Legionar sreda, 13. maj 2009 ob 08:54

Ta tema obravnava prispevek Občina prodaja Dvorec Jeruzalem

Zej kdo so ga prenovili do ga odali.Meni se to zdi blesavo. Butl Kapa či de se novin lastnikon -po domoče povedano- jebalo za toti dvorec pa do ga püstili propodati? Zakej ga občina zej te ne koristi, či ga je že obnovila? Či provijo ka z jin nimajo nekših velih stroškov, te bi ga -či za drügo ne- resen lehko meli takak za en protokolarni objekt.

Zvončica sreda, 13. maj 2009 ob 23:44

Ne gre jin zato ka so lagali že v samen imeni....to je ne nigdor nikši dvorec bija pa nigdor nemre biti. Te pa gda na neti vidi kakši interesent objekt si misli ka mu že pri bejti lažejo ka je šele z ostalin....edino cene so baje "dvorske". Bi nej tisti unikat od parka fejn porihtali pa kcoj promovirali, pa normalno ime dali oštariji, pa cene normalizirali, pa nekšo vsebino dali.....pa čakali eno 4 leta ka stvor zalaufa pa bi bilo...da onih "hoh" turistov prinas nega ka bi z jimi slüžili. Ka pa se je te znalo ka se (če sploh) gori godi??? To, ka so kao nekši buđeki hodili gor vino degustirat (venda še to na drügi račün) je nič.....Tüdi soma sen ne bila tan od kej so to obnovili ka me je toto ime direkt odbijalo....v stili češ ka je to za bole nobl lidi kak smo mi tü okolik....prinas je tak veki problem z vsebinsko ponudbo...isto je s hotelon pa trgon....neizkoriščeno pa mrtvo.Fašenk

Legionar četrtek, 14. maj 2009 ob 08:33

Ja, povečini vse neizkoriščeno. ČI glih sen pred na naslovni stroni šteja, kak se LTO hvoli z dosti bojšin poslovanjon, kak leto pred.Hehe

Glede totega dvorca (ali kej pač že je) pa tak: se strinjan, ka so se čist napačno kcoj spravili. Meni je tüdi ne jasno, čemi tak navrete cene tan gori. Navrete cene maš ti lehko negi ge se tere turistov, ne pa tü. S ten lidi samo odženeš, ker v tote naše gorice ne hodi glih dosti nekših budžovanof, bolj grejo lidje na kakše nedeljske izlete to gor. Jaz sen recimo zodjič meja obiske z Lublane, pa sen lidi pela malo po Jeruzalemi pa tistih bregih, pa bi se radi tan stavili pa smo se ne. Sen si misla, ko vas *ebe, za tote peneze mi lehko gremo kon drügan dobro vino pit. In tü bi rad pohvolja Taverno, tan smo dobili resen izvrstno domoče odprto vino. Lidje so bli navdüšeni, oštarijoš je zaslüžja in to je to. Ovi pa nej le čokajo svoje buđoje...Pomežik

Dejan četrtek, 14. maj 2009 ob 16:30

Trebalo bi to raztirati fse sküp pa v roke dati enemi, gi pred sebo ne vidi samo penez. V vsakšno stvor se treba nekej vložiti pa počakati en cejt, ka se ti obrestüvle. Iz gnes na zütra pa tü v toten dvorci nedo predsedniki stali pa jüžine meli.

MHA četrtek, 14. maj 2009 ob 16:31

Teško bi se nejša nešče keri nebi san peneze pred sobon vida.

Ivek četrtek, 14. maj 2009 ob 20:19

Ka bi lehko dobro premisla o Jeruizalemi sen si pošlihta nekaj is novice o prodaji dvorca.
1. 2002 je opčina küpila dvorec za 208. 000 E. To je bija dober kšeft.
2. Te je dola dvorec v najem Jeruzalm Ormoži za 50 let. To bi lehko bija dober kšeft.
3. Te je J. Ormož najša podnajemnika, ki de zrihta dvorec. Tü se že nekaj plete.
4. Podnajemnik je zrihta dvorec, ne za 1.2 milj.E, pač za 2.4 mil..E do leta 2007.
5. To mu opčina ne prizna, či glih je resen, ka je zaj vrednost dvorca dosti vekša, kak pret.
Či ga pogledneš je vjega ziher ša več kak miljon.
6. Zaj opčina odovle dvorec za okoli 90 000E več kak ga je küpila. Če najen nič nebi bilo
naprovleno bi gnes košta več kak 300 jürjof. To je joko slab kšeft, či ne svijarija.
7. Gnes je kriza, grunti pa so fol, zato se f takših cajtih babičino zlato no dedekof grünt ne
odovle. ( to delajo navodno tisti, ki ga neso gor postavili)
8. Neven kaj de opčina naprovila is 300 jürjof, či nedo odišli kak voda f trovo.
9. Zdrava pamet provi, ka gnes grunt, al pa blagovno znamko Jeruzalem lehko odvle samo
slab virt, hempasti virt, pollitikant al pa meštri za premetovaje is votlega f prozno.
10. Kejko se razmin na naše ordninge opčina po volitvah ne grotala herbija opč. svetnikof no
župona, pač pa so dobili nalogo, ka s javnin dobron pametno virtijo, pa še za tiste, gi
pridejo za jimi nekaj pistijo, če že nič novega ne naprovijo.
11. Resnica je ka Vrag mo mlode

