Ljutomerčani s polovičnim uspehom

6. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 14. december 2011 ob 10:46
6. krog Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

V 6. krogu PKL so PŠK Ljutomer 1 premagali KK GMT Beltinci, PŠK Ljutomer 2 so izgubili proti KK Paloma - Alfa Sladki Vrh, PŠK Ljutomer 3 pa so bili prosti.

KD Sobota : SBK Gornja Radgona
57 : 72 (10:9, 20:22, 8:20, 19:21)
sobota, 10.12.2011, 14.00, OŠ 3 Murska Sobota; Zver, Feher

KD Sobota: Bilič 14, Čep 12, Skandali 11, Melin 10, Lukač 8, Žigo 2, Hari 0
SBK Gornja Radgona: Gomboc 42, Novak 10, Rajnar 10, Jurjovič 5, Kozic 3, Budja 2

V 6. krogu PKL lige smo gostili nam neugodno ekipo SBK G. Radgona. Že v »pripravljalnem« obdobju smo odigrali 2 tesni tekmi, zato smo vedeli, da nas tudi tokrat čaka vse prej kot lahko delo. Ob odsotnosti Ficka, Vogrinčiča in Poka je bila naloga še toliko težja.Kljub vsem težavam (odsotnosti) smo šli v tekmo odločeni, da premagamo Radgončane. Prva četrtina je bila vse prej kot zanimiva in kvalitetna. Temu primeren je bil rezultat, ki je po desetih minutah kazal 10 – 9 v korist KD Sobote.Druga četrtina se je začela bolj dinamično, čeprav si nobena ekipa ni priigrala bistvene prednosti. Najvišja prednost je bila 5 točk v korist Sobote v 4. minuti druge četrtine. Seveda pa je potrebno omeniti, da je Gomboc že v 1. Polčasu nakazal, da bo to njegova tekma saj nam je nasul kar 22 točk (3 trojke) od 31, koliko so jih skupaj v prvem polčasu zbrali Radgončani. Rezultat polčasa 30 – 31 za SBK G. RadgonaNo v tretji četrtini smo pa domačini povsem popustili. V obrambi nismo znali pokriti njihovega meta za 3 točke (3x Gomboc, 1x Novak), v napadu pa smo igrali precej nezbrano z ogromno napakami. Temu primeren je bil rezultat četrtine 20 – 8 za Radgončane.Zadnjo četrtino smo se spet zbrali in v napadu odigrali solidno, žal pa je Gomboc nadaljeval svoj šov in nas razbijal z meti od daleč in skrbel, da se Sobočanci nismo mogli približati in ogroziti zmage Radgončanov. Na koncu nam je nasul vsega skupaj 9 trojk in končal pri 42-ih točkah.Končni rezultat 57 – 72 v korist Radgone. Čestitamo gostom za zasluženo zmago, obenem pa obljubljamo revanš v Radencih v letu 2012!
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

KK Sveta Ana : KK Picerija Nona Lenart
45 : 57 (5:16, 17:10, 12:11, 11:20)
sobota, 10.12.2011, 19.00, OŠ Sveta Ana; Semenič, Mlinarič

KK Sveta Ana: Breznik 16, Polenšak 10, Jug 5, Markoč 4, Došler 4, Bauman 3, Krajnc 3, Vučkovič 0, Karner 0
KK Picerija Nona Lenart: Holc 16, Dokl 16, Zlodej 8, Topolnik 6, Erjavec 4, Kraner 2, Koletnik 2, Puntar 2, Dukarič S. 1, Polanec 0, Dukarič R. 0, Zdravkovič 0

V soboto 10.12.2011 je bil na sporedu "sosedski derbi" med košarkaši iz Svete Ane in Lenarta.Tekma se je začela zelo nervozno za domačo ekipo, to se je poznalo z premalo odločno obrambo in neuspešnimi napadi, kar pa so izkoristili sosedi iz Lenarta, ki so naredili delni izid na začetku tekme 0:14. Nato pa je domača ekipa, po minuti odmora, ki je bila zelo potrebna, zaigrala bolj odločnejše v obrambi in tudi v napadu. To je prineslo sadove, saj se je po vodstvu gostov za +14, končal 1. polčas z razliko +4 za goste, bilo je 22:26.Svoj tempo so domači fantje nadaljevali še v 3. četrtini, kjer so tudi povedli, dobili 3. četrtino za 1 točko in razlika po 3. četrtinah je znašala +3 za Lenarčane. Ampak na sporedu je še bila zadnja četrtina, kjer so bili sosedi iz Lenarta bolj zbrani in napadalne akcije uspešno zaključevali in tako so na koncu dobili tekmo z 12-imi točkami razlike, 45:57.Sosedom iz Lenarta se zahvaljujemo za fer srečanje, želimo vam dobro odigrano naslednjo, zadnjo tekmo v tem koledarskem letu in uspešen vstop v novo leto 2012.
Sestavil: Uroš Markoč (KK Sveta Ana)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : PŠK Ljutomer 2
76 : 68 (16:20, 16:17, 18:18, 12:7, 16:6) - po podaljšku
sobota, 10.12.2011, 18.00, OŠ Sladki Vrh; Kous, Chowdhury

