Zdravko Mauko-Magi osvojil pet medalj

V troskoku, skoku v daljino in teku na 60 m z ovirami je postavil tudi nove državne rekorde za kategorijo 65 - 69 let.

Prlekija-on.net, ponedeljek, 14. marec 2022 ob 07:52
Balkansko prvenstvo v atletiki za veterane v dvorani

V Novem mestu je bilo v soboto in nedeljo Balkansko prvenstvo v atletiki za veterane v dvorani. Tekmovalo je več kot 400 atletov iz 12 držav v starostnih kategorijah po 5 let, od 35-95.

Zdravko Mauko-Magi iz Melov, član Športnega društva Radenci je v kategoriji M 65 osvojil pet medalj. Vsak tekmovalec je lahko nastopil v štirih disciplinah in štafeti.

Osvojil je 1. mesto v troskoku, 1. mesto na 60 metrov z ovirami, 1. mesto v štafeti 4 x 200 metrov, v kateri so še tekli: Bogdan Kragelj iz Nove Gorice, Drago Pipan iz Kranja in Rafko Drašček iz Radeč. Naslov balkanskega podprvaka je Magi osvojil v skoku v daljino in v teku na 60 metrov.

Odlično sta v najmlajši kategoriji, 35 - 39 let, tekmovala tudi zakonca Žalig iz Murske Sobote. Tjaša je osvojila tri prva mesta: na 400, 800 in 1500 metrov, na 200 metrov pa je bila druga. Miha je postal balkanski prvak v skoku v višino in skoku v daljino.

Predstavniki balkanske atletske federacije za veterane so izglasovali, da bo dvoransko prvenstvo leta 2023 meseca marca v Bursi v Turčiji.