Ormožani z odlično igro do remija na Islandiji

Izbranci Saše Prapotnika so se po dolgem potovanju dobro znašli, saj so 4200 kilometrov od domačega kraja večino časa nadzorovali potek tekme.

Prlekija-on.net, nedelja, 17. oktober 2021 ob 00:04
Objavil/a RK Jeruzalem Ormož dne Sobota, 16. oktober 2021

Ormožani na Islandiji

Rokometaši RK Jeruzalem Ormož so v soboto opravili s svojim prvim evropskim preizkusom, ko so se v 2. krogu Pokala EHF pomerili proti  tamkajšnjemu Selfossu in tekmo zaključili z neodločenim izidom 31:31. Povratna tekma sledi prihodnjo soboto, 23. oktobra, ob 18. uri v dvorani na Hardeku.

Izbranci Saše Prapotnika so se po dolgem potovanju dobro znašli, saj so 4200 kilometrov od domačega kraja večino časa nadzorovali potek tekme. V 50. minuti so vodili z 28:24, nekaj manj kot tri minute pred koncem pa je prednost znašala tri zadetke (31:28). A se gostitelji niso predali in v zadnji minuti nadoknadili dva gola zaostanka. Zadnjega za izenačenje so dosegli z zvokom sirene.

V 3. krog bo napredoval skupni zmagovalec obračuna.

Selfoss - Jeruzalem Ormož 31 : 31 (14 : 16)

EVROPSKI POKAL, 1/32 finala, prva tekma: BRAVO ORMOŽ. BRAVO ORMOŽ. BRAVO ORMOŽ. 2. POLČAS: SELFOSS - JERUZALEM 31 : 31...

Izjava po tekmi in remiju v SELFOSSU - Rok ŽURAN.