Po Notranjskem, poraz tudi v deželi vrtnic

MRK Nova Gorica – Arcont Radgona 28:20 (17:11)

Prlekija-on.net, torek, 19. december 2023 ob 10:27
Arcont Radgona

Na zadnji tekmi v letu 2023 so rokometaši Arcont Radgona izgubili v Novi Gorici, in sicer je to ob dveh zmagah in enem remiju, bil šesti poraz. Tako so prejšnji teden izgubili na Notranjskem, v Logatcu, sedaj pa še v deželi vrtnic, v Novi Gorici. Po izenačenem začetku, so si v 20. minuti Primorci prvič priigrali občutnejšo prednost (11:7). Radgončani, pri katerih je manjkalo kar nekaj igralcev, nato več niso uspeli resneje ogroziti domačinov in igralci Nove Gorice so se zasluženo veselili novega para točk.

MRK Nova Gorica - Arcont Radgona 28:20 (17:11)
Nova Gorica, 16.12.2023, 150 gledalcev, sodnika: Rok Krt in David Leskovec.

MRK Nova Gorica: Belingar (17 obramb), Dugulin 6 (6); Jović, Pelicon 2, Volk 5, Srebrnič, Vasič 2, Hlede 7, Simčič 1, Stantič 3, Petelin Gorjan 2, Grabnar, Pregelj, Komel. Trener: Andrej Pajntar.

Arcont Radgona: Perša (6 obramb), Prosenjak (2 obrambi); Breznik, Perša 3, Plohl 4 (1), B. Šijanec 2, Žunič 6 (2), G. Šijanec 1, Hedl 1, Šerbinek 3, Gorjup. Trener: Blaž Bratkovič.

Sedemmetrovke: MRK Nova Gorica 7 (6), Arcont Radgona 6 (3); Izključitve: MRK Nova Gorica 8 minut, Arcont Radgona 12 minut.

Tekmovanje v 2. državni ligi se bo nadaljevalo prvi konec tedna v februarju, ko bo Arcont Radgona gostovala pri Braniku v Mariboru.