Rakičan zasluženo slavil na Tratah

Odigran predzadnji krog v 3. SNL - vzhod

Prlekija-on.net, ponedeljek, 21. maj 2018 ob 09:27
ŠNK Radgona - Rakičan

Čeprav so nogometaši ŠNK Radgona zadnjo domačo tekmo v prvi (in upajmo, da ne zadnji) tretjeligaški sezoni, izgubili proti gostom iz Rakičana, jim nihče ne more očitati, da so razočarali. Mladi Rakičanci, kjer so v ospredju sposojeni mladinci Mure, so pač pokazali več, zlasti v 2. polčasu, in zasluženo zmagali. Res je sicer, da bi se vse skupaj lahko končalo drugače, če bi domači nogometaši v prvem polčasu dosegli še kakšen zadetek. To se ni zgodilo in ekipa Rakičana, ki je že pred koncem 1. polčasa izenačila, je v nadaljevanju pokazala več. Očitno so se varovanci trenerja Jožeta Sečkarja prestrašili, da bi premagali favorizirane goste, in zato je zmaga Rakičana povsem zaslužena. Nerazumno je sicer, zakaj se nogometaši Radgone po vodstvu običajno, brez navodil trenerja, temveč spontano ustavijo in ne napadajo več...

Radgončani so torej zamudili lepo priložnost, da bi se nekoliko bolj približali sredini lestvice, pravzaprav 10. mestu, ki bi jim ponujal priložnost za obstanek med tretjeligaši. Sedaj bo bistveno težje, a upanje umira zadnje... V zadnjem krogu Radgončani gostujejo v Bogojini, Rakičan pa gosti Grad. Tekmi ne odločata o ničemur, kajti prvenstvo je krog pred koncem že odločeno, v kvalifikacije za 2. SNL gre ekipa Lušta Beltinci.

ŠNK Radgona - Rakičan 1:3 (1:1)
Stadion ŠRC Trate, gledalcev 80, glavni sodnik: Armando Šorli, pomočnika: Daniel Šobot in Aljaž Holcman (vsi Maribor).
Strelci: 1:0 Kristjan Kolarič (24.), 1:1 Alen Gerendaj (33.), 1:2 Rok Godvajs (67.), 1:3 Žiga Meolic (88.).

ŠNK Radgona: Dragan Topić, Alen Klobasa (od 80. Denis Kolarič), Borut Bračič, Jan Klobasa, Tilen Klobasa, Kristjan Kolarič (od 53. Tjan Pučko), Mitja Adam, Srečko Sterniša, Blaž Drašak, Borut Uhan, Aljaž Kocet. Trener: Jože Sečkar.

Rakičan: Damjan Klemenčič, Luka Car, Domink Brumec, Alen Vrhovski (od 82. Jernej Senčič), Mitja Lovenjak, Matej Miličevič, Aljaž Casar, Adis Emruli (od 68. Žiga Meolic), Alen Gerendaj (od 89. Tim Prelec), Rok Godvajs, Jure Gregor. Trener: Drago Posavec.

Rezultati ostalih tekem, 25. kroga v 3. SNL - vzhod: Grad - Avto Rajh Ljutomer 2:2, Polana - Bogojina 7:2, Odranci - Lušt Beltinci 1:2, Čarda Martjanci - Hotiza 1:1, Črenšovci - Radenska Slatina 3:1, Turnišče - Tromejnik 2:0.

Vrstni red: 1. Lušt Beltinci 61, 2. Polana 57, 3. Odranci 56, 4. Avto Rajh Ljutomer 46, 5. Hotiza 45, 6. Grad 40, 7. Tromejnik 35, 8. Črenšovci 34, 9. Rakičan 31, 10. Turnišče 25, 11. Radgona 22, 12. Čarda Martjanci 17, 13. Bogojina 16, 14. Radenska Slatina 15.