pravični petek, 25. januar 2013 ob 13:05

Točno tako, kot si rekel Dejan! To ja

Da ne bodo vedeli za kaj gre, je posledica tega, ker večina vse na pol prebere, zraven pa itak nič ne razmišlja. Mislec Hjooj

Še huje pa, da verjamejo raznim tračem, ki se širijo med ljudmi. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj

No, za volitve je itak jasno. Jaaa

Tako na lokalni, kot na državni ravni, se voli iste ljudi z nekaj manjšimi kozmetičnimi popravki. Hihihi

In spet se bodo raznorazni usajali, ki bi radi neke nove obraze. Šokiran Mislec Hjooj

Ko bodo volitve, se tisti, ki so sedaj najbolj glasni, itak ne bodo zmigali, da bi naredili kakšne svoje liste in dali gor kakšen nov obraz. Mislec Hjooj

No, ta nov obraz mora tudi kdo vsaj malo poznati, da ga podpre. Mislec Jaaa

Kar na pamet nihče nikogar ne podpre. Jaaa Mislec

Zato so to, kar se v teh časih derejo razni protestniki in nezadovolježi, prazne puhljice. Hihihi

pravični sobota, 20. april 2013 ob 12:18

Na Facebooku se je pojavila zanimiva zadeva. Mislec Hihihi

Ubogi vaščani, saj še poštene ceste nimajo. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi






Dejan sobota, 20. april 2013 ob 14:30

Po takši zimi, so še takšne ceste lepe, če jih ge nejdeš Nasmeh Sicer pa, s čen se to eni ukvarjajo. Kerokoli sejo pogledneš za 10 minut pa ti je vse jasno...

jozejuz nedelja, 21. april 2013 ob 18:09

Saj se iz letala vidi, da za tem stoji Lotmerška Drekomešalska Skupina. Preusmerjanje pozornosti na neke X teme, ki nimajo veze z razvojem občine, medtem ko sami zavirajo ravno to, o čemer so jih polna usta. Ubogi, verjetno jim že gori pod petami, saj se volitve bližajo.

Legionar nedelja, 21. april 2013 ob 21:39

Ve se, komu že gori ali bo gorelo pod nogami... Ve se, kdo se povečini samopromovira, ter kdo
ne prenese nobene kritike in odkrito napada drugače misleče...Marsikaj se vidi tudi na supervizorju, kar se denarnih zadev tiče. Obljube, leporečenje in lepi nasmeški ne pomenijo nič, če je prava vsebina gnila. Volitve so pa itak samo predstava, kjer država ali občina blesavemu folku da občutek moči, v resnici pa se vse odloča in dela brez vpliva ljudstva.

Zase lahko rečem, da nimam slabe vesti ter da se mi zdi mandat te županje najbolj stresen in najbolj konflikten doslej, in verjetno to ni naključje. Upam, da bodo prihodnje volitve prinesle
novega človeka na čelu občine in bolj naklonjenega tistim zadevam, ki bi bile najbolj potrebne
naklonjenosti in podpore Občine, pa so je žal najmanj. Ko pa gre za slikanje v prvih vrstah, pa je pač zadeva drugačna. Žal.

jozejuz torek, 9. julij 2013 ob 19:32

Vsaka podobnost z občino "vstavi poljubno" je zgolj naključje...


Andrej Fištravec

Kot sem že večkrat povedal, se zavedam dejstva, da je mestni svet nelegitimen, vendar sem kljub temu upal, da se bodo mestni svetniki držali dogovora - v dobro Mariborčanov - in stroke.
A so svetniki požrli svoje očitno le navidezno dobrohotne besede. S tem so pokazali svojo neresnost pri upravljanju družbenih zadev. Več kot očitno je namreč, da je v tem primeru šlo za dogovor različnih strank, pri čemer strokovnost ni igrala nobene vloge.
Svetniki torej (še zmeraj) svoje politične interese postavljajo pred zagotavljanje najboljšega za Mariborčanke in Mariborčane. Mestni svet je včeraj dal v gospodarstvu prosto pot politiki in ne stroki, s čimer nam je pokazal, da je pozabil – ali pa ga preprosto ne zanima - kaj so ljudje ob koncu lanskega leta povedali na ulicah.
Vse bolj je očitno, da sem kot župan brez močne podpore v mestnem svetu evidentno onemogočen poskrbeti za naše mesto v tolikšni meri, kot si želim in bi lahko. Do sedaj sem upal, da bo mogoče to podporo graditi na koaliciji razuma, vendar žal zadnji dogodki kažejo, da razum beži iz mestnega sveta.
Zato sem po odločitvi, da prihodnje leto znova kandidiram za župana, včeraj sprejel naslednjo, morda še pomembnejšo odločitev za Maribor: na volitve bom šel s svojo neodvisno listo za mestni svet, oblikovano s pomočjo Mariborčank in Mariborčanov. Očitno bom namreč le tako presegel politikantske šege aktualnih mestnih svetnikov med njihovim gospodarjenjem z usodo mesta.
Trdno verjamem, da je to edini način, s katerim lahko pomagam Mariboru, ne da bi me pri tem ovirali ozki strankarski interesi. Maribor ne more in ne sme (p)ostati (večni) talec mestnega sveta. Ta čas, do naslednjih volitev torej, pa lahko le upam, da bo žrtev čim manj, četudi se zavedam, da so žal neizogibne.
Hkrati bi želel mestne svetnike, ki so še vedno zavezani odločitvam svojih central v Ljubljani in Dupleku, opozoriti, da je Maribor mesto, ki je nad vsemi političnimi interesi, ljudje, ki v njem živijo pa naša največja skrb in obveza.

