Strelci SD Mesto Ljutomer odlični na Regijskem prvenstvu v Turnišču

Domov so prinesli 3 zlate, 1 srebrno in 2 bronasti medalji ter pokal za 3. mesto ekipno med pionirji

Prlekija-on.net, sreda, 24. februar 2016 ob 11:59
Regijsko prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem

Strelsko društvo Štefan Kovač Turnišče je v skladu s koledarjem Strelske zveze Slovenije v soboto, 20. februarja 2016, organiziralo Regijsko prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem za Severo-vzhodno regijo. Tekmovanje je zaznamovala rekordna prijava 239 pomurskih strelk, ki so prvič v zgodovini na regijskem prvenstvu tekmovali na 32 elektronskih tarč SIUS.

Strelci in strelke SD "Mesto" Ljutomer so zopet dosegli odlične rezultate, saj so domov prinesli 3 zlate, 1 srebrno in 2 bronasti medalji ter pokal za 3. mesto ekipno med pionirji.

Med pionirji je bil z 184 krogi najboljši Tic Budja, ekipa v sestavi Tic Budja, Adam Vrbnjak in Jernej Potočnik pa je s 515 krogi dosegla 3. mesto.
Med pionirkami je s 180 krogi Brina Stanjko zasedla 3. mesto.
Med kadetinjami je Antonija Kosi s 390,3 krogi zasedla 1. mesto, Kristina Žižek pa s 387,3 krogi 2. mesto.
Med mladinkami je močno zmagala Nuša Špindler s 405,1 krogom, Sandra Kaučič pa je s 394,0 krogi zasedla 3. mesto.
Pri članih je Rajko Robnik zasedel 15. mesto, ekipno pa so bili člani sedmi.

Na Regijskem prvenstvu je potekalo tudi tekmovanje v streljanju s serijsko zračno puško, kjer pa je med Ljutomerčani bil najboljši Mladen Kosi, ki je zasedel 5. mesto.

Podrobnejši rezultati so dosegljivi tukaj.