Ljutomerski derbi pripadel prvi ekipi

13. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 7. marec 2012 ob 17:57
PŠK Ljutomer 2 - PŠK Ljutomer 1, foto: Vedran Tomšić

Minuli konec tedna je bil odigran 13. krog Pomurske košarkarske lige. V mestnem derbiju med ljutomerskima ekipama, so slavili PŠK Ljutomer 1 nad PŠK Ljutomer 2, PŠK Ljutomer 3 (galerija) pa so visoko izgubili z ekipo SBK Gornja Radgona. Med zimskim premorom pa je potekala tudi 6. tekma zvezd.

KK Picerija Nona Lenart : KK Lindau Lendava
69 : 73 * (12:21, 13:13, 21:12, 10:10, 13:17) *- po podaljšku
sobota, 3.3.2012, 13.00, OŠ Lenart; Kous, Bilič

KK Picerija Nona Lenart: Holc 20, Kraner 13, Šijanec 10, Erjavec B. 10, Puntnar 9, Dokl 5, Erjavec P. 5, Zlodej 0, Koletnik 0
KK Lindau Lendava: Zrna 27 (7trojk), Novak 12, Magdalenič 12, Horvatič S. 8, Hozjan T. 7, Tvrtko 4, Horvatič G. 3

SBK Gornja Radgona : PŠK Ljutomer 3
101 : 50 (26:10, 26:16, 22:11, 27:13)
sobota, 3.3.2012, 15.00, ŠD Radenci; Zver, Chowdhury

SBK Gornja Radgona: Gomboc 33, Rajnar 21, Jurjovič 19, Novak 7, Budja 6, Žitek 6, Niderl 6, Belak 3
PŠK Ljutomer 3: Kupčič 10, Karba 9, Filipič 9, Copot A. 8, Robnik 8, Pavličič 3, Glavnik 3

V soboto, 3.3.2012 smo v Areni Radenci gostili tretjo ekipo iz Ljutomera. Gostje so prišli na tekmo z 10 igralci (brez Govediča), domačini pa z 8 igralci. Gledalcev se je (glede na rano uro) zbralo veliko.
Tekmo smo bolje začeli Radgonci, ki smo v četrti minuti vodili 14:0, do konca četrtine pa si nabrali solidno prednost 26:10.
Podobno kot prva četrtina je potekala tudi druga, saj smo domačini z lahkimi koši (večinoma iz protinapadov) brez težav držali razliko. Rezultat ob polčasu je kazal 52:26.
Tretja četrtina je dala možnost za menjave in bolj sproščeno igro, enako pa se je dogajalo v zadnji četrtini. Mladi Prleki so se zanašali predvsem na met iz razdalje, vmes pa tudi pokazali, da so pripravljeni tudi na prve zmage, za katere verjamem, da bodo prišle v naslednjih sezonah - s prvo so vedno problemi (na vseh področjih :) ). No tekma se je končala s prvo letošnjo stotico za Radgonce in sicer 101:50.
Čestitke ekipi PŠK3 za borbeno igro, sodnikoma za dobro opravljeno delo in našim gledalcem za glasno vzpodbujanje.
Torej, lahkih tekem za Radgonce je konec, prava borba se prične zdaj. Ena takih bo že naslednjo soboto v Areni Pekel, kamor prihajajo na revanšo fantje ekipe PŠK1 .
Zapisal: Miran Gomboc (SBK Gornja Radgona)

PŠK Ljutomer 2 : PŠK Ljutomer 1 (spodaj si lahko ogledate fotografije iz te tekme)
56 : 70 (14:16, 14:23, 12:6, 16:25)
sobota, 3.3.2012, 19.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Feher

PŠK Ljutomer 2: Munda 12, Frangež 10, Karba 9, Kosi 8, Horvat 6, Preglej 5, Kolbl 4, Jurkovič 2, Šumak 0
PŠK Ljutomer 1: Mesarič 13, Domajnko 13, Miholič S. 12, Jakelj J. 11, Kačarevič 10, Vozlič 7, Črnjavič 2, Miholič N. 2, Jakelj P. 0, Rošker 0

