PŠK Ljutomer doma klonil proti KD Sobota

Četrti krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, torek, 8. december 2015 ob 10:53
PŠK Ljutomer - KD Sobota

V 4. krogu Radenska PKL sta bili odigrani dve srečanji, obe v nedeljo. Prvi so na parket stopili igralci KK Lindau in KK Bistrica Tropicano. Šlo je za obračun dveh ekip, ki še nista dosegli zmage. Po zanimivi in napeti tekmi so vseeno bili boljši izkušenejši domačini. Na drugi tekmi pa sta se spopadli ekipi PŠK Ljutomer in KD Sobota. Gostje so opravičili vlogo favorita in rutinirano zmagali tekmo. Več o dogajanjih na tekmah pa v nadaljevanju.

PŠK Ljutomer - KD Sobota 58:74
(14:21, 15:15, 12:21, 17:17)

Nemec 11, Copot A. 10, Copot J. 9, Jakelj 9, Kosi 7, Glavnik 5, Črnjavič 3, Bogša 2, Karba 2, Robnik 0
Novak T. 29, Novak A. 17, Šiftar 7. Hari 7, Žigo 6, Čep 5, Ficko 3, Melin 0, Števančec 0, Miklavec 0

V četrtem krogu Radenska PKL je bila za PŠK Ljutomer na sporedu prva domača tekma v sezoni. Domačini smo letošnjo sezono začeli zelo dobro in zato smo bili pred tekmo motivirani in samozavestni, da Sobočancem prekrižamo načrte. Obe zasedbi sta bili zelo močni, saj se je na obeh klopeh zbralo po 10 igralcev.

Domači smo začeli zelo dobro in po sedmih zaporednih točkah Luke Kosija hitro povedli s 7:0. Gostje so nemudoma klicali minuto odmora in zatem postavili consko obrambo, ki je hitro obrodila sadove. Z delnim izidom 10:0 so prevzeli vodstvo, ki ga do konca tekme niso več izpustili. Do konca četrtine so vodstvo, predvsem po zaslugi Tomaža Novaka, še nekoliko povečali. Po prvi četrtini je bilo 14:21 za Soboto.

Drugo četrtino smo spet začeli bolje domači in se približali na dve točki zaostanka a so gostje spet imeli odgovor in z delnim izidom 8:0 spet ušli na varnejšo prednost. Ljutomerčani smo do konca četrtine uspeli nekoliko zmanjšati zaostanek in na odmor odšli s sedmimi točkami zaostanka. Rezultat polčasa 29:36.

V drugi polčas smo domači vstopili odločeni, da izid spreobrnemo v svojo korist, a nikakor nismo našli odgovora na consko postavitev gostov, kjer je pod obročem, z nekaj lepimi »bananami« kraljeval Aleš Novak. KD Sobota je to četrtino dobilo z 21:12 in svojo prednost pred zadnjo četrtino povečalo na varnih 16 točk prednosti.

Ljutomerčani se nismo predali in smo poskušali priti nazaj v igro a na našo žalost ni šlo. Ravno nasprotno, gostje so še naprej igrali dobro obrambo in na drugi strani polnili naš koš in odšli že na 21 točk prednosti. Domači smo na koncu tekme z dvema trojkama sicer zmanjšali razliko, kar pa ni spremenilo dejstva o rutinirani zmagi gostov iz Murske Sobote.

Pri gostih sta največji delež pri zmagi dodala Novak Tomaž in Aleš. Prvi je nasul 29 točk, pri čemer je zadel tudi 5 metov za tri točke. Aleš pa je ob dobri igri v obrambi dodal še 17 točk v napadu. Pri domačih pa kot je letos že v navadi nihče ni izstopal. Še največ točk sta dosegla Matej Nemec z 11. in Andrej Copot z 10. točkami.

KD Sobota je pokazala zakaj je prvi favorit tega tekmovanja in letos še naprej ostajajo neporaženi. Domači pa bomo novo priložnost iskali prihodnji teden, ko se bomo pomerili z novinci v ligi, ekipo KK Bistrica Tropicano.

V spodnjem videu si lahko ogledate nekaj najlepših akcij s tekme.

Andrej Copot

KK Lindau - KK Bistrica Tropicano 63:55
(17:12, 16:9, 11:24, 19:10)

Hozjan 19, Zrna 9, Frančič 7, Horvatič S. 7, Horvatič G. 7, Kuk 5, Sijarič 4, Gonc 4, Novak 1
Balažic 24, Orgolič 10, Balažek 10, Vučko 4, Gonza 2, Kreslin 2, Laci B. 2, Laci P. 0, Sečkar 0

Trije porazi na začetku prvenstva so opravili svoje. Kljub odločenosti, da bomo zmagali,  smo tekmo pričeli kot vse do sedaj, neodločno, nepovezano , nesproščeno in  nenatančno. Gostom se lahko zahvalimo, da niso znali izkoristiti našo slabo igro in rezultat spreobrnili v svojo korist.

V drugi četrtini sta bili moštvi enakopravni s precej napak v igri na obeh straneh. Polčas smo  zaključili s prednostjo 12 točk in želeli tekmo mirno pripeljati do konca, toda nekatere naše nespametne napake in nenatančnost pri metih sta nas pripeljala do tega, da so gostje povedli in motivirano vstopili v zadnji del tekme z željo, da pridejo do prve zmage.

Kljub nekoliko preveč napetosti v ekipi smo se zbrali, končnico odigrali nekoliko bolj pametno kot zadnje tri tekme in se veselili prve zmage.

Ob koncu moramo ugotoviti, da kljub zmagi igra našega moštva še zdaleč  ni blizu želene. Ob tem pogrešamo nekatere igralce, ki bi nam z izkušnjami in znanjem pomagali do uspešnejše igre (npr. Tkalec, Balaž).