Rezultati dirke Slovenija Classic TT 2018 v Središču ob Dravi

Minuli konec tedna je po ulicah Središča ob Dravi potekala 3. mednarodna pozivna dirka starodobnih dirkalnih motociklov Slovenija Classic TT 2018

Prlekija-on.net, sreda, 23. maj 2018 ob 08:39
Slovenija Classic TT 2018 - podelitev nagrad

Slovenija Classic TT 2018 - podelitev nagrad

V Središču ob Dravi je minuli konec tedna potekala 3. mednarodna pozivna dirka starodobnih dirkalnih motociklov Slovenija Classic TT 2018. Oba dneva je potekal bogat spremljevalni program, ko sta se po progi zapeljala evropska prvaka v prikoličarjih Milan Špendal in Peter Hill ter Formula Student in KTM X-Bow, potekal je Tuning Show (Street Race Team Murska Sobota), na ogled so bili predvojni motocikli, prizorišče je obiskal legenda slovenskega motošporta Miran Stanovnik, ...

Preberite tudi:
V Središču ob Dravi je potekal dirkaški spektakel Slovenija Classic TT 2018
Rok Bagoroš edini letošnji stunt šov na domačih tleh izvedel v Prlekiji

V nedeljo so se nato na ulični progi pomerili dirkači v kategorijah Legend, Vintage, Sport, Oldtimer 175, 250, 500, 750, Classic 500, 1000 in Sidecar. Predvozniki so bili Špendal & Hill, Formula Študent in KTM X-bow, prireditev pa je popestril Rok Bagoroš s svojim šovom na motorju.

Dirka je uvrščena v državni koledar dirk pri AMZS, organizator je Sekcija Avto moto šport Društva starih vozil Središče ob Dravi, poteka pa na improviziranem dirkališču, kjer je krog dolg 1.265 m in poteka po stranskih ulicah in glavni cesti v Središču ob Dravi.

Spodaj so rezultati ter fotografije iz podelitve nagrad. Nekaj fotografij še sledi v naslednjih dneh.

Legend
1. Franc Pintar SLO (Yamaha RD 350)
2. Saša Kladnik SLO (BSA 250)
3. Roman Jelovčan SLO (AJS 500)
4. Andrej Črnjač SLO (BSA A10)
5. Sebastjan Bera SLO
6. Miloš Vidmar SLO (AJS 600)
7. Franc Škerjanec SLO (Nimbus 750)
8. Matjaž Zagorc SLO (BMW R67/2 600)

Vintage
1. Drago Rečnik SLO (Jawa 350)

Oldtimer 175
1. Drago Predan SLO (Honda 175)
2. Dare Križman SLO (Ducati 175)
3. Marjan Frangeš SLO (DKW 175)

Oldtimer 250
1. Jure Lampe SLO (ČZ 250)
2. Milan Špendal SLO (Mz 250)
3. Darko Škibin SLO (Honda 250)
DNF Slavko Martelj SLO (Honda 250)

Oldtimer 500
1. Janez Marolt SLO (Honda 500)
2. Franc Bizjan SLO (Honda Drixton 500)
3. Andrej Repovš SLO (Aermachi 350)
4. Drago Rečnik SLO (Honda 350)
5. Žan Mandl SLO (Jawa 350)

Oldtimer 750
1. Bert Heider NEM (Moto Guzzi 750)
2. Andrej Pristov SLO (Yamaha XS 650)

Classic 500
1. Jure Lampe SLO (Moto Morini)
2. Roman Wannersdorfer NEM (Yamaha XS 400)
3. Luka Rečnik SLO (Honda 500)
4. Franc Bizjan SLO (Honda 400)
5. Žan Mandl SLO (Kawasaki 500)
6. Marjan Frangeš SLO (Honda 400)

Classic 1000
1. Tomaž Jesenek SLO (Yamaha TZ 350)
2. Robi Pahovec SLO (Yamaha TZ 250)
3. Janez Marolt SLO (Honda 750)
4. Miha Sluga SLO (Yamaha)

Sidecar (prikoličarji)
1. Drago Rečnik, Luka Rečnik SLO (BMW 1000)
2. Alen Srebočan, Robi Pahovec SLO (BMW 750)
3. Marjan Frangeš, Nejc Frangeš SLO (BMW 800)
DNF Žan Mandl, Jure Žuraj SLO (Yamaha 750)

Vsi podrobni rezultati