Ljutomerski ekipi s polovičnim uspehom, KK Sveta Ana dosegli prvo zmago

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, torek, 15. februar 2011 ob 20:40
V 13. krogu Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 je ekipa PŠK Ljutomer 1 doma premagala ekipo KK SE Kerčmar Gornji Petrovci, PŠK Ljutomer 2 pa so doma izgubili z ekipo SBK Gornja Radgona. KK Sveta Ana so dosegli prvo letošnjo zmago, premagali so ekipo KK GMT Beltinci, vodilna KD Sobota pa je v gosteh premagala ekipo KK Lindau Lendava. KK Paloma Sladki Vrh so bili prosti.

PŠK Ljutomer 1 : KK SE Kerčmar Gornji Petrovci
80 : 57 (22:7, 16:20, 24:17, 18:13)
nedelja, 13.2., 13.00, ŠIC Ljutomer; Feher, Kous
PŠK Ljutomer 1: Domajnko 29, Miholič N. 10, Vozlič 10, Črnjavič 8, Mihorič 7, Miholič S. 7, Jakelj P. 5, Jakelj J. 4
KK SE Kerčmar Gornjii Petrovci: Ismajlovič 14, Rajnar 14, Lopert M. 10, Kuronja 7, Kerčmar D. 4, Bodanec 4, Šinkec 2, Lopert D. 2

Košarkarkji PŠK Ljutomer 1 so v nedeljo brez težav osvojili svojo osmo zmago v dvorani ŠIC Ljutomer proti košarkarjem iz Gornjih Petrovec, in sicer z rezultatom 80:57.

Četudi je v prvi četrtini izgledalo, da se bodo domačini sprehodili do vnovične zmage (po prvi četrtini je bil rezultat 22:7 v prid Ljutomerčanov), so gostje v drugi četrtini strnili vrste in s consko obrambo povzročili kar nekaj težav nasprotnikom.  V drugi četrtini se je poškodoval Samo Miholič, ki je dobil udarec v prsa in tako presedel celotno četrtino na klopi. Vajeti je prevzel Matevž Domajnko, ki je v zadnjih dveh minutah dosegel sedem točk in popravil razliko tako, da so domačini končali prvi polčas z enajstimi točkami razlike.

Tretjo četrtino so začeli boljše domačini, in sicer s trojko Davida Vozliča in dvema zaporednima košema Sama Miholiča, ki pa je po nekaj začetnih minutah zapustil igrišče zaradi premočnih bolečin v prsih. Četudi so se gostje borili v obrambi, nekako niso več prišli blizu in tako so Ljutomerčani suvereno pripeljali tekmo do končne zmage.

Nekaj slik iz tekme, ki jih je za KD Ljutomer posnel Vedran Tomšič.

PŠK Ljutomer 2 : SBK Gornja Radgona
66 : 81 (14:27, 15:17, 17:19, 20:18)
nedelja, 13.2., 11.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Kous
PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 23, Frangež 14, Preglej 11, Munda 7, Kolbl 6, Kolman 3, Šumak 2
SBK Gornja Radgona: Gomboc 29, Niderl 16, Novak 15, Rajnar 10, Slavič 5, Budja 3, Kozic 2, Loncner 1, Kuhar 0, Belak 0

V nedeljo 13.2. smo igralci mlajše ekipe iz Ljutomera po dolgem času odigrali domačo tekmo. Že pred začetkom tekme smo vedeli, da nas čaka izjemno težka naloga, če želimo premagati goste iz Radenec, saj nas je Ljutomerčanov prišlo na tekmo (spet) le 7, gostiteljev pa kar 11.

Začetek tekme je pripadel gostom, ki so si z nekaj hitrimi protinapadi priigrali vodstvo 9:0, ki so ga dokonca prve četrtine povečali na +13. V drugi četrtini smo domačini le nekako vzpostavili ravnotežje in boljše parirali gostiteljem. Pred začetkom drugega polčasa, smo domačini bili odličeni, da bolj agresivno odigramo v obrambi, ter skušamo ujeti nasprotnike. To nam je bilo kar hitro onemogočeno, saj sta sodnika imela strog kriterij in kar trije domačini smo v tretji četrtini dobili 4. osebno napako. V tem delu igre je prekipelo enemu domačinu in dosojena je bila tudi tehnična napaka. Zadnja četrtina tekme je tako bila le še formalnost. V bodoče bomo morali igralci PŠK 2 bolj številčno prihajati na tekme, če bomo hoteli premagovati nasprotnike. Čestitke gostom za zasluženo zmago.