pravični četrtek, 11. julij 2013 ob 17:52

Vsi vemo, da je cesta k osnovni šoli dotrajana in tudi zelo nevarna za varnost otrok. Jaaa

Danes sem šel pogledat, kako napreduje rekonstrukcija ceste in novi parkirni prostor. Hihihi

Mimogrede sem še pogledal, če po načrtu poteka tudi prenova podstrešja osnovne šole, kjer bo jeseni našla svoj prostor glasbena šola. To ja

Ugotovil sem, da vse teče po predvidenem planu. To ja Hihihi Zloba Hahaha

Kljub poletju in vročini je na obeh gradbiščih mrgolelo delavcev. To ja Hihihi Zloba Hahaha

Tako ni bojazni, da zadeve ne bi bilo končane do konca avgusta. To ja Ploskač

Mogoče že celo za sam občinski praznik. To ja Hihihi Hihihi Hihihi Zloba Zloba Zloba Hahaha Hahaha Hahaha

Glede na vložen trud predlagam, da se kar samega predsednika republike povabi, da zadeve preda svojemu namenu. Hihihi Zloba Hahaha

Ivek četrtek, 11. julij 2013 ob 23:41

Glede na suvereno izjavo "Ugotovil sem, da vse teče po predvidenem planu", je Cvetlični postal tudi Nadzorni.

Očitno razpolaga s planom gradnje. No, on tudi brez plana vse ve!

Kot državljan in občan ima legitimno pravico, da spremlja izvrševanje načrtov občine.

Glede otvoritve se strinjam. Poharju naj se poridruži Cvetlični, saj oba znata saditi "rožice".

Skupaj naj presekata vrvico in natrosita svoje cvetke.

gorgona nedelja, 18. avgust 2013 ob 22:41

LEJTE PRENOS SEJE-PRORAČUN ZA l. 2013
Vabim vas k ogledu seje na TV AS v soboto (jutri) ob 9.30 in v nedeljo ob 17. uri. Prosim, da podate kritično oceno in predlagam, da odpremo konstruktivno debato na FB. Prosim pošljite še komu to obvestilo saj so nam na radiu Maxi rekli, da ne bodo objavili, na naše zaprosilo, tega povabila oz. obvestila. Bo pa na ogled tudi na Prlekiji on net. Lep vikend.
da se nebo reklo da se nič neve...pa ka je ne blo jovljeno

Dejan nedelja, 18. avgust 2013 ob 23:03

Kon si pa ti zej odiša? Hihihi
To je že davno bilo.

http://www.prlekija-on.net/lokalno/politika_3.html

pravični ponedeljek, 19. avgust 2013 ob 10:15

Že dobrega pol leta pa svetniki čakajo, da bo končno prišel na dnevni red kakšne seje OS, REBALANS PRORAČUNA. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hjooj Hjooj Hudi

Tako, da ne bi kdo spet kaj pisal, da svetniki niso za sodelovanje. Mislec Jaaa

In, da slučajno ne bi kdo rekel, da svetniki nočejo delati. Mislec Jaaa

Da ne bi kdo rekel, da samo nasprotujejo. Jaaa

Več kot pol leta PROSIJO, ZAHTEVAJO in še kaj, da županja in občinska uprava končno dajo na dnevni red REBALANS PRORAČUNA. To ja

In se nič ne zgodi. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi

Na koncu bodo pa spet svetniki glavni krivci. Mislec

Da ne pišem dalje, da je manj kot tretjina letos sprejetega bila realizirana. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi


gorgona ponedeljek, 19. avgust 2013 ob 21:18

hahaha jao meni sen vidja ja...sam nen dol brisa de se po bor debata začela vače de se pozobilo malo na občino pa to....

pravični sreda, 21. avgust 2013 ob 10:52


Da obstaja več razredov ljudi, priča tudi to, da tako država, kot občina nekaterim namenijo vso možno infrastrukturo, nekaterim pa še osnovnih potreb ne.

