V Ormožu, Gornji Radgoni in Radencih po sedem kandidatov za župana oz. županjo

Objavljamo trenutno stanje vloženih kandidatur za župana oz. županjo v UE Ljutomer, UE Ormož in UE Gornja Radgona

Prlekija-on.net, nedelja, 21. oktober 2018 ob 10:01
Lokalne volitve bodo 18. novembra

Lokalne volitve bodo 18. novembra

18. novembra bodo po vsej državi potekale lokalne volitve, kjer bodo volivci in volivke volili nove (stare) župane oz. županje, člane občinskih svetov in predstavnike krajevnih skupnosti. Kot smo že poročali, se bo v Ljutomeru pomerilo pet kandidatov za župana oz. županjo, v Ormožu, Gornji Radgoni in Radencih jih bo med drugim sedem, medtem ko v občinah Razkrižje in Križevci ne bo sprememb, saj sta kandidata samo aktualna župana.

Do 28. oktobra poteka še postopek preizkusa zakonitosti kandidatur in list kandidatov ter izdaja odločb o potrditvi oziroma zavrnitvi kandidature oziroma liste kandidatov, 2. novembra pa Občinske volilne komisije sestavijo seznam potrjenih list kandidatov.

Trenutno stanje vloženih kandidatur za župana oz. županjo v UE Ljutomer, UE Ormož in UE Gornja Radgona si lahko ogledate spodaj, kjer so dopisani tudi predlagatelji. Objavljene so vložene in nepotrjene kandidature na dan 19.10.2018, do 14:00 ure. Vsi podatki so neuradni.

Ljutomer

1 Gregor Žižek, NSI - NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
2 Dejan Karba, SD - SOCIALNI DEMOKRATI
3 Maksimiljan Gošnjak, LMŠ - LISTA MARJANA ŠARCA
4 Andrej Vršič, SMC - STRANKA MODERNEGA CENTRA
5 Mag. Olga Karba, dr. MIRAN PUCONJA IN SKUPINA VOLIVCEV Z OLGO IN EKIPO SR(e)ČNO NAPREJ

Križevci

1 Mag. Branko Belec, FRANC SREŠ IN SKUPINA VOLIVCEV

Veržej

1 Slavko Petovar, SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
2 Mojca Šijanec, ROK ČIRIČ

Razkrižje

1 Stanko Ivanušič, DEJAN ROB IN SKUPINA VOLIVCEV

Ormož

1 Davorin Korpar, Danilo Lukner in skupina volivcev
2 Miran Topolovec, Slavko Kosi in skupina volivcev
3 Jani Ivanuša, PREDSEDSTVO MESTNEGA ODBORA SNS ORMOŽ
4 Danijel Vrbnjak, SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS, KONFERENCA MESTNEGA/OBČINSKEGA ODBORA ORMOŽ
5 Alojz Sok, Marija Kolmanič in skupina volivcev
6 Danilo Kosi, Boško Miličković in skupina volivcev
7 Miroslav Kosi, SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA

Sveti Tomaž

1 Mirko Cvetko, NSI - NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
2 Miro Rakuša, SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA

Središče ob Dravi

1 Jurij Borko, SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
2 Nataša Sušanj, SNS - SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA
3 Tomislav Ivančič, SD - SOCIALNI DEMOKRATI
4 Renata Požgan Bubek, BUBEK CIRIL IN SKUPINA VOLIVCEV

Gornja Radgona

1 Urška Mauko Tuš, MAKSIMILJAN VAJS IN SKUPINA VOLIVCEV
2 Dr. Peter Kralj, NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
3 Dušan Zagorc, SMC - STRANKA MODERNEGA CENTRA
4 Mitja Ficko, DOBRA DRŽAVA
5 Ludvik Fekonja, SNS - SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA
6 Milan Herzog, ZELENI SLOVENIJE
7 Stanko Rojko, ROBERT ŽINKOVIČ IN SKUPINA VOLIVCEV

Radenci

1 Emil Šmid, SD - SOCIALNI DEMOKRATI
2 Toni Žitek, Robert Zemljič in skupina volivcev
3 Drago Kocbek, DESUS - DESUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
4 Franc Himelrajh, SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
5 Roman Leljak, Maja Rožman in skupina volivcev
6 Jožef Toplak, Martin Žnidarič in skupina volivcev
7 Mojca Smolko, SLOGA

Sveti Jurij ob Ščavnici

1 Anton Slana, Franc Čuš
2 Miroslav Petrovič, Ivan Fras in skupina volivcev

Apače

1 Andrej Ritlop, PETER BERNARD IN SKUPINA VOLIVCEV
2 Renato Flisar, SD - SOCIALNI DEMOKRATI
3 Zvonko Bevk, ALEKSANDER BEVK IN SKUPINA VOLIVCEV
4 Zlatko Grilanc, DARKO KEGL IN SKUPINA VOLIVCEV
5 Silva Vračko, DESUS - DESUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
6 Dr. Andrej Steyer, SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA

Vir: volitve.gov.si