Glasba in film
Na zdravje! - Prlekija
Silva Vrbnjak za kandidatko kelnarce v oddaji Na zdravje!

V oddaji Na zdravje! na TV Slovenija je bila na obisku prva kandidatka za pomoč v gostilni P\'r Jožetu. To je bila Silva Vrbnjak iz Prlekije, ki jo je čakalo kar nekaj zabavnih preizkušenj. Voditelja Jasna in Boštjan sta v oddaji predstavila nekaj etnoloških, kulinaričnih in drugih prleških posebnosti. Predstavili so se tudi številni drugi gostje iz Prlekije.
Gostje v oddaji so bili Atomik harmonik z novo priredbo
znamenite Djuli, Alya, Alfi Nipič, ki je zapel pesem Prlek, zmagovalec letošnje Narečne popevke
Rudi Šantl, ansambel Štrk, ansambel Roberta Zupana, kjer igra ravnatelj glasbene šole Ljutomer Stanislav Lašič, Prleški frajtonarji
Alojza Grnjaka, izdelovalec klopotcev Matija Bratuša, lončar Saša Žuman, Babinska folklorna skupina,
režiser prleškega filma Petelinji zajtrk Marko Naberšnik ter Klub
prleških babic, ki so pripravile prleške kulinarične dobrote.
Oddajo si lahko na TVS 1 ponovno ogledate v nedeljo 4. oktobra ob 13.10 ali na spletni strani www.rtvslo.si tukaj.
Oddajo si lahko na TVS 1 ponovno ogledate v nedeljo 4. oktobra ob 13.10 ali na spletni strani www.rtvslo.si tukaj.
Več v glasba in film
Kultura in izobraževanje
ŠILA 2025/26: Pokal državnih prvakov se po dveh letih vrača na GFML!
Kultura in izobraževanje
Izšla je nova knjižica Srečka Pavličiča z naslovom Baron Ignac in lükov türen
Kultura in izobraževanje