V 13. krogu je bil na sporedu mestni derbi v Ljutomeru med ekipama PŠK 1 in PŠK 2. Vložek je bil velik, starejši kolegi so lovili zadnji vlak za final 4, medtem ko smo juniorji želeli nadaljevati zmagoviti niz. Pomembnost tekme se je odrazila že v začetnih minutah in rahlo zmedeni igri na obeh straneh. Obe ekipi sta zgrešili par odprtih metov, juniorji pa smo imeli velike težave z zapiranjem ofenzivnih skokov. Seniorji so dobili prvo četrtino za +2. V drugo četrtino smo igralci ekipe PŠK 2 krenili rahlo zmedeno, kar so nasprotniki izkoristili in kmalu je semafor kazal že +10 za starejše kolege. V tretjo četrtino pa smo juniorji krenili odločeni, da zaostanek izničimo. Zaigrali smo bolj agresivno v obrambi, poskušali smo s cono, kar se je obrestovalo in tretjo četrtino smo dobili ter znižali zaostanek na -5. Pred zadnjo četrtino je tako bilo še vse odprto. Naša dobra igra v obrambi se je nadaljevala tudi v zadnji četrtini kar nam je kmalu prineslo tudi vodstvo. In ko je že kazalo, da bi lahko tekmo odločili v našo korist, je sledil padec v igri, kar so starejši kolegi izkoristili, zadeli par trojk in v bistvu odločili tekmo v svojo korist. Na koncu je razlika narasla ne velikih 14 točk. Tekma je minila v rahlo napetem vzdušju, kar pa je za mestne derbije že stalnica. Starejši kolegi so vnovčili svoje izkušnje in tekmo zasluženo dobili ter tako še ostajajo v borbi za zaključni turnir. Tudi nam še ta poraz ni zaprl vseh vrat, sledijo pa odločilne tekme in očitno bo borba za final 4 potekala vse do konca, kar pa je za samo zanimivost lige zagotovo pozitivna stvar.
Sestavil: Luka Kosi (PŠK Ljutomer 2)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : KD Sobota
66 : 72 (18:21, 3:16, 21:15, 24:20)
sobota, 3.3.2012, 18.00, OŠ Sladki Vrh; Glavnik, Kuster

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 34, Kneževič 11, Pantelič 6, Vernik 6, Kikl 5, Cehnar G. 4, Polič 0, Nerat 0, Arzenšek 0
KD Sobota: Vogrinčič 21, Lukač 19, Skandali 10, Kuzmič 9, Bilič 9, Hari 4, Melin 0

Dne 3.3.2012 smo se v domači dvorani pomerili s ekipo KD Sobota. To je ekipa poleg PŠK 1, katera nam je zadala enega od dveh porazov v sezoni. V upanju da se jim bomo "maščevali" smo stopili v tekmo...
Prva četrtina: Obe ekipi sta v tekmo stopili solidno. Mrežice so se migale na obeh koših, konec četrtine 18:21 v korist gostujoče ekipe.
Druga četrtina: Katastrofa od katastrofe za domače košarkarje, v celi četrtini smo dosegli le 3 točke, kaj je na koncu bilo tudi odločilno. Saj smo do konca tekme lovili razliko in na koncu nam je tudi sreča obrnila hrbet. Zadeli nismo niti enega odprtega meta iz igre, kot da nam je nekdo začaral koš.
Nasprotniku čestitam za zasluženo zmago, prav tako zapisničarje, sodnike bomo prvič letos izpustili iz komentarja!
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma – Alfa Sladki Vrh)

KK Sveta Ana : KK GMT Beltinci
40 : 77 (9:18, 12:18, 11:13, 8:28)
sobota, 25.2.2012, 13.30, OŠ Sveta Ana; Kuster, Mlinarič

KK Sveta Ana: Bauman 10, Polenšak 9, Kramberger 6, Kranjc 6, Kuzma 5, Georgiev 4, Petrovski 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 20, Kukel M. 18, Zver 12, Bojnec 11, Ferčak 8, Štihec 6, Cör 2

V nasprotju z ostalimi ekipami lige PKL, ekipi KK Sveta Ana in KK GMT Beltinci nista imeli premora med zimskimi počitnicami, saj sta vnaprej odigrali tekmo 13. kola. Tekma se je odvijala 25.2.2012, v "času kosila" ob 13:30.
V nasprotju z drugimi tekmami, pa je takrat domača ekipa imela "le" 1 igralca manj (7) na tekmi kot gostje (8). Domača ekipa je imela na tej tekmi tudi trenerja, to vlogo je opravljal poškodovan domači igralec B. Jug, ki je dobro vodil domačo ekipo; iz zapisnikarske mize pa je domačo ekipo spodbujal še 1 poškodovani igralec, U. Markoč. Tekma se je začela odprto na obeh straneh in do 6. minute 1. četrtine, sta ekipi izmenično dosegali točke, nato pa so gostje iz Beltincev dosegli nekaj zaporednih košev, pobegnili domačim igralcem in nato iz četrtine v četrtino prednost le povečevali. Enak tempo na obeh straneh se je nato nadaljeval v 2. četrtini: domači so nepotrebno izgubljali žoge v napadu, gostje pa izkoriščali večino le-teh žog in povečevali svojo prednosti. 1. polčas se je končal z rezultatom 21:36 za ekipo KK GMT Beltinci. 2. polčas sta obe ekipi začeli nervozno, saj je prvi koš padel komaj v sredini druge minute. V nadaljevanju sta obe ekipi dosegali koše izmenično in dokaz tega je rezultat 3. četrtine, in sicer se je ta četrtina končala z rezultatom 11:13 za goste in skupnim rezultatom 32:49. Zadnja četrtina pa je popolnoma pripadla gostom, saj so domačim igralcem dovolili doseči le 4 koše iz igre, na drugi strani pa so koše kot za šalo dosegali Beltinčani, ki so v tej četrtini dosegli svoje edine 3 trojke na tekmi. Na koncu je bil rezultat 40:77 za ekipo KK GMT Beltinci. Najboljši strelec pri domači ekipi je bil G. Bauman (10 točk), pri gostih pa T. Kukel (20 točk).
Sodnikoma in zapisnikarski mizi se zahvaljujemo za odlično opravljeno delo, ter igralcem iz Beltincev za fer in dobro odigrano tekmo, ter za dobro druženje po tekmi ;)
Pripravil: Uroš Markoč (KK Sveta Ana)

