Rakičan z zmago v Ljutomeru obstal v tretji ligi

Avto Rajh Ljutomer - Rakičan 1:2 (1:2)

Prlekija-on.net, nedelja, 29. maj 2016 ob 20:31
Avto Rajh Ljutomer - Rakičan

V zadnjem, 26. krogu 3. SNL - vzhod v sezoni 2015/2016, sta se v Ljutomeru pomerila domači Avto Rajh Ljutomer in Rakičan. Medtem ko tekma za Ljutomer ni imela posebnega pomena, saj so prvenstvo končali v prvi polovici lestvice, je Rakičan nujno potreboval zmago za obstanek v tretji ligi.

Obenem je Rakičan moral upati še na ugoden razplet na tekmi Tromejnik G-Sukič - ŠNK Bakovci, saj so slednji pred zadnjo tekmo imeli 2 točki prednosti pred Rakičanom. Tromejnik je premagal Bakovce s 3:0, tako da jih je Rakičan z zmago v Ljutomeru prehitel in se v zadnjem krogu izognil izpadu. V nižji rang sta tako izpadla zadnji Črenšovci in predzadnji Bakovci.

V Ljutomeru je Rakičan povedel v 30. minuti, ko je zadel Rok Godvajs, Ljutomer je izenačil pet minut kasneje z golom Andreja Lotriča, a je Rakičan na odmor vseeno odšel z vodstvom, saj je v 44. minuti za 1:2 zadel Jure Jerič.

V drugem polčasu je nato Ljutomer napadal a jim ni uspelo izenačiti. Rakičan je na drugi strani iz protinapadov imel nekaj priložnosti, da bi dokončno odločil zmagovalca, a se mreže do konca niso več zatresle. Po zmagi so se igralci Rakičana lahko skupaj z navijači razveselili razpleta v zadnjem krogu, kar si lahko ogledate tudi v spodnjem videu.

100; Lotrič 35.; Godvajs 30., Jerič 44.

Avto Rajh Ljutomer: Fajfar, Bogdan (65./Podgorelec), Kristl, Ciglarič, Piberčnik (46./Semenič), Jelen (46./Panič), Lotrič, Munda, Kramar, Markovič, Kocuvan

Rakičan: Gerendaj, Jerič (62./Jančar (78./Škerlak)), Gregor, Bagari, Godvajs, Miličevič, Žekš, Rajnar, Korpič, Roškar, Kokol