Kda sen f svoji keblači fse to fküp zložja, mi nekaj ne štima, zato pitan či mi lehko kdo razloži!
1. Opč. svetniki so fsi za to ka se dvorec odo, zgleja za male peneze. Či se glavori zaderejo v
en glos, te je s demokracijoj nekaj narobe (al pa z glavori). Kak se prinas radi štükajo mi
takšo enoglasje malo smrdi. Al pa so lotmerški svetniki prišli do kunca zgodovine po
Fukujami.(ne gre za f... v jami, lehko pa se zgodi ka bi bili po.... pa ne svetniki)

2. Opčina odovle za 300 jürjof nekaj kaj je dosti več vredno, peneze pa je da znoni vlagatel.
Bode se se on penezof odreka (malo morgen), mu jih bo ploča küpec, gi de küpja ot
opčine (še bol malo morgen), al pa bodo dug pločali Prleki. To bi se (se bo) lehko zgodilo.

3. Bojin se ka se nede zgodilo kak s MIP pa Pomurko. Držova (KAD) je odola MIP na kredit
gospodi, gi je te küpja še Pomurko. polek tega mu je dola peneze še EU, gi jih zaj treba
gverati. Gospod je reka, ka penez nema, zato bodo to pločali državloni. Skoron vednoko
se mi zdi f toten posli. Opčina de odola dvorec, küpec, pa de reka, ka nema nič s tistin ki
ga je zrihta. Te de tisti tožja opčino, samo te več nede totih svetnikof, pa do tüdi oni
rekli, ka sten nič nemajo. Tak do prišli na vrsto Prleki, ki ot tega nnič nedo meli, pločali pa
bodo.

4. Projekcija za naprej. Eden de poceni küpja dvorec no blagovno znamko, te pa de dvorec
oda za vikend enemu, gi je ne Prlek, pa de opet kak je bilo nekda. Prleki so kopali f
goricah kak norci, gospodori pa so se nalevali f dvorci.
Na konci je to tak kak provijo neokonzervatifci, gi so zakühali toto krizo. Najpret bomo javno virstvo za male peneze na kredit sprivatizerali. Te bomo nekaj delafcof natirali, drügin pa naložilli jihovo delo. Kda de prišlo za pločati kredit bomo natirali še ostole delafce, no rekli ka nemamo nič. (profit smo že pret potihen otpelali). Te pa bode držova (štej opčina), toti kredit lepo rastolala svojin državlonon, tisti gi pa so to zakuhali pa si bodo hmujli roke.

Zato se to nesmi zugoditi. Naj svetniki dobro premislijo, či pa tega neso zmožni naj pitajo lidi.

MILAN četrtek, 14. maj 2009 ob 21:11

Hjooj ivek v toten pisaji je dosti resnice
mislin pa ka smo mi premalo ka bi
polotikon dali zdravo misel v keblačo

Ivek četrtek, 14. maj 2009 ob 21:30

Milan, najprvo nesmo premalo. Ka pa te so politiki, so mogoče kaj več. Prvo moramo napraviti razliko met politiki no politikanti.(več je totih zodjih). Dale, fsi uni (kakti politiki) nekaj žalabudrojo o demokraciji, demokracije pa ot nigi. Glih na opčinsken dvorišči lehko lidje najbol pridejo do živega politikanton, ve so žjimi pa jihovimi domočimi fsakši den, tak ka či so pametni morajo misliti na to gda jih lidje več nedo zvolili.
Kaj se pa tiče zdrave misli se politikon una ne dovle, pač pa treba tiste gi je nemajo zamejati pret ka kakši špot naprovijo. To velo tüdi za odovaje dvorca.

Zvončica četrtek, 14. maj 2009 ob 22:15

Problem na občinskih volitvah za svetnike je v ten ka se že leta na kistah pojovlajo ena pa ista imena pa so te eni pa isti opet svetniki.......rezultati pa takši kak se jin dohoja. Neje zadosta ka si že dugo let v nekši stranki, pa ka si bole papaste narave-treba je tüdi kej v glovi meti pa srce na proven mesti - ka se zavedaš ka se dela za dobro lidi pa kraja ne pa keri de kerega bole nategnaNinđa

Legionar četrtek, 14. maj 2009 ob 22:47

Ivek, dobro si to ti napisa vse vküp in čist možno ka de se tak tüdi zgodilo. Pa samo lidje smo tisti, keri lehko nekej naredimo proti svijarijan ki se godijo. Keri pa bo drügi kak mi? Problem je v ten ka vsi smo samo pametni za računalniki pa za šankon, kdo pa bi se mogoče trebalo zorganizirati pa iti v kakšno akcijo, tepa se fsi poskrijejo.

