL 2014/2015, pomeril z ekipo Ankaran-Hrvatini ter izgubil s 4:0. Veržej je s tem končal na končnem sedmem mestu lestvice, v drugi ligi pa jih bomo spremljali tudi naslednjo sezono, saj so si obstanek zagotovili že pred časom.

Tekma se je za goste s Primorske začela sanjsko, saj so povedli že v 3. minuti tekme. S krasnim zadetkom jih je v vodstvo popeljal Matic Reja, ko je z desne strani lepo sprejel žogo s prsmi ter z volejem žogo poslal v levi zgornji kot domačega vratarja Mateja Duha, ki je strel pospremil le s pogledom. Tudi po zadetku je sledilo še nekaj priložnosti za goste, ki so brez večjih težav prebijali domačo obrambo.

Nato je sledila 16. minuta, ko je Tim Vodeb v svojem kazenskem prostoru podrl prodirajočega Boruta Lukača, tako da je glavni sodnik tekme Dejan Vivod pokazal na belo točko. K strelu je pristopil Mitja Mauko, a bil premalo natančen, saj mu je gostujoči vratar Matej Paal strel ubranil. Sledilo še je nekaj priložnosti na obeh straneh, a se rezultat do polčasa ni več spremenil.

Drugi polčas so precej bolje pričeli domači, ki so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, a jim nikakor ni uspelo zadeti, David Vinkovič je v 55. minuti zadel tudi vratnico. Nato se je potrdilo nepisano nogometno pravilo "če ga ne daš, ga dobiš", saj so gostje v naslednji akciji v 57. minuti povišali vodstvo na 2:0. Po podaji Vodeba je zadel Roy Rudonja, sicer sin legendarnega slovenskega nogometaša Mladena "Turbo Rudija" Rudonja. Takoj po zadetku je ponovno sledilo povišanje gostujočega vodstva. V 59. minuti so gostje hitro izvajali aut, žogo je v kazenskem prostoru sprejel Marko Vukelić ter matiral domačega vratarja.

Po visokem zaostanku so domači imeli ponovno nekaj lepih priložnosti, predvsem Sebastjan Petek, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, se je večkrat znašel v ugodnem položaju, a mu ni uspelo zadeti. V 84. minuti pa je nato gostom uspelo še povišati vodstvo, ko je za 4:0 po podaji z desne strani z glavo zadel Jan Pahor. Ob izteku 90. minut je Arpad Vaš iz prostega strela stresel še vratnico, a je ostalo pri visokem rezultatu za goste. Veržej je sezono tako zaključil s porazom ter na lestvici končal na sedmem mestu z 38. točkami. Prvak 2. SNL je postalo Krško, ki je v neposrednem dvoboju za prvaka v 93. minuti premagalo Aluminij. Veržej je sicer Krško v tej sezoni konec aprila doma premagal z 1:0.

V spodnjem videu si lahko ogledate vrhunce tekme, vse štiri zadetke ter tudi atraktivno izvajanje auta s premetom, kar na slovenskih zelenicah vidimo redko, pri Ankaranu pa to veščino zelo uspešno izvaja Tim Vodeb.

200; Reja 3., Rudonja 57., Vukelić 59., Pahor 84.

Farmtech Veržej: Duh, Polajžer, Kavaš, Lukač, Kaučič (62./Jamakovič), Kouter, Trstenjak, Vaš, Vinkovič M. (46./Kušnik), Vinkovič D., Mauko (46./Petek); trener: Zlatko Gabor

Ankaran-Hrvatini: Paal (85./Blaznik), Hojnik, Kolarič, Pahor, Reja, Badžim, Vukelić, Vodeb, Vekić, Rudonja (73./Lekić), Rodica (58./Gajšek); trener: Vlado Badžim

Šmartno 1928 - TKK Tolmin 2:7 (1:2)
Šenčur - Roltek Dob 0:2 (0:1)
Dravinja Kostroj - Triglav Kranj 2:2 (1:0)
Krško - Aluminij 1:0 (0:0)