KK Sveta Ana : KK GMT Beltinci
72 : 68 (14:18, 17:16, 26:15, 15:19)
nedelja, 13.2., 16.00, OŠ Sveta Ana; Zdravković B., Mlinarič
KK Sveta Ana: Polenšak 24, Markoč 16, Breznik 9, Kranjc 7, Bauman 5, Ketiš 4, Vučkovič 3, Ferk 2, Kramberger 2
KK GMT Beltinci: Zver 23, Bojnec 12, Slavič 10, Farkaš 9, Cör 6, Ferčak 4, Tinev 2, Gernčer 2

V nedeljo 13.2.2011 smo pri Svet Ani domačini odigrali povratno tekmo proti KK Beltinci . Na tribuni se je zbralo nekje 20 zvestih navijačev, ki so nas spodbujali celo tekmo.Prva četrtina se je začela zelo borbeno z vodstvom domačinov v drugi minuti. Vodstvo se je izmenjevalo vse do pete minute. Takrat smo domačini v dveh minutah prvič do sedaj celo povedli za 4 točke in to vodstvo držali dobre tri minute. Gostje so v zadnjih dveh minutah postavili obrambo in z nekaj sreče v napadu prvo četrtino dobili z rezultatom 14:18.Druga četrtina se je začela s trojko domačina Vučkoviča M. Celotna četrtina je bila zelo borbena na obeh straneh saj je bila največja razlika gostov 7 točk . Po kratkem minutnem oddihu v osmi minuti smo domačini stisnili goste v obrambi in z tremi koši zmanjšali razliko ob koncu prvega polčasa za 3 točke. Rezultat ob polčasu 31:34(17:16).Tretja četrtina je pripadala domačinom oz. novincem, kot nas imenujete v ligi. Z zelo dobro obrambo in hitrimi proti napadi smo povedli, in povečevali prednost. Pri gostih se je čutila nervoza saj so na Ano prišli po zmago, katera bi jim doprinesla stopničko bližje do FF. Že tako v veselju domače ekipe je na koncu polčasa po podaji Polenšaka M. Markoč U. popestril s trojko v zadnji sekundi. In tako smo prvič do sedaj vodili za 8 točk 49:57 (26:15)Po tretji četrtini smo imeli vedno večje upanje za prvo zmago v ligi, zato smo v zadnji del igre stopili še bolj borbeno kot kdaj koli do zdaj. S košem Ferk E. smo vodili za 10 točk. Seveda ker smo prehitro hoteli zaključiti tekmo, so se nam dogajale napake v napadu kot v obrambi, zato so gostje v osmi minuti povedli na 66:64. Takoj smo odgovorili z košem Kranjca M. V deveti minuti je gostujoča ekipa izvajala prosta meta (Zver L) in tu zadela tako so gostje vodil spet za dve piki. Odgovoril jim je naš drugi center Ketiš M., ki je s košem izenačil. V zadnji minut smo bili uspešnejši oz. so imeli nekaj sreče pod obročem in tako dobili tekmo, prvo našo zmago z rezultatom 68:72 (15:19).Na koncu moram pohvaliti sodniško delo in zapisnikarje. Gostom pa čestitam za zelo dobro odigrano in borbeno tekmo. Hvala tudi navijačem.

KK Lindau Lendava : KD Sobota
78 : 85 (22:27, 14:16, 12:19, 30:23)
nedelja, 13.2., 17.00, SŠ Lendava; Makovec, Glavnik
KK Lindau Lendava: Zrna 20, Horvatič G. 17, Horvatič S. 14, Sijarič 13, Žalig 10, Svetko 4
KD Sobota: Pok 33, Ficko 18, Hari 9, Bilič 8, Melin 6, Skandali 5, Lukač 3, Žigo 2, Čep 1

Po dolgem času se  je v Lendavi  odigrala  kvalitetna tekma, kljub temu, da smo bili domačini oslabljeni (bilo nas je 6) in brez treh igralcev prve peterke. Začeli smo poletno in v začetku prve četrtine presenetili goste ter povedli s  14: 6. Do konča četrtine so nasprotniki s tremi trojkami in hitrimi protinapadi rezultat obrnili v svojo korist (22: 27). Druga četrtina je bila zelo borbena  in izenačena (14: 16), v tretji četrtini pa smo domačini izgubili nekoliko svoj ritem in sapo, ter jo izgubili z 12: 19. Po tem ko so vsi pričakovali, da je tekma že odločena, smo sami sebe presenetili, odigrali četrtino zelo kvalitetno in jo odločili v svojo korist (30: 23). Moštvo KD Sobote je z igro dokazalo, da so zasluženo vodilna ekipa lige, saj so v tekmi dosegli 9 trojk in igrali prepričljivo, toda tudi naša ekipa je dosegla 8 trojk in tako prispevala k temu, da so maloštevilni gledalci gledali dopadljivo košarko. Žal le sodnika nista bila na kvalitetni ravni tekme in sta pokvarila popolno in dobro sliko tega srečanja.