Legionar torek, 5. maj 2009 ob 13:30

Ta tema obravnava prispevek Prleško vino med politiki v Bruslju

Hja, to ma prav, ka v Prlekiji rosejo izvrstna vina; samo jaz še vedno provin ka mi premalo cenimo to ke rose tü oz. premalo predstovlamo pa tržimo naša resen dobra vina. Pa tüdi kak turistično znamenitost jih premalo reklameramo. Dobro vemo, v kakšen podni je turistična ponüdba v Prlekiji, ka bi lehko bila na dosti dosti večjen nivoji, samo zgleda ka nega provih lidi na provih mestih...

Dejan torek, 5. maj 2009 ob 13:45

Toti stavek ti vse pove:

"Bila sem med drugim na Kraljičinih dnevih v Beli krajini, na Svečinskih dnevih, na tradicionalnem Zobl žuru v Mariboru, pogrešam pa prireditve v domači občini. Enostavno ni prireditve, na katero bi lahko povabila druge kraljice iz Slovenije, predvsem pa ljudi od drugod, da bi prav na lokaciji, kjer pridelamo ta odlična vina, predstavila žlahtno kapljico in druge lepote Prlekije."

Legionar torek, 5. maj 2009 ob 18:07

Kapa te na LTO delajo?Mislec

MHA torek, 5. maj 2009 ob 18:49

S tistin stafkon je res fse povedala, drügo tak nega kak san prleski sejen.

MILAN torek, 5. maj 2009 ob 20:22

Hjooj ja kej pa te na sedež LTO nebi povobila kralic???

prlek1825 torek, 5. maj 2009 ob 22:29

jaz rečem naši vinogradniki se enostavno delajo norca! ne rečem vejki ampak mali!
še bole pa na ormoški pa lotmerški kleti ke je to vse eno sranje samo drugo pakovanje!
vsi bi mogli cene zdignoti pa bi glih tak dale šla prodaja!
no glovno ke pa je pa bi trebalo reklame na tržišči narediti ke brez tega pa gnešji den nede!
ke lehko moš zanič pijačo pa če moš dobro reklamirano vse odoš!
in to vse pokople naše prekrasne dobrote ki so nam dane pa zrosejo v prelubi prlekiji!

Dejan sreda, 6. maj 2009 ob 00:35

Našo vino se v Brüsli pije, dere pa so tü pri nas kakše prireditve pa se mi zdi, ka vedno nekšo čüčo odovlejo Hehe

Zej v soboto pa je sejem Cvet in med na trgi v Lotmerki, tak ka se vsi tan pokožete Jaaa Ka nete potli jomrali, ka se nič ne dogaja Jajks

Almanah sreda, 6. maj 2009 ob 12:36

Če pa so v Lotmerki takši lidje ka jih je sron vino piti.....te pa rajši pivo žlokajo...

Dejan sreda, 6. maj 2009 ob 13:07

Ja tak je. Dere jas gren pri nas vün na kakšno fešto, rejši pivo pijen, či ne ven, kakšno vino točijo. Pri pivi ven, kej bon doba, vino pa ti podturijo kakšo čmigo Hehe Duma pa si rad nalejen špricar, da ven od koga je vino pa ka je dobro Jaaa
Ljutomerčana pa je itak že negda cejt povoza, kakši domoči vinotoči majo dosti bojšo vino.

Almanah sreda, 6. maj 2009 ob 21:02

vsesplošno znono je ka je pri Čarliji najboljši špricar v Lotmerki.....tan ga probaj

da pa je tudi fora.....dati 1.70 € za pivo lidin neje dosta....za špricar dati 70 centov, pa jih misli vrag vzeti......mala cena ...mala kvaliteta

Dejan sreda, 6. maj 2009 ob 21:11

Či bi res blo 0,70 € za špricar... Loni na martinovanji je blo 1,05 € s ten ka si doba deci špricara iz nekše čmige. Enega sen spija, potli pa pivo dale. Tü nega kej za razmišlati...

prlek1825 sreda, 6. maj 2009 ob 21:22

to pa ne vem če je še ki pivo za 1,7€! drgačik pa so špricari od 0,5-1€ pa če je le možnost tu okoli nos jaz rejši spijem špricar!

ze pa da vam povem zake sem napiso ceno šricara:
bijo sem enkrat v ljubljani, pa grem v centri mesta z enim kolegom v en navoden kafič na pivo!
pa spijema pivo, pa jaz začnem ke če bi za foro še vsaki en špricar spila! te pa sma dobila špricar z haložana NIKŠEN pločala pa 5€ za dva špricara, tak ke bi ji ga od jeze skozlo tam!

