Tina Maze osvojila svojo četrto srebrno medaljo na velikih tekmovanjih

Tina Maze druga v superkombinaciji na svetovnem prvenstvu

Dejan Razlag, petek, 11. februar 2011 ob 14:413
Tina Maze

Tina Maze

Tina Maze je na svetovnem prvenstvu v Garmisch-Partenkirchenu osvojila srebrno medaljo v superkombinaciji. To je že njena četrta srebrna medalja na velikih tekmovanjih. Druga je bila tudi na svetovnem prvenstvu v veleslalomu pred dvema letoma v Val d'Iseru ter lani na olimpijskih igrah v superveleslalomu in veleslalomu.
Naslov prvakinje je tako kot pred dvema letoma v Val d'Iseru zgrešila le za 9 stotink.

Črnjanka je po smuku zasedala 10. mesto, za vodilno Elisabeth Görgl pa je zaostajala 1,11 sekunde, kar je bilo lepo izhodišče, saj so bile pred njo le smučarke, ki večinoma ne blestijo v slalomu. Tina je v slalomu z drugim časom med vsemi prišla v cilj z več kot sekundo prednosti, na koncu pa je to zadostovalo za drugo mesto, prehitela jo je le Avstrijka Anna Fenninger. Bron je osvojila Anja Pärson. Slovenski uspeh je z 9. mestom dopolnila Maruša Ferk, ki je bila po smuku 23, v slalomu pa dosegla 3. čas.

To je 13. medalja za Slovenijo na svetovnih prvenstvih. Devet so jih osvojila dekleta, štiri pa fantje.