Beltinci premagali Ljutomer

Sedmi krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, torek, 19. januar 2016 ob 10:17
PŠK Ljutomer - KK Sistemorg Beltinci

V 7. krogu Radenska PKL so bile na sporedu tri tekme. Najprej sta v soboto, v telovadnici OŠ Črenšovci, na parket stopili ekipi KK Bistrica Tropicano in KD Nona Sobota. Tekmo so dobili favorizirani Sobočanci z rezultatom 72:62. Še isti dan je potekala zaostala tekma 5. kroga med KK Sistemorg Beltinci in KK Lindau, ki so jo dobili favorizirani domačini z rezultatom 77:65. V Nedeljo pa so na parket stopili še Ljutomerčani, ki so doma, z 71:55, izgubili proti KK Sistemorg Beltinci. Podrobnosti s posameznih tekem pa si lahko preberete v nadaljevanju.

KK Bistrica Tropicano - KD Nona Sobota 62:72
(13:23; 17:23; 16:10; 16:16)
Balažic 22, Laci B. 8, Balažek 8, Orgolič 7, Pavel 4, Kreslin 4, Sečkar 4, Vučko 3, Gonza 2, Laci P. 0, Hack 0,
Novak A. 20, Novak T. 13, Ficko 12, Hari 11, Vogrinčič 6, Melin 4, Čep 4, Miklavec 2, Števenčec 0,

V soboto je bilo na sporedu srečanje med prvouvrščenim ter zadnjeuvrščenim moštvom v ligi PKL. Dogajanje pred tekmo je pokazalo, da nas dva visoka poraza proti ekipi iz Beltincev nista zlomila, le še dodatno motivirala. Obe moštvi sta se zbrali v precejšnjem številu, na domači strani se je zbralo 12 igralcev, pri gostih pa 10 igralcev.

Prvo četrtino so bolje začeli gosti, ter že v prvi minuti vodili s rezultatom 0:7. Po zadeti trojki Balažeka smo se uspeli približati na -4 (9:13). Končni rezultat prve četrtine, ki so jo gostje dobili z 10 točkami razlike, je z dvema zadetima trojkama postavil Ficko.

V drugi četrtini so gostje uspeli še nekoliko povečati vodstvo, tako da se je polčas končal z 16 točkami razlike v korist ekipe KD Nona Sobota (30:46).

V drugi polčas smo stopili izjemno motivirani, da razliko vsaj nekoliko zmanjšamo, kar nam je tudi uspelo. V tretji četrtini je Balažic dosegel 8 točk in tako smo uspeli rezultat zmanjšati na -10. Obetala se nam je zanimiva zadnja četrtina.

Zadnjo četrtino je s trojko odprl Blaž Laci, ki je nato dosegel še 2 točki in tako rezultat zmanjšal na -5 (51:56). Na sredi zadnje četrtine smo se uspeli približati na samo 3 točke zaostanka, za kaj več pa nam je zmanjkalo tako sreče kot tudi »znanja«. Rezultat zadnje četrtine je bil 16:16, tekma se je končala s +10 za Sobočance (62:72).

Najboljši strelec pri domačih je bil Dejan Balažic, ki je bil s 22 točkami hkrati tudi najboljši strelec tekme. Pri gostih se je strelsko najbolj izkazal Aleš Novak, ki je dosegel 20 točk. Čestitke gostom za zasluženo zmago, saj so skozi celotno srečanje kontrolirali le-to.

Rok Orgolič

KK Sistemorg Beltinci - KK Lindau 77:65
(14:19, 18:12, 21:12, 24:22)
Zver 22, Bojnec 16, Ulaga 13, Ratnik 11, Štihec 6, Ferčak 5, Šinkec 2, Kovač 2
Svetko 14, Zrna 14, Kuk 12, Horvatič S. 9, Gonc 9, Horvatič G. 7, Tkalec 0
V 7. krogu Radenska PKL je bila odigrana izostala tekma med KK Sistemorg Beltinci in KK Lindau.

Gostje so že od prve minute začeli s consko obrambo, kar nam je povzročalo precej preglavic.  Bilo je veliko izgubljenih žog in prehitro zaključenih metov. Težave v napadu so se poznale tudi v obrambi, kar so Lendavčani v precejšnji meri izkoristili. Rezultat prve četrtine je bil 14:19 v prid gostom (KK Lindau).