Zaostala tekma 7. kroga:

SBK Gornja Radgona : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
69 : 80 (25:18, 19:16, 7:21, 18:25)
prestavljeno na sobota, 25.2.2012, 19.00, ŠD Radenci; Chowdhury, Juteršnik

SBK Gornja Radgona: Gomboc 20, Jurjevič 17, Niderl 11, Kozic 8, Kuhar 6, Belak 4, Budja 3
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 34, Kikl 15, Breg 10, Arzenšek 7, Cof 6, Kneževič 5, Vernik 2

V soboto, 25.2.2012 smo v Areni Radenci bili priča zanimivi in težki tekmi dveh "borcev" za final four. Gostje so tekmo vzeli zelo resno in prišli z 10 možmi, pri nas pa sta manjkala kar dva ključna igralca, Rajnar zaradi služenja kazni in pa Novak zaradi bolezni - hendikep v štartu.
Tekmo smo boljše odprli domači, predvsem sta bila v napadu razpoložena Jurjovič in Niderl, obramba pa je v celoti delovala brez večjih napak. Druga četrtina je bila podobna prvi, kontrolirali smo rezultat in dobro "odsekali" prvega strelca lige Cehnarja, ki je bil limitiran za 6 točk. Puščali smo tudi mete za 3 točke, ki jih gostje niso ravno najbolj izkoristili. Na odmor ob polčasu smo šli domači s plus 10 točkami in vse je kazalo na lahko zmago domačih. Seveda tu mislim na gledalce in nepoznavalce lige, saj smo Radgonci pričakovali padec v drugem delu (zaradi kratke klopi).
Ampak na žalost je bil padec prehud, gostje so zaigrali povsem prerojeno, z dobro kombinatoriko proti naši coni in v dveh minutah izničili našo prednost ter prišli v vodstvo. Domači smo delali napako za napako v napadu, postajali vse bolj nervozni in rezultat tretje četrtine je bil že krepko v korist gostov, mi pa smo dali samo 7 točk, od tega 1 koš iz igre.
V zadnjo četrtino smo šli z željo, da preobrnemo rezultat in vseeno pridemo do željene zmage, ampak realno na kaj takega ni bilo mogoče čakati, saj smo bili fizično zelo izčrpani, kar je pozvročalo nove izgubljene žoge v napadu, osebne napake v obrambi ... Še tri minute do konca smo bili v borbi za zmago (3 točke zaostanka), vendar smo s taktičnimi osebnimi dajali gostom možnost za lahke koše iz prostih metov, kar so Sladkiši s pridom izkoriščali.
Izpostavil bi pri domačih zelo dober izkupiček Jurjoviča, pri gostih pa Cehnarja, ki je do konca tekme nabral lepih 33 točk.
Zahvalil bi se ekipi iz Sladkega vrha za pravo moško ampak fer igro, sodnikoma za dobro opravljeno delo, našim navijačem pa za korektno navijanje do samega konca tekme. V naslednjem krogu pričakujemo nekoliko lažje delo, saj nam v goste prihaja ekipa Ljutomera 3 in tu ne smemo več kiksniti.

Tekma zvezd PKL:
Med zimskimi počitnicami lige se je odigrala Tekma zvezd PKL 2011/12.

Beli : Rdeči
92 : 92 (24:23, 20:23, 14:29, 34:17)
sobota, 18.2.2012, 18.00, OŠ Sladki Vrh; sodnika: Chowdhury Amor, Glavnik Miran

Rdeči: Kukel Marko 21, Šijanec Jernej 13, Dokl  Željko 12, Govedič Robert 11, Kukel Tieln 10, Žalig Matej 8, Copot Andrej 6, Novak Robert 5, Zver Leon 4, Farkaš Grega 2, Tinev Borut 0; trener: Borut Tinev (KK GMT Beltinci)
Beli: Horvat Rok 18, Cehnar Luka 15, Lukač Andrej 9, Mesarič Andrej 8, Frangež Blaž 7, Markoč Uroš 7, Kikl Martin 6, Breg Mario 6, Preglej Aleš 5, Kačarevič Danijel 3, Polenšak Marko 2, Vogrinčič Rok 0 (zapisničarji: Sagaj Tomaž 2, Pevec Gašper Luka 2, Žibrat Žiga 2, Novak Žiga 0); trener: Pok Davorin (KD Sobota)

Najboljši igralec Tekme zvezd PKL 2012 je postal Horvat Rok (PŠK Ljutomer 2), zmagovalec tekmovanja v zabijanju Lukač Andrej (KD Sobota), zmagovalec tekmovanja v spretnostnem poligonu Cof Mitja (KK Paloma - Alfa Sladki Vrh), zmagovalec tekmovanja v zabijanju pa Žalig Matej (KK Lindau Lendava).