petek, 23. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Avatar
stajerc13

Pozdravljeni,

če vas ne zanimajo otroci, familja, ipd, je bolje, da ne berete.
Tu bi rad odprl eno temo, ki zadeva starše otrok, ki so stari tam nekje do desetega leta.

Opažam, da se zadnje čase organizira neke ful hude rojstnodnevne zabave. Otrok ima npr. sedmi rojstni dan, in se povabi malone vso krajevno skupnost, občino, šolo, pa vse iz krožkov, pa klubov, pa žlahte. In tam se jeeee, se piiiiiie. Človek bi rekel, da je malone prišel na neko partijsko zborovanje. Pol malček gledaš te ljudi - fotri, ki mislijo, da so si s starševstvom pridobili pravico do velikih trebuhov, in mamice, ki bi rade bile super, kokr Victoria Beckham. A še slepec vidi, da gre vse skupaj za neki fejk. Ali farso. Kaj je to kvaliteta življenja, da se vsem kaže nove feltne, pa huda multimedijska darila in GSM aparate svojih sedemletnikov?

Mislim, to je osebno mnenje...kaj za deseti rojstni dan boste pripeljali punčki Jay-Zja, fantku Rihanno, al kaj? Pa še en VIP guest bo Flavio Briatore? Pa iz torte bo skočil župan Kopra, ki se bo objemal s Fidelom Castrom?

Jasno je, da malček pretiravam. To pa namerno, ker bi rad bral vaše mnenje o teh brzdej partijih, ki so, še enkrat ponavljam, hudo pretirani.

Hvala za vaše iskreno mnenje.
:slovenija:

Avatar
Zvončica

To kej si znapisa ......no, podobno se je pred leti že sprašüvala ena moja sorodnica v bližini Marproga. Moja deca so veki pa nega problemov s ten, pa mislin ka jih nejč (bor ka se moje familije tiče) zej nebi bilo. Moje mnenje je takšo ka so tü starši hempasti bole kak deca ali pa so takši loleki ka nejč dece neso sposobni gor skopati.....nema veze če je meja sosidov Franček fešto za dvesto lidi ipd.:juhuhu: Deco treba gor kopati od včist malega pa jih navčiti ka mislijo tÜdi s svojo glovo (samo bi rekla ka so takši feštarski starši tega ne sposobni nafčiti zato ka nejč somi ne vejo ka mojo možgone). Resen bedno je to. Potrošniški način živleja....:kozlam:

Avatar
Pepek z brega

:hjooj:
Takše norije delajo starši, keri mislijo, ka s ten, ka kajeri küpijo fse kej si zmisli, pa ka mu na rojstni den povobijo kej jas znon koga fse, rešovlejo svoje staršofske dolžnosti. :neee: :neee:

Či bi meli bor malo opčutka za vzgojo dece, nebi nigdor neke takšega delali.
To, ka se ophoja rojstni den - JA. Samo na nekši normalni način.

Či mene pitate - pozvati eno por otrokovih pedošof (brez staršof), jin pripraviti nekej malega za pojesti, kakšo torto...., te pa jih pistiti, ka se po svojen veselijo (leton primerno).
Po drügi stroni povobiti babice pa dedeke, pa še kakšega bližišega sorodnika, ka otroki čestitajo pa kej malega prinesejo, pa adijo.

Dere so bili moja deca f takših letih, smo tak delali. S starši otrokovih pedošof smo si napre zgučali, ka so ne pretirovali z darili - važna je pozornost, ne pa cena darila. Deco smo zvozili fküper, op približno zgučani vüri pa so prišli starši po je. Spili z nami še kakši špricar, ka so se ne glih samo obrnoli pri hiši, te pa so šli.

Meni se takši način vidi dosti bole pameten.

Deca se nafčijo nekše skromnosti, polek toga pa so lehko na jihof rojstni den prišli resen provi pedoši, ne pa samo tisti od bogatih staršof, keri bi lehko nekša droga darila küpüvali pa se vün metali.

