Ljutomerski ekipi na vrhu lestvice PKL

Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, torek, 7. december 2010 ob 12:15
Po petem krogu Pomurske košarkarske lige 2010/11 vrh lestvice zasedata ljutomerski ekipi. PŠK Ljutomer 1 je na prvem mestu pred ekipo PŠK Ljutomer 2. PŠK Ljutomer 1 še je v letošnjem tekmovanju neporažena.

5. krog PKL (3. - 5.12.2010):

PŠK Ljutomer 1 : KD Sobota
84 : 59 (18:19, 26:11, 17:11, 23:18)
nedelja, 5.12.2010, 10.00, ŠIC Ljutomer; Kous, Juteršnik

PŠK Ljutomer 1: Domajnko 25, Mihorič 19, Mesarič 18, Miholič S. 13, Črnjavič 6, Jakelj P. 3
KD Sobota: Pok 25, Skandali 11, Bilič 8, Lukač 6, Vogrinčič 4, Melin 3, Čep 2, Titan 0

V jutranjih nedeljskih urah so se v telovadnici ŠIC zbrali košarkarji moštva PŠK Ljutomer 1 in KD Sobota. Domača zasedba je bila zaradi poškodb številčno oslabljena, bilo jih je le šest. Tekmo so začeli precej izenačeno in prvo četrtino zaključili z 18:19 v prid gostujoči ekipi.
V drugi četrtini se je situacija spremenila saj je domača ekipa z hitrimi protinapadi in trdo obrambo povedla in zaključila prvo polovico tekme z 44:30.
Domača ekipa je bila ves čas na trnih saj bi zaradi lažje poškodbe gležnja skoraj izgubili P. Jakelja. Kljub temu je stisnil zobe in pomagal ekipi, ko je to bilo najbolj potrebno. Suvereno je zamenjal S. Miholiča, ki je zaradi številčnih osebnih napak presedel skoraj celotno drugo polovico tekme.
Ekipa je v tretji četrtini nadaljevala s tempom in tudi to dobila z rezultatom 17: 11. Pri tem je potrebno omeniti odlično sodelovanje centrske linije (Domajnko, Mihorič, Mesarič), ki je zaslužena za večino domačih točk.
V zadnji četrtini nam je uspelo razliko obdržati in s tem pripeljati zmago domov.

PŠK Ljutomer 2 : KK SE Kerčmar Gornji Petrovci
90 : 68 (15:17, 23:16, 27:15, 25:20)
nedelja, 5.12.2010, 12.00, ŠIC Ljutomer; Semenič, Dundek D.

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 26, Munda 19, Frangež 14, Kosi 10, Jurkovič 8, Šumak 7, Kolbl 6
KK SE Kerčmar Gornji Petrovci: Rajnar 18, Šinkec 15, Ismajlovič 14, Bodanec 9, Kerčmar D. 7, Kuronja 5

V Ljutomeru sta se v času nedeljskega  kosila zbrali ekipi PŠK Ljutomer 2 in aktualni prvaki lige KK SE Kerčmar G. PetrovcI. Obe ekipi sta prišli številčno zelo oslabljeni. Tekma se je začele dokaj izenačeno, saj na nobeni
strani ni bilo razigranega igralca. Tremo so prej premagali gostje in z nekaj lahkimi koši povedli z rezultatom 17:11. Po minuti odmora, so se domačini zbrali in se do konca četrtine pirbližali na 17:15. V drugo četrtino so spet boljše štartali gostje in povedli za 10 točk. Domačini so takrat prijeli bolj agresivno v obrambi, kar nam je prineslo delni izid 15:0. Polčas se je končal z rezultatom 38:33 za Ljutomerčane.  V tretji četrtini se je nadaljevala agresivnost domačinov, kar se je poznalo na rezultatu konec te četrtine 65:48. V četrti četrtini so gostje zaradi majhnega števila igralcov imeli težave z osebnimi napakami, tako da so tekmo končali s štirimi igralci na parketu. Tekmo so Ljutomerčani tako dokaj lahko pripeljali do konca in zasluženo slavili z rezultatom 90:68.

KK Paloma Sladki Vrh : KK Sveta Ana
102 : 37 (26:8, 23:11, 25:11, 28:7)
sobota, 4.11.2010, 18.00, OŠ Sladki Vrh; Makovec, Mlinarič

KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 28, Kneževič 15, Breg 12, Kikl 11, Cehnar G. 11, Poljšak 8, Nerat 7, Arzenšek 6, Bec 4, Vernik 0, Gamser 0, Horvat 0
KK Sveta Ana: Vučkovič 8, Markoč U. 7, Bauman 6, Breznik 4, Ferk 4, Kranjc 4, Jug 2, Došler 2

KK GMT Beltinci : SBK Gornja Radgona
71 : 69 (17:19, 21:21, 17:14, 16:15)