Evrogol Tavaresa premalo za napredovanje Maribora

Maribor je v Ljudskem vrtu na povratni tekmi premagal Gabalo z 1:0, kar je bilo premalo za napredovanje v Evropsko ligo

Prlekija-on.net, četrtek, 25. avgust 2016 ob 22:07
Maribor - Gabala

Nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu v zadnjem predkrogu Evropske lige odigrali povratno tekmo proti azerbajdžanski Gabali, ki je prvo tekmo prejšnji teden doma dobila s 3:1.

Prvi polčas je minil brez večjih priložnosti, v drugem polčasu, v 66. minuti pa je Marwan Kabha podal do Marcosa Tavaresa, ki je z izjemnim strelom z levico z 20 metrov poslal žogo od prečke v gol. Gol si lahko ogledate spodaj.

Vijoličasti so dobili silovit zalet, nakar je v 69. minuti Theo Weeks prejel še rdeči karton zaradi grobega štarta na Erika Janžo, a do konca tekme Mariboru ni uspelo več zadeti, tako da je v Evropsko ligo napredovala Gabala.

Maribor je v skupinskem delu Evropske lige nastopil trikrat, nazadnje v sezoni 2013/14, ko so se uvrstil v šestnajstino finala.

Maribor - Gabala 1:0 (0:0) 1:3
Tavares 66.
RK: Weeks 69./Gabala

Zastavo so za zmago Maribora vihteli tudi v enem izmed stanovanjskih blokov v Prisojni ulici v Radencih, kar se vidi v galeriji.