V drugem krogu PKL slavili KD Nona Sobota in KK Sistemorg Beltinci

Odigrani sta bili dve tekmi v 2. krogu Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 16. november 2016 ob 11:00
KD Nona Sobota - KK Lindau

V drugem krogu Pomurske košarkarske lige sta bili na sporedu dve tekmi. Na prvi sta se v soboto popoldne pomerili ekipi KD Nona Sobota in KK Lindau iz Lendave, na večerni tekmi pa sta si nasproti stali ekipi KK Sistemorg Beltinci in ŠD Tropicano Bistrica. V nadaljevanju si lahko podrobneje preberete kaj se je dogajalo na posamezni tekmi.

KD Nona Sobota 64:51 KK Lindau
(10:12, 19:22, 15:7, 20:10)

Šiftar 13, Kuzmič 12, Vogrinčič 11, Čep 8, Lukač 6, Novak T. 6, Ficko 5, Žigo 2, Hari 1 Zrna 9, Frnačič 9, Hozjan 8, Horvatič G. 7, Rantata 7, Horvatič S. 7, Gönc 2, Čeke 2, Sobočan 0

Na martinovo soboto smo se v prvi domači tekmi v letošnji sezoni srečali z Lendavo. Po zmagi na derbiju v Beltincih je najprej med tednom sledil šok, ko smo od upravljalca športne dvorane izvedeli za tehnično težavo v dvorani. O problemu smo takoj obvestili komisarja lige in nasprotnike iz Lendave. Na tem mestu se zahvaljujemo KK Lindau Lendava in komisarju lige, da so se strinjali oz. dovolili, da tekmo odigramo na sredinski tretjini športne dvorane OŠ3, saj le ta zadovoljuje vsem minimalnim standardom za igranje košarke.

Tekmo so bolje odprli Lendavčani in hitro povedli. Sobočanci smo na ožjem igrišču (priprave na Dom športa v MB, kjer je podobno ozko igrišče) poizkušali s široko postavljeno consko obrambo, vendar le ta ni najbolje delovala. Gostje so vseskozi brez težav držali vodstvo. (10-12) Drugo četrtino smo bolje odprli košarkaši KD Nona Sobota in do 5.minute celo vodili. Nato pa nismo od 5. do 9. minute zadeli niti točke, kar so Lendavčani izkoristili z delnim izidom 10-0 in povedli za 10 točk.  Do konca 2/4 smo nekako uspeli rezultat vsaj znižati na -5. (29-34).

Drugi polčas je bil na začetku dokaj izenačen in Lendavčani so do sredine 3/4 držali razliko na +6, nato pa sta Kuzmič in Šiftar z nekaj zaporednimi koši to razliko preobrnila in nas ob koncu 3/4 pripeljala v vodstvo katerega do konca več nismo izpustili iz rok. (44-41) V zadnjo četrtino smo vstopili z upanjem, da kljub vsemu zadržimo vodstvo in letos še drugič zmagamo. Lendavčani so se hrabro borili a njim je na koncu na našo srečo zmanjkalo moči. V zadnji četrtini sta točkovno blestela predvsem Čep in T. Novak. Tekmo smo na koncu rezultatsko dobili na dokaj lahek način, čeprav je bila borba za zmago vse prej kot lahka proti motiviranim in borbenim Lendavčanom.

Več fotografij lahko najdete na tej povezavi.

V naslednjem krogu na domačem terenu gostimo KK Bistrica Tropicano, v soboto 19.11.2016 ob 16. uri v športni dvorani OŠ3.

KK Sistemorg Beltinci 95:72 ŠD Tropicano Bistrica
(23:20, 32:20, 16:18, 24:14)

Ulaga 20, Ferčak 20, Bojnec 15, Dora 10, Lebar 10, Ratnik 8, Petek T. 4, Petek M. 3, Farkaš 3, Kovač 2, Banfi 0
Balažic 34, Balažek 10, Pavel 9, Orgolič 6, Prša 4, Vučko 4, Trstenjak 3, Laci B. 1, Sečkar 1, Laci P. 0

Po porazu v prvem krogu smo se Beltinčani v drugem krogu zopet v domači dvorani pomerili z ekipo iz Bistrice, ki je v uvodnem krogu izgubila proti Ljutomeru. Obe ekipi sta na tekmo prišle z zavidljivim številom igralcev (11 in 10), s tem, da je pri domačih zaradi bolezni ali poškodb manjkala skoraj celotna centrska linija (Zver, Štihec, Šinkec).

S trojko so povedli gostje. Domača ekipa je nato predvsem po zaslugi agresivne obrambe po celotnem igrišču prišla do občutne prednosti, ki pa je skopnela do konca prve četrtine, tako da smo jo Beltinčani dobili s 23:20. V drugi tretjini so košarkarji Beltinec nadaljevali z agresivno obrambo in na odmor odšli s prednostjo 15 točk.

Ekipa iz Bistrice je v tretji četrtini uspela vzpostaviti ravnotežje in predvsem po zaslugi razpoloženega Dejana Balažica dobila tretjo četrtino z rezultatom 18:16. 13 točk prednosti pred zadnjo četrtino je bilo dovolj za domačine, da so tekmo brez večji težav pripeljali do konca in jo zaključili z zmago s 95:72. Pri gostujoči ekipi se je najbolj izkazal Dejan Balažic, ki je dosegel 34 točk. Najboljša strelca na domači strani pa sta na bila Blaž Ulaga in Jernej Ferčak, oba z 20 točkami.

V naslednjem krogu Bistričani gostujejo v Murski Soboti, Beltinčani pa imamo prosto.