V drugi četrtin smo se zmenili, da bomo začeli z bolj agresivno obrambo. Agresivna igra se je prenesla tudi v napad in zadeli smo kar nekaj enostavnih košev. V 10 minutah smo Lendavi dovolili le tri zadete mete iz igre.  Ob polčasu smo prešli v minimalno vodstvo 32:31.

V tretji četrtini smo nadaljevali z agresivno igro, zato smo porabili kar nekaj energije. Posledično se je spremenil tempo igre in s počasnejšo igro smo znova zadihali. Z novo nabrano močjo smo začeli zadevati tudi daljše mete. Velika zasluga gre zavezi Bojnec-Zver, ki sta prispevala 18 točk od skupno 21 točk v četrtini. Rezultat ob koncu tretje četrtine je bil 53:43 za domačo ekipo.

Zadnjo četrtino smo začeli odlično. V prvih petih minutah nam je uspelo narediti delni izid     19:7. Gostje se niso predali in so do konca tekme naredili delni izid 15:5. Lepa kolektivna igra KK Lindau skozi tekmo pa vseeno ni spremenila rezultata v svoj prid in tako je ostala zmaga v Beltincih.

Sodnika Dundek – Bilič sta opravila svoje delo korektno in brez zapletov.

Ferčak Jernej

PŠK Ljutomer - KK Sistemorg Beltinci 55:71
(10:20, 18:18, 11:16, 16:17)
Kosi 14, Zemljič 9, Copot J. 9, Glavnik 7, Jakelj 7, Copot A. 5, Leben 2, Karba 2, Črnjavič 0, Robnik 0
Bojnec 19, Zver 16, Ulaga 15, Ratnik 11, Ferčak 6, Kovač 4, Horvat 0

V 7. krogu Radenska PKL smo Ljutomerčani doma gostili ekipo KK Sistemorg Beltinci. Tekma je bil za nas pomembna, saj bi z zmago ohranili možnosti za končno 2. mesto in neposredno uvrstitev na zaključni turnir. Na domači klopi se je zbralo 11 igralcev, na nasprotni pa 7.

Tekmo smo po petih točkah Kosija bolje začeli domači a so gostje z delnim izidom 10:0 hitro prevzeli pobudo nad dogajanjem obenem pa niso kazali nobenih znakov utrujenosti iz včerajšnje tekme proti Lendavi. Največ preglavic sta nam povzročala Ratnik in Bojenc, ki sta v prvem delu igre dosegla 15 točk. Rezultat po prvi četrtini – 10:20.

V drugi četrtini smo se domačini zbrali in tekma je potekala zelo izenačeno saj sta obe moštvi izmenično dosegali koše tako, da se je prednost Beltincev ves čas gibala okoli 10 točk. Semafor je po polovici tekme kazal 28:38.

Tudi v tretji četrtini smo se domači skušali približati gostom, ki pa tega niso dovolili. Tekma se je še naprej odvijala precej izenačeno, vse do zadnjih dveh minut, ko so gostje spet stopili na plin in tretjo četrtino zaključili s 15. točkami prednosti. Pred zadnji četrtino je bil rezultat 39:54.

Ljutomerčani se seveda nismo predali in smo se s consko obrambo še enkrat poskušali približati Beltincem, ki pa so še enkrat več odbili vse naše napade in še povečali svojo prednost, ki je znašala tudi 21 točk. Na koncu smo se vseeno uspeli malce približati in končali tekmo z rezultatom 55:71 v korist gostov.

Pri Beltincih je bila za zmago najbolj zaslužna naveza Ulaga-Zver-Bojnec, ki je dosegla 50 točk (15, 16, 19). pri domačih, ki smo bili v napadu še enkrat več povsem razglašeni, pa je največ točk dosegel Kosi in sicer 14. Čestitke gostom za zmago in za borbeno tekmo, mi pa smo z mislimi že pri naslednji tekmi, ki bo za nas ključna. Če premagamo Lendavo si s tem že zagotovimo 3. mesto in s tem »lažjega« nasprotnika v razigravanju. Spodaj pa si lahko pogledate tudi nekaj najlepših akcij s tekme.