Dejan sreda, 6. maj 2009 ob 23:19

Ja v oštarijah tü pri nas je špricar res negi tan 0,6 - 0,7 €, samo tan veš kej točijo pa hodiš v tisto oštarijo, gi je dober špricar. Tan jas tüdi spijen liter takoj, či treba. Na totih raznih prireditvah pa ceno naverejo keko se le do, vino je sumlivega porekla pa deci ga dobiš...
Jas v totih mestnih lotmerških oštarijah nigdor ne pijen špricara, ker vino pač neje dobro pa še ponavodi špricar dobiš v kupici, ki neje za špricar Nasmeh

Pa glih na totih naših domočih prireditvah bi se moglo točiti nejbojšo vino pa cena ka bi bila nekša normalna. Či mo sami sebi tak v skledo plüvali, te tüdi drügod po Sloveniji pa sveti nedo cenili našega vina.

MILAN četrtek, 7. maj 2009 ob 08:18

Hjooj vino žene in pesem zakej bi bil resen ????????'

misekovi četrtek, 7. maj 2009 ob 17:14

V Lotmerki že dugo neje bilo nekše pametne vinske prireditve - to je dejstvo .
V Lotmerki je neke lidi pretežno mlodih ki bi radi naredli veko vinsko fešto to je ideja.
V Lotmerki momo neke lidi in pa neke vinogradnikof keri fse skup premzajo - dejstvo.
V Lotmerki se do piti dobro vino v večih oštarijah - resnica.
V Lotmerki nucamo lidi keri bodo razdrli stereotip ka je samo veki vinogradnik dober vinogradnik.
V LOtmerki bomo meli veko vinsko prireditev na keri pa se bo, upam lehko pilo vino večih vinogradniokov naenkrat.
Pa še neke "PIJEMO VINO KAKŠNEKA SMO VREDNI !!!!!!!!!!!!"

prlek1825 četrtek, 7. maj 2009 ob 21:34

misekovi je napisal/a:
V Lotmerki že dugo neje bilo nekše pametne vinske prireditve - to je dejstvo .
V Lotmerki je neke lidi pretežno mlodih ki bi radi naredli veko vinsko fešto to je ideja.
V Lotmerki momo neke lidi in pa neke vinogradnikof keri fse skup premzajo - dejstvo.
V Lotmerki se do piti dobro vino v večih oštarijah - resnica.
V Lotmerki nucamo lidi keri bodo razdrli stereotip ka je samo veki vinogradnik dober vinogradnik.
V LOtmerki bomo meli veko vinsko prireditev na keri pa se bo, upam lehko pilo vino večih vinogradniokov naenkrat.
Pa še neke "PIJEMO VINO KAKŠNEKA SMO VREDNI !!!!!!!!!!!!"


To bi še človik lehko polek reko za ormož!

zej pa če človik realno pogledne pa se pita: kej ma prlek oz še bol se pa gre za prleške kmete od živleja? keri je pameten dobro je pa pije, pa polek fejst dela, keri pa je ne pameten pa samo fejst dela!Hehe

kapate petek, 8. maj 2009 ob 11:38

Res bi trebalo narete eno veko vinsko fešto v prlekiji.Jaz sen sun ljubitelj vinograda in kletarjenja in nega bujšega, kak dobra kaplica in debata s prijatele v vinski kleti.Podpiran tote vaše ideje te pa gremo v akcijo.

MHA petek, 8. maj 2009 ob 12:26

Filmski festival pa vinski festival bi lehko blo fsaksi za sebe.

MILAN petek, 8. maj 2009 ob 21:29

Butl tak zej pa je na vos mlodih

meti jejca pa natreti provo vinsko fešto
praf moš Mišek

malo pameti bres tega nede šlo

pa te bomo pomogali keko lehko naredimo.

Zvončica sobota, 9. maj 2009 ob 00:39

Čeglih sen nejrejši ka mi po guti teče pivo se mi vidi ka je resen dobra ideja to za vinsko fešto. V srci goric z nejbojšin vinon smo pa nejč ene fešte ne sprovimo vk¸uper. Če mojo v Lašken dneve cvetja pa piva bi mi lehko meli tote vinske.....treba Gregori posredovati idejo mogoče pa bode kej s skupnimi mlodimi močmi pa pametjo starejših grotalo....Nasmeh



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.