V prihodnjih dneh sledijo fotografije nekaterih cest v naši občini.

In še kakšne druge podrobnosti s katerimi se občani srečujejo vsak dan.

Mogoče ni več daleč dan, ko bo podobno, kot na priloženi slikici.



Ivek sreda, 21. avgust 2013 ob 16:30

Što nüca cesto skos Podgradje, Pristavo al še ge. Tisti, ki so tan duma.

Ceste so mi znone. Op jih vidin same lepe no bogate kuče, z vejkimi traktori pa dobrimi afti.

Pa naj si cesto poprovijo. Či lehko dojo za škofijo, naj dojo še za cesto.

Ziher poti za pecikliste? Ja za tiste, gi se s peciklon vozijo delat.

Gnes pa momo več peciklistof s tenkimi šlahi, ki mojo cesto za "rekreacijo".

Jas, ki skos bencin plačuvlen za cesto, se peciklistof bojin zavolo sebe, pa zavolo jih, zato

gi se po cesti vozijo, kak ofce po Šiptariji.

antonM sreda, 21. avgust 2013 ob 18:52

Točno tako kot pravi pravični Ploskač

Dobro da si gorgona vspodbudil debato okrog naše Občine.

Poglejte samo prehod čez tire, tam zraven gorgone, županja se očitno ne vozi v tej smeri, saj bi vsak normalen župan bil dan in noč težil odgovornim na železnicah, da kljub temu, da sanacija proge še poteka tako razvalino, ki nam uničuje vozila ne morejo pustiti.

Čudim se, da o tej sramoti molči gospod, ki se vsak dan vozi tam čez, res da z službenim avtom v lastni uporabi, za uporabo zagotovo plačuje mesečno uporabnino,zanima me kdo plačuje gorivo in servisiranje Hihihi Hihihi vsaj od njega bi človek pričakoval, da bo bolje poskrbel za krajane svoje krajevne skupnosti. Haha

Ivek, ti rad zagovarjaš županjine podvige, kaj zdaj pomeni tvoja izjava??

"Što nüca cesto skos Podgradje, Pristavo al še ge. Tisti, ki so tan duma.Ceste so mi znone. Op jih vidin same lepe no bogate kuče, z vejkimi traktori pa dobrimi afti.Pa naj si cesto poprovijo. Či lehko dojo za škofijo, naj dojo še za cesto."

Ali bi v tem primeru lahko rekli iz _______ misli preko tvojih ust v eter Hjooj Hjooj
Sramota!

jozejuz sreda, 21. avgust 2013 ob 19:18

Politična forum propaganda preko cvetličnega?

Pravični, da upravičiš svoje ime, če si res tako pravičen, nalepi še kakšno slikco cest iz prejšnjega mandata. Če je nimaš, ti lahko jaz kakšno priskrbim. Tam ni tako hudo, kot na tvoji slikci, je že dosti huje.

Sicer pa lepiti neke slike iz Tajvana in poleg pisati, da je tako pri nas, je malo nerodna zadeva. Če že nimate konkretnih dejstev in dokazov, je bolje biti tiho. Ali pa gre spet za tisto znano frazo: "nimamo dokazov in argumentov proti, bomo pa vseeno proti". Težko je enim, ko se jim denar ne steka v njihove žepe. Pride vsa zloba na dan Zloba

pravični četrtek, 22. avgust 2013 ob 11:44

Glej jozejuz, na priloženi sliki lepo piše, da smo zelo blizu.

Zato nisem rekel, da je tako pri nas.

Sem pa v sestavku tudi povedal, da sledijo konkretne slikice s teh vasi, če mogoče kdo ne ve, kakšna je prava situacija.

Ivek, skrajno nepošteno je tako gledanje, kot ga navajaš, da si naj ljudje sami plačajo za cesto.

Potem imamo res več razredov občanov.

Če se spomniš se je lansko leto odvijala velika obnova ulic v mestu Ljutomer.

Tudi te ulice ponekod uporabljamo samo tam stanujoči.

Mimogrede je bila obnovljena tudi ulica v kateri sam živim.

In bi lahko rekel, da me sedaj več ne zanima, kako bo z drugimi.

Ampak mi ni vseeno, ker so vsi ti ljudje tudi občani ene občine.

Zato NI PRAVIČNO, da se v Ljutomeru naredi, v neki vasi pa ne.

Končno je v nekaterih vaseh že zelo nevarno, če se srečata dva avtomobila, da ne govorim, ko gredo otroci peš v šolo.

Iz Podgradja v smeri Stročje vase je katastrofa.

In zato, ker sem PRAVIČNI, si bom tudi prizadeval, da še drugi dobijo ustrezno infrastrukturo, kot jo imam jaz v Ljutomeru.

