Kadetinje ŽOK ZM Ljutomer med najboljšimi v državi

Kadetska ekipa se je uvrstila v polfinale državnega prvenstva

Zoran Kosi, nedelja, 20. februar 2011 ob 18:53
Kadetinje ŽOK ZM Ljutomer

Kadetinje ŽOK ZM Ljutomer so se uvrstile med osem naboljših kadetskih ekip v državi. V A ligi vzhod 1 so osvojile 2. mesto in se s tem uvrstile na polfinalni turnir vzhodnega dela Slovenije.

Na zadnjem turnirju 20. februarja v Murski Soboti so premagale Benedikt z 2 : 0 ter izgubile z Novo KBM Meltal z 0 : 2, kar pa je bilo dovolj za osvojitev 2. mesta v A ligi vzhod 1.

Na polfinalnem turnirju bodo poleg ljutomerskih odbojkaric sodelovale še Braslovče, Prevalje in Nova KBM Meltal.

Polfinalni turnir bo predvidoma v nedeljo 6. marca. Domačin turnirja še ni izbran.

Na polfinalnem turnirju se tekmuje po sistemu dvojne eliminacije. V finale državnega prvenstva se uvrstita dve ekipi, in sicer kot prvi, zmagovalec zmagovalcev prvih dveh tekem, kot drugi pa zmagovalec zadnje, pete tekme turnirja. Torej je na turnirju potrebno dvakrat zmagati.