Pepek z brega četrtek, 14. maj 2009 ob 23:07

Künštni Prleki smo se že ednok borili za Jeruzalem
(pa čiglih je bilo to f povezovi s Fašenkon) in bomo se
brščasa mogli še ednok - samo zej zaresen.

Či sen jas zadevo praf razma, te je opčinski svet že da zeleno lüč za prodajo.
To pomeni, ka de voz žmetno staviti.
Keri ste bolkünštni f totih posli, nekej pogrüntejte, kak bi se dalo prekrižati račüne tistin, keri bi radi odali naš Jeruzalem, doge za obnovo pa djali na pleča Prlekof.

Prepričani sen, ka bi narod bija proti takši noriji - je mogoče rešitef referendum?

prlek1825 četrtek, 14. maj 2009 ob 23:31

nem neke na vejko se pa razpiso ke nede glede ormožoncov stranskih učinkov!
bom pa reko tak holermos kak holermos......dokič je bijo trofenik na oblasti je to vse lepo klapalo!
zej pa so se toti mutni pa finančni posli malo zabremzali!

ne rečem ke je holermus bijo slab samo ke je to tak šlo je bila občinska podpora trofenika zej pa škriple!

ke pa se tiče glede nakupa bratov puklavec keko sem zasledjo, pa keko vem ke bi nej bla prleka pa tudi neman nič proti jima ke keko sem čujo ke sta dobra pa sposobna!

Dejan petek, 15. maj 2009 ob 01:08

Pri nas je kar nekej takših primerov, ka firme grejo v roke tujcov. Domoči zavozijo, tujci küpijo pa firma opet dale lepo poslüvle. Al se naši ne vejo iti al pa samo hamlojo. Pomalen več nič našo nede.
Morti pa je vredi, ka to v roke dobi nešče, ki se ve iti. No, to še mo vidli.
Moreta pa biti toti dvo Puklavca opasna, či namenita küpiti lotmerško pa ormoško klet pa še toti dvorec. Penezi jima zgleja neso problem.

MILAN petek, 15. maj 2009 ob 07:37

Hjooj mi tuhtamo fse pa gre svojo pot

Ivek petek, 15. maj 2009 ob 08:17

Seveda bi bilo dobro, ka dvorec küpi dober virt pa makar je ot indi. Problem je nekaj drügega.

1.Zakaj opčina odovle za tristo jürjof dvorec, pa blagovno znamko, či pa tudi tisti ki se nič ne
spozna na to lehko vidi ka je vredno dosti več. Ge, al pri kon je ften račün.

2.So al bodo opčinori preglednoli finance küpca, ka nebi bilo potli: "neman penez"

Resen je ka lidje dosti nemrejo napraviti. treba pa tota pitaja postaviti na radio, pa lokalno televizijo, poslati k župani novinara, pa naj pove, naj razloži, ka mo znali. Takši pritiski so legalno no legitimni, izvoljeni pa se morajo odzvati. či ne drügo bodo meli malo bol pasko kak bodo zadevo pelali.

Legionar petek, 15. maj 2009 ob 13:32

Ivek je napisal/a:

1.Zakaj opčina odovle za tristo jürjof dvorec, pa blagovno znamko, či pa tudi tisti ki se nič ne
spozna na to lehko vidi ka je vredno dosti več. Ge, al pri kon je ften račün.



Ne ven, ne mi je jasno. Je pa dvorec obnovleni tüdi posredno z našimi penezi in odovat zej to za drobiž, meni fse sküp deluje zlo čüdno oz. mi zadeva smrdi.

prlek1825 petek, 15. maj 2009 ob 17:45

ja baje sta delala nekda negi v nemčiji ke mota teko penez, zej keko je to res nemreš reči! v glovnem nema veze od kod mota bogostvo, gvolno ke bi vredi posluvala če ta se spustla v to pa mo te dale komentirali o tem če je vredi al ne!
če pa ne pa de tak kak vse gre po sistemi, napunim žep pa grem!

Jernej petek, 15. maj 2009 ob 22:11

Legionar je napisal/a:
Ivek je napisal/a:

1.Zakaj opčina odovle za tristo jürjof dvorec, pa blagovno znamko, či pa tudi tisti ki se nič ne
spozna na to lehko vidi ka je vredno dosti več. Ge, al pri kon je ften račün.



Ne ven, ne mi je jasno. Je pa dvorec obnovleni tüdi posredno z našimi penezi in odovat zej to za drobiž, meni fse sküp deluje zlo čüdno oz. mi zadeva smrdi.


Saj resan, nikaj tü ne štima! Mislec A-A

MHA petek, 22. maj 2009 ob 11:56

Citat z članka na naslovni stroni:Občina Ljutomer prejemala najemnino. To po našem izračunu znaša 3200 evrov na mesec, kar bi ljutomerski občini prineslo v 20 letih okrog 800 tisoč evrov. Ni slabo, vendar kot sedaj kaže, se bo ljutomerska občina temu ne preveč težkemu zaslužku odrekla na lahek način.

Hjooj

MILAN petek, 22. maj 2009 ob 12:04

Hjooj halo -kej pa če nemajo nikoga keri bi to preračüna



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.