Ivek četrtek, 22. avgust 2013 ob 13:35

Tü ge živin smo javno pot ot opčinske ceste do vesi pret 20 leti asfalterali z opčinoj pol-pol.

Za popravilo, smo loni dali 30%, drgačik bi morali čakati še leto al dve, ka opčina nabere peneze.

Treba vedeti katere so držovne, regionalne in občinske ceste, kater pa so javne poti. Občina mora o tem sprejeti odlok o kategorizaciji in vzdrževanju.

Javne poti v glovnen uporabljajo in izrabijo tisti, ki tam živijo. zato je PRAVIČNO, da prispevajo za vzdrževanje.

Da ne omenjam neregistirane traktorje, prikolice, kmetijske priključne stroje, konjske zaprege, rekreacijske jahače in kar je še drugih uporabnikov, ki nič ne plačajo za cesto. So pa najbolj pogosti prav na vaških javnih poteh.

Težko razumem tiste, ki sicer podpirajo kapitalizem, bi pa PRAVIČNO delili vzdrževanje poti ne glede na to kdo, kako in koliko jih uporablja, ter kolikšna je njihova javna uporabna vrednost za skupnost od katere se pričakuje, da jih bo vzdrževala..

Sicer pa o svobodi, demokraciji, pravici in pravičnosti imam svoje mnenje.

SVOBODA je da poveš kar misliš, da je prav
DEMOKRACIJA je, če oblast posluša (naredi) kar poveš.
PRAVICA je, da se pritožiš tej isti oblasti če te ne posluša.
PRAVIČNO je, da imamo tako kot smo sami zastavili.

jozejuz četrtek, 22. avgust 2013 ob 22:23

V prejšnjem mandatu in v tem mandatu so te ceste, ki jih omenja pravični v istem stanju. Nekatere ceste v Ljutomeru so sedaj bile popolnoma obnovljene. Torej, v katerem mandatu je bilo bolje poskrbljeno za občane glede cest? Sešteješ 1 in 1 pa je. Ampak je to za ene že višja matematika.

Če pa kdo verjame, da bo potencialni novi župan/ja čez noč uredil vse ceste, zgradil tovarne, igrišča, ... pa ga je politika že preveč načela.

Legionar petek, 23. avgust 2013 ob 13:40

Ivek je napisal/a:
Što nüca cesto skos Podgradje, Pristavo al še ge. Tisti, ki so tan duma.

Ceste so mi znone. Op jih vidin same lepe no bogate kuče, z vejkimi traktori pa dobrimi afti.

Pa naj si cesto poprovijo. Či lehko dojo za škofijo, naj dojo še za cesto.

Ziher poti za pecikliste? Ja za tiste, gi se s peciklon vozijo delat.

Gnes pa momo več peciklistof s tenkimi šlahi, ki mojo cesto za "rekreacijo".

Jas, ki skos bencin plačuvlen za cesto, se peciklistof bojin zavolo sebe, pa zavolo jih, zato

gi se po cesti vozijo, kak ofce po Šiptariji.

Tu ti moram odgovoriti, ker sem tudi sam eden teh biciklistov 's tenkimi šlahi'. Prvo kot prvo; sam -pa tudi veliko kolesarjev ki vozijo specialke- se večinoma vozimo po cestah kulturno in
ob kraju ceste. Kolesarske poti in pločniki so za ta kolesa enostavno neustrezne, pločniki zaradi
samega reliefa, kolesarske poti pa zato, ker niso vzdrževane in kot take so za specialkarje zelo nevarne!

Gradnja kolesarskih poti je v Sloveniji priljubljena predvolilna poteza; župani jih gradijo pred volitvami, nato naslednja 4 leta nanje pozabijo in v tem času pač žalostno propadajo in živi bog se ne zmisli, da bi jih vzdrževal. Kolesarji bi se pa naj vozili po teh razpadlih poteh, ker kao za kolesarje je vse dobro.

Najlažje je pač kolesarje izriniti iz cest in tako dati šoferjem avtomobilov še več razlogov za nepazljivost in večjo komoditeto na cesti. Mar je res tak težko malo upočasniti in par metrov voziti za kakšnim kolesarjem in čakati na šanso, da ge prehitiš? V nekaterih bolj kolesarsko osveščenih državah (Avstrija) kolesarjev ne izrivajo iz cest, temveč so v veliko primerih kolesarske steze speljane kar ob robu ceste, če so pa že ločene, pa so tudi lepo vzdrževane in varne, kar za naše nikakor ne moremo reči! Tam kolesarje ščitijo in s tem propagirajo bolj zdrav način življenja, ampak mi kot zelo primitivna država na tem področju delamo pač kontra. Malce več strpnosti tako šoferjev motornih vozil kot tudi kolesarjev ne bi škodilo!



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.