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Stampfer 36 (5:8), Cehnar L. 16 (6:11), Breg 9, Vernik 6 (2:4), Cof 4 (2:2), Arzenšek 3 (1:2), Nerat 2 (2:2), Kikl 0, Rošker Breg 0
PŠK Ljutomer 2: Frangež 21 (5:12), Preglej 18 (3:4), Šiškin 13 (4:6), Kolbl 11, Kosi 3, Kočevar 2, Horvat 0

V soboto smo gostili nam zelo neugodno ekipo iz Ljutomera – PŠK 2. Ta ekipa nam je v lanski sezoni  v rednem delu zadala 2 poraza, zato smo vedeli da nas čaka težka tekma.  Tekma se je za nas začela odlično. Povedli smo, akaj ko so kasneje nasprotniki zadevali iz vseh mogočih in nemogočih položajev.  Mi smo zelo težo dosegali koše, naši nasprotniki pa kot za stavo. V prvi četrtini, ki se je končala 16:20 za goste, so zadeli 4 trojke. V drugo četrtino smo stopili bolj odločneje kot v prvo saj  smo hoteli zaigrati našo igro…lažje rečeno kot storjeno, saj so nasprotniki v osmi minuti druge četrtine vodili že za 8 točk.  Vzeli smo minuto odmora, se malo odpočili in na koncu je semafor kazal 32:37 v korist gostov. –druga četrtina (16:17). V tretji četrtini, ki je bila spet izenačena od prve od zadnje minute (18:18),  smo se takoj približali na točko razlike in tako kot je bilo že v navadi so gostje spet pobegnili in to kar za 10 točk 48:38. Po nekaj menjavah v domači ekipe je igra stekla in na koncu četrtine je semafor kazal 50:55. V zadnjo četrtino smo stopili z miselnostjo, da moramo bolj trdo igrati obrambo, kar nam je tudi uspelo (gostje so dosegli le 7 točk), in v napadu doseči par lahkih košev (kar nam je načeloma tudi uspelo) ampak dosegli smo premalo točk (le 12). V zadnji minuti smo rezultat izenačili in imeli celo napad za zmago, ki ga pa žal nismo izkoristili. (62-62)  V podaljšku smo boljše začeli in prešli v vodstvo (za zanimivost povem, da smo nadnje vodili v prvi minuti z rezultatom 4:0) in te prednosti nismo več izpustili iz rok. Podaljšek smo dobili z 14:6.  V imenu KK Paloma – Alfa, se bi rad zahvalil nasprotni ekipi za fer in športno srečanje, sodnikoma pa čestital saj sta svoje delo opravila odlično.
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma – Alfa Sladki Vrh)

PŠK Ljutomer 1 : KK GMT Beltinci
77 : 74 (18:17, 22:16, 10:17, 27:24)
nedelja, 11.12.2011, 12.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Kous

PŠK Ljutomer 1: Domajnko 26, Miholič S. 25, Mesarič 9, Jakelj J. 8, Vozlič 5, Črnjavič 2, Miholič N. 2, Jakelj P. 0
KK GMT Beltinci: Zver 20, Vöroš 13, Cör 10, Bojnec 9, Kukel M. 8, Kukel T. 7, Štihec 7, Farkaš 0

Namesto na nedeljsko kosilo smo 11.12.2011 ob 12 uri igralci Ljutomera (PŠK1) in Beltinec odšli na derbi 6. kroga PKL. Letos neporaženi Beltinci so bili vsekakor favoriti proti letos neprepričljivim aktualnim prvakom.Prva četrtina je že nakazala potek celotne tekme. Ob dobri ter agresivni obrambi obeh ekip se je po številnih izmenjavah v vodstvu prva četrtina končala z rezultatom 18:17 za domačine. V tem delu sta obe ekipi skupaj zgrešili kar 10 prostih metov. V drugi četrtini so domačini s prepoznavno igro iz lanske sezone (dobro zapiranje pod košem in hitri protinapadi) uspeli narediti razliko 11 točk. Le ta je do konca polčasa in predvsem v tretji četrtini hitro skopnela. Tako se je zadnja četrtina začela praktično od začetka - z rezultatom 50:50. V odločilni četrtini sta se ekipi izmenjali v vodstvu kar osem krat, jeziček na tehtnici pa je prevesil Ljutomerčan S. Miholič, ki je v tem delu dosegel 11 točk.
Sestavil: Matevž Domajnko (PŠK Ljutomer 1)

PŠK Ljutomer 3 : KK Lindau Lendava