Avatar
Nela

Pa sej to je vsigi taksno pretirovaje, pa norija. Ka se res povobla lidi po nepotrebnem, ka se delajo pojedine za celi tjeden, ka se kipuvlejo droga pa veka darila....:hjooj: Na konci pa se za glove drzijo, keko je kostalo, keko jih je blo, kaksno rejo so naredli, kdo de to posprava....:nimanpojma:

Sej ja starsi so toti, ki morejo mejo narediti. Dete se itak veseli rojstnega dneva, pa daril, tepa ali pride 100 lidi ali pa 10 lidi, je veselo. :juhuhu:

Meni se to zdi tudi prav, ka se povobijo dobri prijateli, nepa celi blok, ali cela ves, pa vsi sosidi ka o rodi nejc ne gucin. :haa: Jaz poznan taksne feste, adijo pamet lehko samo recem. Pa se mi zdi ka so vsako krot vecje. Pa ze z cist malo deco (1-2 leti) zacnejo taksne feste delati. Ali pa mojo eno festo za prijatele pa sosolce, drugo festo pa se te za sorodnike, to je tudi pretirovaje za moje pojme. :S

Nejbole pa mi smesno, ko cujen, ka dojo po radiji cestitko deci za rojstni den, tepa me seveda zanima za keko let te, tepa cujen za prvi rojstni dan, za drugi rojstni dan, pa vse tan do 6 rojstnega dneva. Ka dete niti ne registrera toto cestitko. :heoa:

Sej nimam nic proti praznuvajon, soma pa se nimam dece pa nevem kak bom jaz, samo toto pretirovaje pa je res hecno. :zlotizob:

Avatar
Zvončica

Če ste kej kakše ameriške filme glejali ste lehko vidli kakše fešte tan delajo za deco (takše kak so te zej prinas t.j. pri deci s hempastimi starši).....pred leti pa so v McDonaldsi prvi začeli ponÜjati v restavraciji organizerane fešte za deco.....pomalen pa se je to začelo seliti na \"teren\"....:zverizjeni:

Avatar
Nela

Sej se se to z McDonaldson dale ponuja. Samo prides, spunis prijavnico pa keko dece bo, tepa se samo deco pripelas. Tepa tista reva, kera na deco pozi, zivcni zlom dobi. :hihihi:

Avatar
Dejan

Ja to je tak po ameriško, ka majo takše rojstne dneve z ne ven kakšimi zvezdami pa darili. Mali majo puno rit fsega, potlan ga več z ničin nemreš presenetiti. Za 16ti rojstni den mo küpiš rdečega ferrarija, on pa se sfodi pa te dol prekleje, ker je šteja meti črnega.

Avatar
Dejan

En članek kak je mali od Beckhama praznüva rojtni den: KLIK

Pa en primer, ki sen ga skoro trufa pret v prešjen komentari. Puca je dobila rdeči avto za rojstni den, štela pa je plovega :hjooj:

KLIK

Avatar
MHA

Bi ji ja do ja. :hamer: Avto bi nazej da, joj pa bi te küpa plovi tricikl pa se nej s tistin vozi. :pecikl:

Avatar
Nela

Dejan je napisal/a:

En članek kak je mali od Beckhama praznüva rojtni den: KLIK

Pa en primer, ki sen ga skoro trufa pret v prešjen komentari. Puca je dobila rdeči avto za rojstni den, štela pa je plovega :hjooj:

KLIK


Kak so eni deca razvajeni. :heoa:

Avatar
Zvončica

GDO PA JE KRIV ZA TO KA SO?????:viking:

Avatar
Dejan

Ja krivi so starükli, ka jih tak razvajajo pa jin fse na rit nosijo :hihihi:

Avatar
MHA

Kak pa ednok grotajo razvajeni, tak so potli vedno. Trebalo bi jin kvinte zategnoti že te dere se še mali bli.

Avatar
Zvončica

Nejleži je deci v vsen nagoditi ka je te mir pred jimi....pa se ne treba z jimi ukvarjati....te pa se starši pri 15 letnikih sprašüvlejo ka so te narobe naredli ve pa so jin vse dali- resen je, vse so dali samo sebe jin neso. To pa deca najbole nücajo.Pa nič ne košta. Samo cejt pa ljubezen: :ljubezen: :ljubezen:

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.